روش های ارتودنسی دندان کودکان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی روش های ارتودنسی دندان کودکان

امروز ارتودنسی کودکان پرانتز های مختلفی را ارائه می دهد و هر کدام از این موارد بنا بر شرایط و موقعیت کودک استفاده می شود. در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان روش های ارتودنسی دندان کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم.

برس های فلزی که با نام برس های سنتی نیز شناخته می شوند

این ها نوع از ارتودنسی براکت ها و سیم های فلزی هستند که کاربرد بسیاری در زمینه ارتودنسی اطفال دارد و تقریبا می توان گفت رایج ترین نوع ارتودنسی می باشد .جنس این پروتز های به گونه ای می باشد که هیچ گونه زنگ زدی و تخزریب در آن ها دیده نمی شود.

ارتودنسی سنتی با براکت های سرامیکی

در این نوع از ارتودنسی که شامل براکت های سرامیکی می باشد ، در زمینه دندانپزشکی کودکان کاربرد فراوانی دارد . این نوع از براکت ها تقریبا شبیه به بر اکت های فلزی هستند ،اما مزیتی که دارند این است که به دلیل خاصیت و رنگی که دارند کمتر در معرض دید قرار می گیرد . بیشتر در افرادی که از نمایان شدن ارتودنسی دندان خود ناراحت می شوند استفاده می شود.

ارتودنسی نامرئی برای کودکان | بهترین ایمپلنت اصفهان

براکت‌های خود باز شونده یا سلف لیگیتینگ

تفاووت این نوع از براکت ها با براکت های سنتی در این است که در این نوع از ارتودنسی دیگر از کش های پلاستیکی استفاده نمی شود . ساختار این نوع از ارتودنسی به گونه ای است که نیاز به این کش ها نیست. همین امر می تواند تعداد مراجعه به دندانپزشک اطفال را به نسبت کمتر کند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

ارتودنسی مخفی

این نوع از ارتودنسی نیز همانند بریس های سنتی عمل می کند با این تفاوت که در این نوع از ارتودنسی براکت ها بر پشت دندان قرار می گیرند و کنترل دندان ها از ناحیه پشت دندان ها انجام می شود . اگر بخواهیم معایب این نوع از ارتودنسی را بیان کنیم تنها می توان مشکل در رعایت بهداشت دهان و دندان آن را نام می بریم ،اما مزینتی که دارند این است که این نوع ارتودنسی قابل دید نیست.

الاینرهای دندانی متحرک

از این روش ارتودنسی در مواردی که مشکلات شدید فک و دندان وجود ندارند و تنها برای مشکلات جزئی دندان ها ارتودنسی را انتخاب می کنند استفاده می شود . با کمک الاینر های دندانی متحرک می توانیم به مرتب شدن و صاف شدن دندان ها کمک کنیم . مزیتی که این روش درمان دارد ، تمیز کردن و رعایت بهداشت است که در این موارد بسیار آسان است.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

نکاتی در مورد سیلانت دندان کودک

درمان علل دندان درد کودکان

روش های کاهش استرس دندانپزشکی در کودکان

One Thought to “روش های ارتودنسی دندان کودکان”

  1. دندانپزشک کودک پسرم برای رفع مشکل نامرتبی دندان هاش تجویز ارتودنسی مخفی داشتند یک مقدار مسواک زدن و بهداشتش سخته اما دیگه نیاز درمانش هست

Leave a Comment