روش های باندینگ دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی روش های باندینگ دندان

در یک تعریف کلی باید بگوییم که باندینگ دندان یکی از اقدامات زیبایی در دندانپزشکی به حساب می‌آید. که برای برطرف کردن مشکلاتی همانند لب پر شدن دندان، ترک سطح دندان، شکستگی بخشی از دندان و یا حتی پر کردن فاصله بین دندان‌ها و اصلاح تغییر رنگ ایجاد شده در دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوشته از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان روش های باندینگ دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

باندینگ دندان در واقع نوعی رزین کامپوزیتی است که به راحتی می‌تواند عیوب موجود در دندان‌های شما را پوشش داده و باعث زیباتر شدن دندان‌های شما می‌گردد.

چگونگی انجام باندینگ دندان

برای باندینگ ابتدا شما باید عکس‌های رادیولوژی را از دندان خود تهیه کنید تا متخصص متوجه شود که دندان شما در چه سطحی از سلامتی قرار دارد. همانگونه که متوجه شدید باندینگ بیشتر مشکلات زیبایی دندان شما را برطرف می‌کند. اما ممکن است دندان شکسته یا لب پر شده، دچار مشکلات دیگر همانند پوسیدگی نیز باشد.

بنابراین باید قبل از اینکه به سراغ باندینگ دندان بروید، عملیات ترمیم دندان را انجام دهید. زمانی که می‌خواهید باندینگ دندان را انجام دهید نیازی نیست که بی‌حسی به دندان تزریق شود مگر اینکه متخصص لازم بداند برای برطرف کردن پوسیدگی دندان، ابتدا عملیات ترمیم و تخلیه پالپ دندان را انجام دهد. برای باندینگ، دو روش وجود دارد:

باندینگ دندان به صورت مستقیم

در این روش باید مواد کامپوزیت به صورت مستقیم بر روی دندان‌های شما قرار بگیرند.

مقایسه لمینت کامپوزیتی با سرامیکی | بهترین دندانپزشک اصفهان

باندینگ کامپوزیت چسبنده

برخلاف باندینگ مستقیم که به صورت مستقیم بر روی دندان هدف قرار می‌گیرد، باندینگ چسبنده باید به یکی از دندان‌های کناری متصل شود. این روش در کنار اقدامات دیگر همانند روکش دندان، لمینت، بریج و موارد دیگر برای زیباتر شدن دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کلی برای باندینگ دندان، متخصص ابتدا باید سطح دندان را با محلول‌های اسیدی مناسب تمیز کند و سپس کامپوزیت باندینگ را بر روی آن قرار دهد. با فشار دادن باندینگ می‌توان فرم دندان‌ها را نیز تغییر داد. در نهایت بعد از قرار گرفتن‌ باندینگ بر روی دندان باید پرتو نور به آن تابیده شود تا باندینگ سفت شده و فرآیند فرم‌گیری به طور کامل به اتمام برسد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مزیت های انجام باندینگ دندان

از مهمترین فواید باندینگ دندان باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • با این روش سریع، شما می‌توانید زیبایی دندان‌های خود را دوباره بازگردانید.
  • برای باندینگ دندان نیازی به تزریق ماده بی‌حسی نیست. بنابراین اگر شما در دوران بارداری به سر می‌برید و یا بنا به دلایلی نمی‌توانید ماده
  • بی‌حسی را استفاده کنید، به راحتی می‌توان باندینگ دندان را برای شما انجام داد.
  • برای باندینگ دندان تنها یک جلسه درمان کفایت می‌کند.
  • این روش همانند یک عایق می‌تواند از مینای دندان شما محافظت کند.
  • میزان هزینه باندینگ دندان نسبت به سایر روش‌های اصلاحی دندان بسیار کمتر است.
    جالب است بدانید که باندینگ دندان یکی از روش‌های قابل ترمیم شناخته شده است و هر موقع که اثر آن از بین برود، می‌توانید مجدداً آن را ترمیم کنید.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

اهمیت کاشت ایمپلنت دندان آسیاب

کاربردهای محافظ دندان

مزایا و معایب استفاده از نایت گارد

Leave a Comment