روش های درمان بیماری لثه | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

روش های درمان بیماری لثه

درمان بیماری لثه

برای درمان این مشکل باید قبل از هر چیزی از شر پلاک دندانی و تارتار سخت شده زیر خط لثه خلاص شوید. انجام یک جرم گیری عمیق می تواند به بیرون کشیدن تارتار، باکتری ها و تمیز کردن زیر خطر لثه کمک کند. به دنبال جرم گیری دندان، اگر مبتلا به بیماری پریودنتیت هستید، روش دیگری وجود دارد که به شما کمک می کند تا فاصله بین لثه ها و دندان را کاهش یابد. این درمان برای برطرف کردن مشکل تحلیل لثه است.

  • روت پلنینگ (ROOT PLANING)

روت پلنینگ در واقع یک برنامه درمانی است که برای درمان بیماری لثه خفیف انجام داده می شود. در این روش جرم دندان ها (مخصوصا در خط لثه) زدوده میشود و تمام پلاک ها نیز برداشته می شود. ممکن است در برخی بیماران دندان ها نیز پولیش داده شوند تا لکه های دندانی برداشته شده و سطح دندان ها نیز صاف شود. اگر بیماری لثه شما شدید باشد لازم است که جرم گیری یا اسکیلینگ عمقی زیر خط لثه برای شما انجام داده شود.

  • جرم گیری دندان (SCALING)

دندانپزشک شما در این روش از وسیله ای به نام scalar استفاده می کند تا هر اثری از پلاک و تارتار را از دندان ها و خط زیر لثه های شما پاک کند. اگر تارتار به زیر خط لثه پیشرفت کرده باشد جرم گیری عمقی تر انجام خواهد شد.

روش های درمان بیماری لثه | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

  • جراحی لثه

در مواردی که بافت لثه دچار عقب رفتگی شده و یا به اصطلاحا تحلیل رفته باشد، احتمالا نیاز به جراحی پیوند لثه خواهد بود. همچنین اگر بیماری منجر به تخریب بافت لثه و استخوان شده باشد، پیوند استخوان و لثه با هم انجام خواهد شد. این جراحی ها به دنبال شدیدتر شدن بیماری و ایجاد پریودنتیت مورد نیاز هستند.


مطالعه بیشتر:

علائم و راه های پیشگیری از بیماری لثه

مراحل بیماری لثه چیست؟

علت بیماری لثه چیست؟

Leave a Comment