روش‌های پیشگیری از تغییر رنگ لمینت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی روش‌های پیشگیری از تغییر رنگ لمینت دندان

در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان روش‌های پیشگیری از تغییر رنگ لمینت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم. یک سری نکات هستند که باید بعد از نصب لمینت روی دندان‌های خود، آنها را رعایت کنید تا تغییر رنگ لمینت دندان را تجربه نکنید:

مسواک زدن مرتب و اصولی

مسواک علاوه حفظ بهداشت دهان و دندان‌های شما، می‌تواند تاثیر خیلی زیادی روی پیشگیری از تغییر رنگ لمینت دندان داشته باشد. البته باید به این نکته توجه کنید که مسواک زدن باید به صورت اصولی باشد؛ نه اینکه صرفا مسواک را روی دندان‌ها بکشید. خیلی از اوقات همین مسواک زدن غیر اصولی ممکن است بر روی دندان‌ها و ترمیم روی آنها اثر منفی بگذارد.

ترک استعمال دخانیات

حتما باید این عمل را ترک کنید چرا که تاثیر منفی روی رنگ لمینت و همچنین اتصال به دندان می‌گذارد. دقت داشته باشید که استعمال دخانیات می‌تواند عمر یک لمینت را تا چندین سال کمتر کند.

مراجعه منظم به دندانپزشک

معمولا توصیه می‌شود هر چند مدت، برای بررسی وضعیت دندان‌ها و ترمیم‌های آن‌ها مراجعه کنید. در این گونه مواقع، دندانپزشک می‌تواند قبل از شدیدتر شدن لکه‌های رنگی روی لمینت، با استفاده روش‌های ساده‌تر مثل پولیش، از تغییر رنگ لمینت دندان جلوگیری کند.

پرهیز از مصرف مواد خوراکی رنگی

بهتر است بعد از این نوع ترمیم، مصرف این گونه مواد غذایی را به حداقل برسانید. حذف کامل آن‌ها از رژیم غذایی امکان‌پذیر نیست، به همین دلیل هم بهتر است محدودیتی در استفاده از آن‌ها برای خود در نظر بگیرید.

تاثیر تغذیه بر سلامت دندان ها | بهترین دندانپزشک اصفهان

عوارض تغییر رنگ لمینت دندان

تغییر رنگ لمینت دندان ممکن است هر یک از مشکلات زیر را برای بیمار به وجود آورد:

  • ضرورت تعویض زود هنگام اگر لمینت‌ها زودتر از عمر طبیعی خود دچار تغییر رنگ شوند، مجبور خواهید بود تا هزینه اضافی برای تعویض زودهنگام آن‌ها پرداخت کنید.
  • ظاهر نامطلوب تغییر رنگ لمینت دندان می‌تواند ظاهر دندان‌های شما را به روزهای اول یا حتی بدتر از آن برگرداند. این یعنی عملا شما با استفاده از لمینت، نتوانسته‌اید زیبایی دلخواه خود را به دست آورید.
  • هزینه اضافی برای شما هر روشی برای سفید کردن مجدد لمینت نیاز به هزینه اضافی دارد. به همین دلیل هم بهتر است با رعایت بهداشت مناسب، از بروز آن جلوگیری کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بهترین راه برای پیشگیری از تغییر رنگ لمینت دندان

بهترین و کم هزینه‌ترین راه، پیشگیری از تغییر رنگ لمینت دندان با رعایت مداوم بهداشت دندان‌هاست.

سفید کردن لمینت‌های دندان با استفاده از بلیچینگ

بلیچینگ روشی است که برای سفید کردن خود دندان به کار گرفته می‌شود. به همین دلیل نمی‌توان از آن برای سفید کردن خود لمینت استفاده کرد. البته اگر مشکل تغییر رنگ لمینت دندان به دلیل تغییر رنگ خود دندان باشد، ممکن است بتوان از این روش نیز استفاده کرد.

تغییر رنگ لمینت‌ها بدون هیچ مشکل

گاهی ممکن است به دلیل گذشت مدت زمان خیلی زیاد و پایان عمر استفاده از این لمینت‌ها، تغییر رنگ آن‌ها را شاهد باشید.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

پاسخ به سوالاتی درمورد لمینت دندان و ارتودنسی

عوامل تغییر رنگ لمینت دندان

مقایسه لمینت معمولی با لمینت کانتکت لنز و لومینیرز

۴ Thoughts to “روش‌های پیشگیری از تغییر رنگ لمینت دندان”

  1. بلیچینگ دندان داشتم یه مقدار لمینت هام جرم گرفته بود که بعد بلیچینگ همه اش برطرف شد

    1. با تشکر از اعتماد شما، با آرزوی سلامتی

  2. بعد از درمان لمینت دندانم همیشه سعی کردم به طور مرتب مسواک داشته باشم و برای همین لمینت ها سالم و خوب موندن . البته که دکتر مکانیک از بهترین مواد استفاده کردن

    1. با تشکر از اعتماد شما، با آرزوی سلامتی

Leave a Comment