روشهای درمان پری ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

روشهای درمان پری ایمپلنت دندان

گزینه‌های درمانی ممکن است شامل آنتی بیوتیک، جراحی، لیزر درمانی با ضد عفونی سطح، دبریدمان مکانیکی یا درمان ضد میکروبی باشد. به محض تشخیص عفونت ایمپلنت دندان، درمان باید انجام شود و این درمان به میزان استخوان از دست رفته و تأثیر زیباییِ ایمپلنت دندان بستگی دارد. سپس سطح ایمپلنت دندانِ عفونت کرده باید تمیز شود. و استخوان پشتیبانِ از دست رفته در صورت امکان باید از طریق پیوند استخوان بازسازی شود. در این مطلب به بررسی درمان پری ایمپلنت دندان پس با دکتر مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان همراه باشید.

برخی از روش‌های تمیز کردنِ سطح ایمپلنت از طریق درمان جراحی و غیرجراحی انجام می‌شود مانند:

  • دبریدمان موضعی،
  • ضدعفونی سطح ایمپلنت،
  • درمان ضدعفونت (در صورت افت پیشرفته‌ی استخوان
  • برداشتن ایمپلنت

درمان پری ایمپلنت بسته به نوع ایمپلنتِ استفاده شده، محل ایمپلنت دندان و شدت از دست رفته استخوان بسیار تکنیکی است.

برای عفونت خفیف، پزشک متخصص ممکن است از آنتی‌بیوتیک استفاده کند. اما در صورتی که عفونت شدیدتر باشد باید از جراحی برای ضدعفونی مکانیکی و شیمیایی اطراف ایمپلنت دندان استفاده شود.

روشهای درمان پری ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

| برای ورود به صفحه‌ اینستاگرام دکتر ندا مکانیک کلیک کنید |

آیا می‌توان ایمپلنت دندانِ عفونت کرده را بهبود بخشید؟

اگر عفونت و از دست دادن استخوان در مرحله‌ی ابتدایی باشد. می‌توان پلاک‌های باکتریایی را بدون جراحی همراه با درمان آنتی‌بیوتیک و اصلاح طرح پروتز برداشت. هرچه عفونت زودتر درمان شود. درمان آن ساده‌تر و شانس موفقیت بیشتر خواهد بود. اگر از دست دادن استخوان متوسط ​​تا پیشرفته باشد، ممکن است لازم باشد بافت‌های نرم و آسیب دیده‌ی پری ایمپلنت جراحی شوند، سطح میکرو ایمپلنت ضدعفونی شود و در آخر از روش‌های بازسازی استخوان با هدف بازیابی استخوانِ از دست رفته استفاده شود. اگر ایمپلنت دندان به دلیل عفونت شدید از قبل شل شده باشد. بهبودی آن ممکن نیست. در این حالت لازم است که ایمپلنت برداشته شود و محل موضعی با استخوان پیوند شود. به محض از بین رفتن عفونت و بازسازی استخوان جدید، ممکن است در مراحل بعدی بتوان ایمپلنت دندان دیگری را قرار داد.

کاشت آلوده می‌تواند منجر به بیماری سیستمیک شود که می‌تواند به قلب و سایر اندام‌های بدن آسیب برساند. اگر به اندازه کافی طولانی درمان نشود، عفونت‌های باکتریایی با درجه پایین می‌توانند عواقب جدی داشته باشند و بسیار سریع از بین می‌روند.

دندانپزشک می‌خواهد شما سالم باشید. اگر به ایمپلنت آلوده مشکوک هستید. سریعاً با دندانپزشک تماس بگیرید تا درمان مناسب زودتر از دیرتر آغاز شود. هنگامی که ایمپلنت دوباره سالم شد، با رژیم جدید بهداشتی خود همراه باشید.

اگر ایمپلنت دندان دارید، بسیار مهم است که هر چهار تا شش ماه یکبار معاینه‌ی دوره‌ای و تمیزکاری حرفه‌ای انجام دهید. متخصص ایمپلنت می‌تواند ایمپلنت‌های دندان شما را از نظر علائم التهاب و عفونت زودرس بررسی کند تا در صورت یافتن هر مشکلی سریعاً اقدام شود.


مطالعه بیشتر :

روش های تشخیص عفونت ایمپلنت دندان

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت چیست؟

نکاتی برای مراقبت از ایمپلنت‌ دندان

Leave a Comment