روش های کاشت ایمپلنت اینترالاک در ایران | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی روش های کاشت ایمپلنت اینترالاک در ایران

کشور ایران همانند دیگر کشورها از ایمپلنت اینترالاک و ایمپلنت آمریکایی در مراکز دندانپزشکی خود استفاده می کند. در مطلب امروز سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان روش های کاشت ایمپلنت اینترالاک در ایران را مورد بررسی قرار می دهیم. سری محصولاتی که در ایران وجود دارد شامل موارد زیر است:

سیستم ایمپلنت با قطعه کوچک (MDL)

MDL یا Mini Drive Lock دارای قطر کوچک Intra Lock می باشد که برای کاشت دندان به کار می رود. کاربرد این قطعه برای تثبیت طولانی مدت پروتز یا پروتز ثابت ایده آل می باشد. از ویژگی های این محصول می تواند قابل تبدیل با مقاومت یک قطعه جامد و تطبیق پذیر دو تکه شود. اندازه بکار رفته در این محصول شامل دو قطر 2 و 2.5 میلی متر با محدوده طولی 18-10 میلی متر می باشد.

سیستم ایمپلنت MILO اینترالاک

برای بیماران با خواسته های آناتومیکی و فیزیولوژیکی سیستم ایمپلنت MILO مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم جراحی MILO همانند جراحی ساده شده کاشت مینیاتور بوده که از مزایای افزایش سطح رابط سطح استخوان، بهبود قابلیت انتقال بار و قدرت علمکرد بیشتر برخوردار است. اندازه های تعبیه شده برای این مدل شامل سایز 10- 11.5 – 13 -15 – 17 میلیمتر و در دو نوع زروه Wide Pitch و Fine pith است.

سیستم ایمپلنت One – Piece

یکی دیگر از انواع سیستم ایمپلنت اینترالاک شامل One – Piece بوده که مناسب برای جایگذاری تک دندان و یا پروتز ثابت کوتاه مدت است. از دو تکنولوژی Drive – lock و Oseean بهره برده و در قطرهای 3 – 3.75 و طول های 10 – 11 – 13 ساخته می شود.

کاربردهای ایمپلنت اینترالاک | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

نکات مراقبتی پس از کاشت ایمپلنت اینترالاک

کاشت ایمپلنت دندان و شرایط بیمار از یک سو و مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت دندان همانند تاثیر سیگار بر ایمپلنت از سوی دیگر می تواند تا حد زیادی طول عمر روکش ایمپلنت را بالا ببرد. نحوه مراقبت از ایمپلنت دندان و رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند تاثیر بسزایی در طول عمر ایمپلنت دندان داشته باشد. نحوه مراقبت بیمار پس از کاشت ایمپلنت دندان می تواند طول عمر ایمپلنت دندان را تخمین بزند. مراقبت های پس از ایمپلنت دندان از وسواس خاصی تشکیل شده است که می تواند در افزایش یا کاهش طول عمر موثر باشد. چکاپ چند ماهه توسط متخصص ایمپلنت نیز در این میان می تواند تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر ایمپلنت اینترالاک داشته باشد.

فراموش نکنید که اگر از آن دست افرادی هستید که به مشکل دندان قروچه مبتلا هستید، حتما پیش از کاشت دندان با پزشک خو صحبت کنید. دندان قروچه به راحتی می تواند برای پایه های ایمپلنت دندان مشکل ساز باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

افراد کاندید برای کاشت ایمپلنت اینترالاک

به صورت کلی تمامی اشخاصی که دارای شرایط ذکر شده در قسمت زیر باشند، می توانند از این نوع ایمپلنت و یا ایمپلنت با پانچ استفاده کنند:

  • اشخاصی که دارای لثه های سالم باشند
  • افرادی که تراکم استخوانی خوبی داشته باشند
  • اشخاصی که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنند
  • افرادی که به استعمال دخانیات نپردازند
  • افرادی که مبتلا به بیماری هایی نظیر: دیابت، هموفیلی و مشکلات مربوط به سیستم ایمنی باشند
  • اشخاصی که می خواهند تمامی دندان های خود را ایمپلنت کنند.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مزیت های کاشت ایمپلنت ظریف بجای دندان مصنوعی

عوامل موثر در هزینه کاشت ایمپلنت Zimmer

هزینه کاشت ایمپلنت Bicon

Leave a Comment