روش های کاهش استرس دندانپزشکی در کودکان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی روش های کاهش استرس دندانپزشکی در کودکان

در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان روش های کاهش استرس دندانپزشکی در کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم. پوسیدگی دندان ها در محدوده سنی 4 سال به بالا در بیشتر کودکان دیده می شود. در پوسیدگی دندان ها در صورت عدم درمان به موقع می تواند مشکلات دیگری را نیز با خود همراه داشته باشد. پوسیدگی دندان ها در کودکان علاوه بر درد دندان ها می تواند زیبایی ظاهری کودک و لبخند او را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد . والدین بهتر است مراقبت از دندان های کودک را در سنین کودکی شروع کنند.دندانپزشک اطفال می تواند تمام راهکارهای درمانی و پیشگیری را برای کودک لحاظ کند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان
  • در صورتی که کودک از دندانپزشکی ترس داشته باشد می تواند در روند درمان اختلال ایجاد کند و مشکلاتی را سبب شود . اما چگونه می توانیم از این ترس و استرس کودک خود بکاهیم.
  • دندانپزشک با روش هایی که دارند می توانند به راحتی با کودک رابطه برقرار کنند همین امر به میزان قابل توجهی از استرس کودک می کاهد . می توان گفت اخلاق و منش یک دندانپزشک اطفال امری مهم است.
  • مراجعات منظم در سنین کودکی نیز بی تاثیر نمی باشد. در صورتی که والدین کودک را برای پیشگیری ، از سنین کودکی نزد دندانپزشک اطفال ببرند ،آنها با محیط دندانپزشکی اشنا هستند و استرس کمتری در طول درمان دارند.
  • محیط دندانپزشکی اطفال باید متناسب با روحیات کودک باشد ،اسفاده از پوستر ها و عکس های تبلیغاتی ،سبب می شود تا کودک در آن محیط احساس راحتی کند.
  • بهتر است تا جای ممکن از اصلاحات دندانپزشکی مثل عفونت و یا عصب کشی در مقابل کودک استفاده نشود ،زیرا ممکن است این اصطلاحات استرس در کودک را افزایش دهد.
  • دندانپزشک اطفال قبل از درمان در رابطه با روش درمان با کودک صحبت می کنند و از استرس او می کاهند ،بهتر است تا جای ممکن والدین دخالت نداشته باشند. با استفاده از این روش ها کودک می تواند اعتماد بیشتری به دندانپزشک داشته باشد و در روند درمان اختلال ایجاد نکند.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

انواع تروما در دندان کودکان

نکاتی در مورد سیلانت دندان کودک

درمان علل دندان درد کودکان

One Thought to “روش های کاهش استرس دندانپزشکی در کودکان”

  1. دندانپزشک متخصص پسرم توی برخورد اول با بازی و شعر باهاش دوستانه برخورد داشت و ما چون فقط برای چکاپ و آشنایی با فضای دندانپزشکی برده بودیمش جلسه عالی و بدون استرس گذشت و البته کارمون برای دفعات بعدی خیلی راحت شد

Leave a Comment