روش های بستن فاصله بین دندانها (قسمت پنجم) | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

روش های بستن فاصله بین دندانها (قسمت پنجم)

چگونه فاصله بین دو دندان جلو را از بین ببریم؟

چند روش مختلف برای پر کردن فاصله دندان جلو وجود دارد که در محتوای قسمت اول به معرفی تعدادی از آنها پرداختیم. دندانپزشک متخصص شما پس از بررسی نوع دندان‌های شما و میزان فاصله‌ی بین دندان‌های شما بهترین روش را به شما پیشنهاد خواهد داد. در ادامه روش‌های دیگر برای بستن فاصله میان دندان‌ها را مطالعه نمایید:

  • بستن فاصله بین دندان ها به روش بریج دندان

بریج جایگزین یک یا چند دندان غائب می‌شود و از دندان‌های مجاور برای ثابت نگه داشتن بریج استفاده می‌شود.

رفع فاصله دندان به روش بریج برای چه کسانی مناسب است؟

بریج ها میتوانند تا زمانی که دندانهای اطراف قدرت نگه داشتن آنها را داشته باشند، در دهان بمانند. درصورتی که دندانهای اطراف این جای خالی، ضعیف، شکسته و یا به هر طریقی قادر به نگه داشتن بریج نباشند، میتوان از گزینه های دیگری نظیر ایمپلنت برای پر کردن جای خالی استفاده کرد.

مزایای استفاده از روش بریج دندان

  1. پل‌های دندانی معمولاً کوچک و سبک‌وزن هستند.
  2. عادت کردن به بریج دندان جدید معمولاً آسان و راحت است.
  3. بریج دندان به حفظ شکل صورت شما کمک می‌کند.
  4. تغییر و حرکت دندان ­های مجاور را کنترل می­نماید.
  5. توانایی صحبت کردن و غذا خوردن طبیعی شما را افزایش می­دهد.
  6. تنها ۲ تا ۳ قرار ملاقات با دندانپزشک برای تکمیل بازسازی پل دندان مورد نیاز است.

روش های بستن فاصله بین دندانها (قسمت پنجم) | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

  • پر کردن فاصله دندان جلو به روش خانگی

معمولاً برای از بین بردن پر کردن فاصله دندان در خانه، از براکت‌های (DIY) استفاده می‌شود. به این نوع براکت، نوار دندان نیز گفته می‌شود. نوار دندان نوعی ابزار چسب مانند است که دور دندان شما قرار می‌گیرد. در این روش باید شب‌ها به هنگام خواب نوار دندان را دور دندان‌هایی که از یکدیگر فاصله دارند ببندید تا به مرور زمان این فاصله میان دندان‌ها از بین رفته و دندان‌ها به یکدیگر نزدیک شوند.

به هنگام انجام این کار باید دقت داشته باشید که نوار را در زوایای مختلف چرخش ندهید، زیرا این کار می‌تواند کج شدن دندان‌ها را در پی داشته باشد. به طور کلی اگر تجربه انجام این کار را ندارید، به یک دندانپزشک متخصص مراجعه کنید.

بستن فاصله دندان به روش خانگی برای چه کسانی مناسب است؟

معمولاً روش درمان خانگی برای فاصله بسیار کم بین دندان‌ ها است. اگر بین دندان‌های شما شکاف قابل توجهی وجود دارد، پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از روش‌های خانگی خود را به زحمت نیاندازید. چرا که روش‌های خانگی ممکن است برای همه افراد نتیجه بخش نباشند.

مزایای استفاده از روش خانگی

این درمان خانگی فاصله بین دندان ها برای از بین بردن فاصله دندان در خانه می‌تواند نتیجه بخش باشد. اما احتیاط کنید، زیرا ممکن است فاصله بین دندان ها بدتر شود یا هیچ تفاوتی را مشاهده نکنید. مسلما در درمان خانگی فاصله بین دندان ها و از بین بردن فاصله دندان در خانه، سلامت شما و دندان های تان در اولویت قرار نمی‌گیرد.

 


مطالب پیشنهادی:

Leave a Comment