روش های پیشگیری و درمان سنگ لوزه | بهترین دندانپزشک اصفهان

روش های پیشگیری و درمان سنگ لوزه

در شرایطی زندگی می کنیم که از راه دهان و دندان بیماری های گوناگونی به وجود می آیند. یکی از این بیماری ها سنگ لوزه نام دارد که در بیشتر مواقع درمان آن بسیار راحت و آسان می باشد. یکی از این درمان ها که در تصور نمی گنجد، درمان سنگ لوزه با دهانشویه است. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان روش های پیشگیری و درمان سنگ لوزه را مرور می کنیم.

روش های پیشگیری از تشکیل سنگ لوزه

  • یکی از این اقدامات، نوشیدن آب به میزان زیاد می باشد. اگر سعی کنید در طول روز حدود نه لیوان آب بنوشید به پیشگیری از این بیماری کمک بزرگی کرده اید.
  • علاوه بر آن که استفاده از دهانشویه برای درمان سنگ لوزه نیز راه حل موثری می باشد، به دلیل آنکه در دهانشویه، ماده ای وجود دارد که از عفونت و باکتری در دهان جلوگیری می کند.
  • نکشیدن سیگار چه به طور تفریحی و یا دائم نیز یکی از راه های پیشگیری می باشد.
  • ضمن آن که مصرف نوشابه و یا آب میوه های گازدار را نباید دست کم گرفت.
  • برخی از لبنیات ها با درصد زیادی از مواد نگهدارنده، تولید می شوند که مصرف کم آن از مبتلا شدن به این بیماری نادر جلوگیری می کند.
  • با این حال اگر نشانه های آلرژی در شما پیدا شد و یا سینوس شما دچار چرک شدید شد. در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید تا در اقدام به جلوگیری از این بیماری کمک بزرگی به خود کنید.
  • یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه در تشکیل سنگ لوزه، زدن مسواک به موقع و به دفعات می باشد.

راه های درمان سنگ لوزه

اگر سنگ لوزه را با چشم میبینید می توانید خودتان با راه های زیر آن را از بین ببرید. ولی اگر بسیار ریز است و در لوزه مخفی شده باید حتما به پزشک مراجعه کنید تا با راه های تخصصی آن را درمان کند.

استفاده از سرکه سیب :

سرکه سیب باعث تجزیه ذرات سنگ می شود. می توانید در یک فنجان آب گرم، یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را حل کنید و سه مرتبه در روز قرقره کنید.

تشخیص علائم سنگ لوزه | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

استفاده از گوش پاک کن :

زمانی که محل تشکیل سنگ لوزه را پیدا کردید می توانید از یک گوش پاک کن استریل شده. آن را تکان دهید تا از محل جدا شود. مراقب باشید که فشاری به سنگ لوزه وارد نکنید زیرا منجربه تحریک و درد می شود.

استفاده از مسواک :

می توانید علاوه بر گوش پاک کن از مسواک نیز استفاده نمایید. اگر مسواک برقی دارید این کار بهتر انجام می شود زیرا لرزش مسواک برقی باعث دفع بهتر سنگ های انتهای گلو می شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

استفاده از دهانشویه :

همان طور که در قسمت های قبلی این مطلب گفته شده است استفاده از دهانشویه غیر الکلی نیز یکی از روش های درمان است. زیرا در دهانشویه ماده ای به نام ستیل پیریدینیوم کلراید و کلرهگزین وجود دارد تا بوی بد دهان را از بین ببرد و به دفع سنگ در انتهای لوزه کمک کند.

استفاده از آب نمک :

در یک فنجان آب گرم نصف قاشق چایخوری نمک را حل کنید و در دهان و انتهای گلو به مدت ۱۰ ثانیه قرقره کنید. خاصیت ضد باکتریال آن نمک باعث از بین رفتن سنگ لوزه می شود.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

مقایسه هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ

راه های کاهش نیاز به کشیدن دندان در ارتودنسی

نکات مراقبتی پس از جرم گیری لثه

Leave a Comment