روش های پیوند لثه در جراحی لثه تحلیل رفته | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی روش های پیوند لثه در جراحی لثه تحلیل رفته

پیوند لثه به دلایل مختلفی انجام می‌شود. برخی از افراد به دلیل بروز مشکلات گفته شده نیازمند انجام پیوند هستند، اما در برخی از موارد فرد برای زیباتر شدن دندان‌ها و ایجاد لبخندی زیباتر، اقدام به این کار می‌کند. در مطلب امروز سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان روش های پیوند لثه در جراحی لثه تحلیل رفته را مورد بررسی قرار می دهیم. با پیوند لثه می‌توانید به اعتماد به نفس بالایی برسید. در هر جراحی می‌توان از سه نوع پیوند متفاوت استفاده کرد.

پیوند بافت همبند

متداول‌ترین روشی که برای جراحی لثه تحلیل رفته استفاده می‌شود، پیوند بافت همبند لثه است. در این روش به صورت همزمان یک یا چند ناحیه تحلیل رفته درمان می‌شود. بافت موردنیاز در این روش از سقف دهان برداشته می‌شود و پس از کاشت رشد می‌کند. در این روش ابتدا پوست نازکی از سقف دهان برداشته شده و بافت از زیر آن خارج می‌شود.

پیوند لثه آزاد یا بافت سطحی و همبند با یکدیگر

این روش مشابه با روش قبلی است با این تفاوت که بافت موردنیاز به طور مستقیم از سقف دهان برداشته می‌شود. اگر فرد دارای بافت لثه بسیار نازک باشد، از این روش برای درمان استفاده می‌شود.

پیوند پدیکل

در این روش پیوند بافت موردنیاز از بافت‌های نزدیک دندان برداشته می‌شود. معمولا افرادی که بافت لثه کافی داشته باشند، می‌توانند از این روش برای پیوند و جراحی لثه تحلیل رفته استفاده کنند.

نکات مراقبتی پس از جراحی لثه تحلیل رفته

پس از انجام عمل جراحی بهتر است نکات و مراقبت‌های لازم را در نظر داشته باشید تا بهترین نتیجه از عمل پیوند حاصل شود. مهم‌ترین نکات مراقبتی به صورت زیر هستند:

  • بیمار به مدت 24 ساعت پس از انجام عمل به استراحت بپردازد.
  • در هنگام دراز کشیدن سر و گردن خود را بالاتر نگه دارد.
  • از خوردن غذاهای سفت پرهیز کنید.
  • در صورتی که از سقف دهان بافت برداشته شده، از محافظ تا زمان التیام زخم آن استفاده شود.
  • نکات بهداشتی را پس از انجام جراحی رعایت کنید.
  • پس از درمان تحلیل رفتن لثه رژیم غذایی سالم داشته باشد.
  • از خمیر دندان حاوی فلوراید و نخ دندان استفاده کنید.
  • به صورت مستقیم جرم گیری انجام داده و برای بررسی شرایط خود به دندانپزشک مراجعه کنید.

دلایل سیاه شدن لثه ها | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

عوامل اثرگذار در موفقیت عمل تحلیل لثه

موارد زیادی در این زمینه تأثیرگذار هستند. ابتدا باید شرایط لثه شما توسط دندانپزشک بررسی شود. اگر عمل جراحی به درستی و با روش مناسب انجام شود عمل می‌تواند موفقیت آمیز باشد. در کنار آن فرد باید نکات مهم و مراقبت‌های لازم پس از جراحی را نیز رعایت کند. در این صورت عمل موفقیت آمیز است و نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.

از دیگر موارد بسیار مهم نوع عارضه‌ای است که برای لثه پیش آمده و باعث بروز این مشکل شده است. اگر تحلیل به میزان کم باشد و بافت میان دندان‌ها در شرایط سالم‌تری باشد، شانس موفقیت بسیار بالاست.

عوارض جراحی پیوند لثه تحلیل رفته

همان‌طور که گفته شد این عمل با میزان موفقیت بالایی همراه است. اما گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی نیز به وجود آمده و عوارضی برای فرد به دنبال داشته باشد. مهم‌ترین عوارض به صورت زیر هستند:

ورم شدید

از آنجایی که در سطح داخلی دندان‌ها هیچ رگ خونی وجود ندارد، خونرسانی و زنده ماندن بافت با کمک استخوان‌های اطراف انجام می‌شود. اگر این حمایت به خوبی انجام نشود، بافت دچار مشکل شده، ممکن است بخیه‌ها شل شده و ورم شدید ایجاد شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بروز عفونت در لثه

این جراحی نیز همانند تمام جراحی‌های انجام شده می‌تواند در معرض ابتلا به عفونت باشد. بروز عفونت، باعث ایجاد تأخیر در بهبود زخم‌ها می‌شود. دهان نیز به صورت مرتب در معرض باکتری‌ها قرار دارد، به همین دلیل عفونت در آن‌ها بسیار مهم است. استفاده از دهانشویه‌های آنتی باکتریال در این زمینه کمک کننده هستند.

ناهمواری در محل برداشتن بافت

بافت از قسمت‌های مختلفی در دهان قابل برداشت است. گاهی اوقات پس از بهبود این زخم‌ها ناهمواری‌هایی درون دهان به وجود می‌آید. برخی از افراد از ژینژیووپلاستی برای بهبود این شرایط استفاده می‌کنند.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

هزینه کاشت ایمپلنت Bicon

روش های کاشت ایمپلنت اینترالاک در ایران

نکات مراقبتی در استفاده از محافظ دهان

Leave a Comment