روش های پرکردن دندان کودکان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی روش های پرکردن دندان کودکان

یکی از چالش های خانواده ها همواره مشکلات دندان های کودکان در سنین پایین است. بسیاری افراد تصور می کنند که دندان های شیری کودکان چون به زودی می افتند و دندان جدید به جای آن ها در خواهد آمد پس دیگر ترمیم خرابی های آن ها ارزشی ندارد، در حالی که چنین نیست. در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان روش های پرکردن دندان کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم.

بخشی از ترمیم دندان های کودکان مربوط به دندان شیری و بخشی دیگر مربوط به دندان های همیشگی است. دندان‌های کودکان در سنین پایین به دلایل متعددی نیاز به ترمیم و پر کردن دارد، مانند پوسیدگی خرابی، شکستگی، رشد نامتوازن و اشتباه و بی‌نظمی دندان‌ها، پس از عصب‌کشی دندان های همیشگی و به ویژه برای زیبایی دندان های کودکان است.

پر کردن دندان کودکان یکی از متداول ترین راهکار های کاهش درد دندان می باشد در طی عمل پر کردن دندان بیشتر از کامپوزیت آمالگام های نقره ای، پرسلین و یا مواد همرنگ دندان استفاده می شود اما بیشتر برای پر کردن دندان کودکان از مواد رنگی استفاده می شود بیشتر از این مواد رنگی برای پر کردن دندان های شیری استفاده می کنند.

مزیت های پرکردن دندان شیری

ترمیم پوسیدگی در دندان‌های شیری مزیت های زیادی دارد از جمله:

  • از بین بردن عفونت و جلوگیری از گسترش آن
  • ایجاد شرایط ایده آل برای رشد دندان های همیشگی
  • تغذیه صحیح کودکان به موجب اصلاح روش جویدن با دندان های سالم
  • زیبایی چهره و خنده کودکان

یادتان باشد عدم رعایت بهداشت دهان و دندان تنها دلیل پوسیدگی دندان در کودکان نیست. با اینکه مسواک زدن، استفاده از نخ دندان می‌تواند به جلوگیری از پوسیدگی کمک کند، اما داشتن یک دندانپزشک اطفال که تخصص و تجربه کار حرفه ای و موفق در درمان مشکلات دندان کودکان عزیزمان دارد، یک اولویت برای بهداشت خانواده ها محسوب می شود. مراجعه همیشگی و دوره ای به بهترین دندان پزشک کودکان غیر از درمان، برای پیشگیری از پوسیدگی و بالابردن قدرت و استحکام دندان های اطفال نیز بسیار لازم و اساسی است.

روش های عصب کشی دندان شیری | بهترین ایمپلنت اصفهان | دکتر ندا مکانیک

روش های ترمیم دندان کودکان

پرکردن دندان‌ها را به روش های مختلفی انجام می شود که موارد زیر را شامل می شود:

مواد کامپوزیتی

مواد سفیدرنگی که برای ترمیم دندان به کار می‌رود، معمولا به نام کامپوزیت رزینی شناخته می‌شوند. این مواد به خاطر رنگ سفید در زیبایی دندان بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

آمالگام

از مواد آمالگام (مواد نقره‌ای رنگ) به خاطر استحکام بیشتر آن ها به ویژه برای ترمیم دندان‌های آسیاب در انتهای دهان استفاده می‌شود. در متدهای جدید از مواد رنگی نیز برای جذابیت بین کودکان استفاده می شود که می توانید با مراجعه به مطب بهترین دندانپزشک اطفال با این روش های جالب آشنا شوید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

پرکردن با اوژنول یا اکسید روی

مواد دارای زینک اوکساید برای کاهش التهاب و از بین بردن درد در ریشه دندان استفاده می شود. ترمیم دندان با مواد آرام‌بخش برای آن دسته از کودکانی استفاده می شود که سن بسیار کمی دارند. و نمی شود مدت یادی آنها را در مطب دندانپزشک مهار کرد. بهترین دندانپزشک کودکان به خوبی با چالشهای ترمیم و پرکردن دندان کودکان آشنا است و برای جذب اطفال به مطب دندان پزشکی و نگه داشتن آنها و کاهش دادن دردهای ناشی از ترمیم و معالجه، روش ها و امکانات بسیار مفید و توانمندی داشته باشد.

می توان مواد اصلی برای پر کردن دندان ها را در دو دسته قرار دهیم دسته اول پرکردگی فلزی و دسته دوم پر کردن دندان با کمک مواد همرنگ دندان هر کدام از این مواد شامل مزایا و معایبی است که بسته به شرایط فرد انتخاب می شود.

پرکردن دندان کودکان با مواد فلزی

یکی از رایج ترین این مواد پر کردن دندان با کمک آمالگام یا مواد نقره ای است. این مواد از جنس نقره، جیوه، مس و قلع است پر کردن دندان با کمک مواد فلزی از مقاومت بیشتری بر خوردار می باشند و نسبتا قیمت مناسبی دارند.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

علائم رویش دندان نوزاد

علل و درمان سیاهی دندان کودکان

روش های عصب کشی دندان شیری

Leave a Comment