روشهای افزایش ماندگاری و دوام لمینت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی روشهای افزایش ماندگاری و دوام لمینت دندان

یکی از روش های زیبایی دندانپزشکی لمینت می باشد و بین مردم محبوبیت زیادی دارد. این شیوه برای شکستگی ها و لکه های دندان کاربرد دارد. علاوه بر این به شما کمک می کند تا لبخندی زیبا و جذاب داشته باشید. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی روشهای افزایش ماندگاری و دوام لمینت دندان خواهیم پرداخت.

بهتر است بدانید ماندگاری روکش های لمینت دندان به مراقبت های زیادی بستگی دارد و باید حتما آن ها را دقیق انجام دهید. اگر مراقبت های لازم انجام شود لمینت ها بیشتر از بیست سال دوام دارند. اما اگر مراقبت ها درست انجام نشود کمتر از ده سال دوام خواهند داشت. به همین خاطر باید روزی دوبار مسواک بزنید و از دهانشویه استفاده کنید. از مواد غذایی سفت و جویدن یخ پرهیز کنید. به یاد داشته باشید باید در انتخاب مواد غذایی خود کمی دقت کنید. مصرف غذاهای رنگی و چسبنده را محدود کنید. اگر حس کردید یکی از روکش های شما شل است سریعا به دندانپزشک مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی : لمینت دندان برای زنان باردار

امکان تعویض لمینت دندان

اگر لمینت دندان جدا شود و یا درگیر ساییدگی و ترک خوردگی شود می توانید آن را تعویض کنید. اگر لمینت درگیر خراشیدگی و آسیب شود، نمی تواند بدون روکش بماند. به همین خاطر در صورت وجود مشکل باید تعویض شود و روی آن لمینت جدید نصب شود. در صورتی که یکی از مشکلات زیر برای لمینت پیش بیاید، می توانید آن را تعویض کنید:

  • اگر لمینت دندان نخستین بار به صورت غلط نصب شود یا دندانپزشک تجربه نداشته باشد می توانید آن را تعویض کنید. پس از آن یک قالب گیری منظم از دندان های شما گرفته می شود و لمینت جدید نصب می شود.
  • اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید، امکان دارد لمینت دندان شما به آسانی از لثه جدا گردد. توجه داشته باشید لمینت نیز مانند دندان های طبیعی شما به مراقبت احتیاج دارد. اگر مراقب دندان های خود نباشید بسیار سریع درگیر پوسیدگی می شوند. به همین علت میان لثه و لمینت شما فاصله ایجاد می شود.
  • اگر دندانی که روکش لمینت روی آن قرار دارد، درگیر پوسیدگی شود دندان های شما که در زیر روکش هستند نیز امکان دارد پوسیده شوند. اما معمولا روکش های لمینت ماندگاری و دوام زیادی دارند.
  • اگر لمینت شما دچار ترک شود می توانید آن را تعویض کنید.

نکاتی برای قبل و بعد از لمینت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

راه های افزایش ماندگاری لمینت دندان

لمینت دندان به علت مقاومت و استحکام زیاد ماندگاری زیادی دارند. به همین خاطر بین مردم محبوبیت فراوانی دارند. شما می توانید با رعایت موارد زیر ماندگاری آن را افزایش دهید:

پرهیز از مواد غذایی قلیایی، اسیدی و رنگی

لازم به ذکر است بدانید لمینت دندان مقاومت بالایی در برابر مواد رنگی دارد. اما مصرف بیش از حد نوشیدنی های اسیدی و قلیایی مثل شکلات، شراب، قهوه و توت های رنگی با گذشت زمان روی آن ها اثر می گذارند. این مواد غذایی موجب می شوند لمینت زرد شود. شما باید بعد از مصرف این مواد غذایی حتما مسواک بزنید.

رعایت کردن بهداشت دهان و دندان

مهم ترین راه برای افزایش ماندگاری لمینت دندان رعایت کردن بهداشت دهان و دندان می باشد. شما برای مراقبت کردن نیازهای به کارهای سخت و دشوار ندارید، بلکه باید به مراقبت های ساده و آسان بپردازید. علاوه بر این اگر می خواهید لبخند زیبا و جذابی داشته باشید روزی دوبار استفاده از مسواک را فراموش نکنید. کشیدن نخ دندان نیز به شما کمک می کند تا لمینت سالم و بدون نقصی داشته باشید.

محافظ دندان

به کسانی که قصد دارند از لمینت دندان های خود مراقبت کنند، توصیه می شود که برای محافظت از دندان هایشان از محافظ استفاده کنند. به خصوص کسانی که به فعالیت های ورزشی می پردازند. زیرا اگر به صورت آن ها ضربه وارد شود امکان دارد لمینت درگیر شکستگی شود. علاوه بر این کسانی که دندان قروچه دارند باید از محافظ شبانه استفاده کنند. زیرا محافظ می تواند بر ماندگاری لمینت دندان اثر بگذارد. اگر لمینت شما درگیر ساییدگی شود، می توانید حتما به دندانپزشک مراجعه کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان

مراقبت از لمینت دندان با پرهیز از غذاهای سفت

یکی از راه های دیگر برای افزایش ماندگاری لمینت دندان نخوردن غذاهای سفت می باشد. غذاهای سفت مانند تخمه و آجیل به دندان ها فشار زیادی وارد می کنند. همچنین موجب شکستن لمینت ها می شوند. به همین خاطر اگر می خواهید طول عمر لمینت خود را افزایش دهید از غذاهای سفت پرهیز کنید.

توجه به چکاپ منظم دندانپزشکی

یکی از راه های مهم جهت افزایش طول عمر لمینت دندان توجه داشتن به چکاپ های دندانپزشکی می باشد. شما می توانید هر شش ماه به دندانپزشکی مراجعه کنید تا از سلامت لمینت خود آگاه شوید. اگر لمینت درگیر آسیب و شکستگی شود، درمان آن توسط دندانپزشک امکان پذیر است.

مصرف نکردن سیگار

از راه های افزایش طول عمر لمینت دندان می توان به مصرف نکردن سیگار اشاره نمود. اگر می خواهید لمینت شما ماندگار باشد باید سیگار را ترک کنید. زیرا مصرف سیگار می تواند موجب تغییر رنگ دندان ها شود.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

نکاتی برای قبل و بعد از لمینت دندان

نکاتی برای قبل و بعد از بلیچینگ دندان

نکات مهم برای دریافت بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان

Leave a Comment