روشهای جرمگیری دندان و لثه | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

روشهای جرمگیری دندان و لثه

در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان روشهای جرمگیری دندان و لثه را مورد بررسی قرار میدهیم. برای جرمگیری لثه و دندان گفتیم که نیاز به تجهیزات و ابزار خاصی می باشد، از جمله :

علل جرم گرفتن دندان و لثه

فرق بین جرمگیری لثه و دندان بیشتر به محل جرم گیری مربوط می شود تا اینکه به عوامل جرم گرفتن یا نوع رسوب مربوط باشد. در واقع می توان گفت عوامل ایجاد جرم لثه و دندان تقریبا با یکدیگر مشترک هستند و با توجه به میزان تماسی که با سطح دهان دارند، برای افراد مختلف، در محل های مختلفی از سطح دندان و لثه رسوب می کنند.

  • عدم رسیدگی به بهداشت دهان و دندان به صورت منظم
  • عدم استفاده از نخ دندان
  • استفاده کم و نادرست از مسواک و خمیر دندان
  • خوردن بیش از اندازه نوشیدنی های دارای قند و گاز
  • خوردن خوراکی های چسبناک و شیرین
  • عدم مراجعه به دندانپزشک برای معاینات دوره ای
  • بخاطر انجام ارتودنسی

سدیشن یا بیهوشی در دندانپزشکی | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

ابزارهای دستی جهت جرم گیری

از سنتی ترین ابزار می باشد که توسط دندانپزشک استفاده می شود و با کمک ابزار و به صورت کاملا دستی، فرآیند جرم گیری برخی نواحی انجام می شود. در مواردی که حجم جرم گیری پایین باشد، معمولا از این ابزار استفاده می کنند.

ابزارهای اولتراسونیک

یک دسته از ابزارهای پیشرفته در زمینه جرم گیری به حساب می آیند که با کمک یک سری فلزی، فرآیند حذف رسوب و پلاک ها از سطح انجام می گیرد. در ادامه بعد از استفاده ابزار اولتراسونیک، با کمک اسپری و سرد کردن، پلاک هایی از سطح دندان و لثه شستشو داده می شوند و محل به طور کامل تمیز می شود. استفاده از این دستگاه همراه با سه مرحله از بین بردن جرم، بروساژ دندان و صیقل دادن دندان صورت می گیرد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

جرم گیری با لیزر

با توجه به اینکه فرق جرمگیری لثه و دندان زیاد است، اما برخی روش ها به صورت تعادلی می تواند به جرم گیری بینابینی کمک کند. از جمله استفاده از روش جرم گیری دندان با لیزر به عنوان یک روش نوین که کمک می کند تا جرم گیری به صورت عمق همراه با سطح پاکسازی بالا در دندان و لثه انجام شود. لیزر علاوه بر اینکه یک روش درمانی برای پلاک ها و رسوبات به حساب می آید در زمینه پاک سازی و احیای بافت نیز تاثیرگذار خواهد بود.

اینکه چه روش درمانی برای جرم گیری استفاده شود با توجه به عمق پاکت ها و میزان رسوبات تشکیل شده، تعیین می گردد. هرچه عمق پاکت بیشتر باشد، نیاز به استفاده از روش قوی تری وجود خواهد داشت.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

علل تغییر رنگ دندان بعد از عصب کشی

علل ایجاد تیرگی لثه

انواع روکش دندانهای شیری

Leave a Comment