بهترین دندانپزشک اصفهان روش کاشت دندان مصنوعی جزئی قابل برداشتن

روش کاشت دندان مصنوعی جزئی قابل برداشتن | همان طور که از اسمش پیداست، این دندان مصنوعی را می توان از دهان خارج کرد و آن را تمیز نمود. این دندان ها معمولا به یک پایه پلاستیکی که همرنگ لثه شماست، متصل می شوند. این پایه پلاستیکی ممکن است که یک چهارچوب فلزی هم داشته باشد. این دندان ها شاید کمی حالت گیره مانند هم داشته باشند به طوری که به دندان ها طبیعی متصل شده باشند.

پزشک شما شاید توصیه کند که بر روی دندان های طبیعی خود تاج یا کراون را قرار دهید. این تاج ها باعث می شود که دندان های مصنوعی بهتر با دهن شما متناسب شود.

روش کاشت دندان مصنوعی جزئی قابل برداشتن

برداشتن و قرار دادن این دندان های مصنوعی نیاز به تمرین دارد. این کار برای هفته های اول ممکن است کمی عجیب و غریب به نظر بیاید. اما در این زمان لازم است که به آن عادت نمایید. هیچ وقت آن را با گاز زدن، به زور در جایش قرار ندهید. این کار ممکن است که گیره آن را بشکند.

این دندان ها نباید 24 ساعت روز در دهان باشند. احتمالا لازم باشد که در زمان خواب آن ها را درآورده و در کناری قرار دهید. ممکن است که پزشک با شما قراری داشته باشد تا نقاط تحت فشار و احتمالا نقاط دردناک را معاینه کرده و دندان را تنظیم نماید تا به راحتی در جای خود قرار بگیرد.

زمانی که دندان های از دست رفته تان جایگزین پیدا نماید، غذا خوردن می تواند لذت بیشتری برای شما داشته باشد و همینطور واضح صحبت کردن نیز برای شما بهتر مهیا می شود.

با گذشت زمان و تغییر دهان، دندان های مصنوعی شما احتمالا دیگر به خوبی در جای خود قرار نگیرد. آن ها همچنین ممکن است، بشکند، ترک بردارد و یا اینکه حتی یکی از دندان هایش را از دست بدهد. برخی اوقات دندانپزشک می تواند که آن ها را در همان روز تعمیر نماید ولی برخی اوقات تعمیر دندان مصنوعی زمان بیشتری را می برد.

مزایا دندان مصنوعی جزئی قابل برداشتن

– معمولا از پل ثابت و ایمپلنت ارزان تر است.

– معمولا تعمیر آن ساده تر است.

معایب دندان مصنوعی جزئی قابل برداشتن

– پایداری کمتری نسبت به دیگر انتخاب ها دارد.

– ممکن است شکسته یا گم شود.

– می تواند ناراحت باشد.

– برخی از مردم از این که لازم است دندان خود را در شب دربیاورند ناراحت هستند.

– ممکن است نیاز به جایگزینی های بیشتری در مقایسه با دیگر گزینه ها داشته باشد.

دکتر ندا مکانیک

دندانپزشک اطفال  و زیبایی

بهترین دندانپزشک اصفهان

Leave a Comment