روش های تقویت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

معرفی روش های تقویت دندان

در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان قصد داریم برخی از روش های تقویت دندان را خدمت شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

محدود کردن مصرف نوشیدنی ها و آبمیوه های گازدار

نوشابه ها حاوی قند زیادی هستند، آب میوه های صنعتی نیز قندهای افزوده زیادی دارند که برای دندان مضر است و باید از مصرف آنها پرهیز کرد. نوشابه های گازدار بسیار اسیدی هستند. اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی ها مینای دندان را از بین می برد و خطر پوسیدگی دندان را افزایش می دهد. اگرچه نوشیدن آب میوه به درستی بدن را سالم نگه می دارد، اما باید بدانید که خوردن میوه و استفاده از فیبر موجود در آن بهتر از آب میوه های شیرین است.

اگر قصد استفاده از آب میوه را دارید، حتما آب میوه خالص و شیرین نشده تهیه کنید. تحقیقات نشان داده است که احتمال پوسیدگی دندان هنگام نوشیدن آبمیوه 100 درصد طبیعی بسیار کم است، اما اگر قصد نوشیدن آبمیوه دارید، سعی کنید میزان آبمیوه ای را که با دندان هایتان در تماس است محدود کنید.

رعایت بهداشت دهان | بهترین دندانپزشک اصفهان

کاهش مصرف غذاهای اسیدی

اسیدیته در مواد غذایی باعث فرسایش مینای دندان می شود، مانند نوشیدنی های گازدار و الکلی. غذاهای اسیدی شامل مرکباتی مانند لیمو و لیموترش است. گوجه فرنگی، عسل، شراب و غذا حاوی مقادیر زیادی اسید هستند که می تواند به مینای دندان آسیب برساند. در حالی که خوردن این غذاها ممکن است مشکلی برای شما ایجاد نکند، بهتر است تماس آنها با دندان هایتان را به حداقل برسانید تا خطر پوسیدگی دندان کاهش یابد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

خودداری از مصرف شیرینی، شکلات، کربوهیدرات های فرآوری شده و نشاسته زیاد

غذاهایی که حاوی قند زیادی هستند، خطر تشکیل پلاک را افزایش می دهند، زیرا باکتری ها جذب قند موجود در آنها می شوند. اگر قصد خوردن شیرینی دارید سعی کنید از شیرینی هایی استفاده کنید که نیازی به نگهداری طولانی مدت در دهان نداشته باشند.

کارامل، شیرینی و غذاهای مشابه به دلیل جویدن به مدت طولانی در دهان می مانند و در نتیجه دندان آسیب می بیند. شیرینی ها و کیک ها حاوی مقدار زیادی قند هستند که باعث پوسیدگی دندان می شود.

غذاهایی مانند نان، پاستا، کراکر و چیپس حاوی کربوهیدرات هایی هستند که کربوهیدرات های تصفیه شده در نظر گرفته می شوند و از شکر تهیه می شوند. مصرف شکر زیاد همچنین می تواند احساس سیری کاذب ایجاد نماید و باعث کمبود ویتامین و پوسیدگی دندان شود.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مشکلات ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان پس از جراحی وستیبولوپلاستی

مواد معدنی مفید برای دندان

۲ Thoughts to “روش های تقویت دندان”

  1. برای من درس شده توی مدتی که مراجعه داشتم به دندانپزشکی . متوجه شدم که کلیدی ترین نکته مراقبتی دندان ها اینه که طولانی مدت نزاری اثار خوراکی هایی که خوردی روی دندان ها باقی بمونه اینطوری از پوسیدگی دندان و بوی بد دهان جلوگیری میکنه

    1. بله درسته ، با تشکر از نظر شما

Leave a Comment