روند درمان دیپ بایت | بهترین دندانپزشک اصفهان

چگونگی روند درمان دیپ بایت

قصد داریم تا در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان به بررسی روند درمان دیپ بایت بپردازیم.

رشد دندان های عقبی

گاهی برای درمان های دیپ بایت شدید نیاز است از چند روش درمانی استفاده شود. اما اولین گزینه برای درمان شما راهی است که منجر به بازکردن کام و توربو براکت است. این کار باعث می‌شود که دندان های عقبی رشد کنند و اینگونه روند درمان سریع تر شود.

ارتودنسی دندان

استفاده از ارتودنسی؛ اگر دیپ بایت شما خفیف باشد می‌توانید از اینویزیلاین استفاده کنید. اما اگر دچار نوع شدید این عارضه باشید باید از بریس های ارتودنسی و روش های درمانی ارتودنسی برای وارد کردن نیروی بیشتر و درمان استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : انواع ایمپلنت دندان

درمان در کودکی

در سنین پایین اگر فک پایین کوچکتر از بالا باشد؛ برای حل این مشکل دستگاهی برای تقویت و رشد فک پایین به کار می‌ر‌ود؛ در بزرگسالان نیاز به جراحی ارتوگناتیک است.

در نتیجه اگر دیپ بایت خفیف دارید؛ بهتر است از روش های درمانی مانند ارتودنسی استفاده نمایید و در صورتی که درمان نیز نشود، احتمالا هیچ مشکلی در سلامت و بهداشت دهان و دندان شما رخ نهاد داد، اما اگر دچار عارضه دیپ بایت شدید هستید. پیشنهاد می کنیم حتما به فکر درمان و رفع آن باشید تا از عوارض آتی آن جلوگیری کرده و هر چه زودتر ظاهر زیبا و طرح لبخند عادی و زیبای خود را بازگردانده و از پوسیدگی و آسیب ها و عفونت های دهانی جلوگیری شود.

درمان دیپ بایت | بهترین دندانپزشک اصفهان

عوارضی که در صورت عدم درمان دیپ بایت، به آن دچار می‌شوید

شاید بسیاری از افراد درمان دیپ بایت را تنها برای زیبایی بدانند و همین موضوع باعث شود که این مشکل را جدی نگرفته و برای درمان اقدامی نکنند؛ اما این تصور کاملا اشتباه است، عدم درمان دیپ بایت می‌تواند معضلات و مشکلات دیگری برای شما در پی داشته باشد، از جمله؛

پوسیدگی دندان ها:

سایش بیش از حد دندان ها به دلیل وجود دیپ بایت می‌تواند منجر به پوسیدگی دندان ها و یا ایجاد عفونت در لثه شما شود که در ادامه باعث می شود برای درمان پوسیدگی دندان هزینه و وقت زیادی را هدر دهید.

آسیب به کام دهان:

برخورد دندان های فک پایین به سقف دهان می‌تواند باعث آسیب در این ناحیه شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

جویدن غذا:

دیپ بایت باعث ایجاد اختلال در جویدن می‌شود و ممکن است در ادامه باعث ایجاد مشکلات گوارشی نیز شود.

علاوه بر موارد گفته شده دیپ بایت می‌تواند در این موارد به صورت جزئی ایجاد مشکل نماید:

  • مشکل باز کردن یا بستن دهان به طور کامل
  • تاثیر در گفتار و بیان شما
  • بروز آپنه در خواب
  • کج شدن دندان ها در حالت شدید دیپ بایت

همانطور که خواندید عدم درمان دیپ بایت باعث مشکلات و عوارض بیشتری در آینده می‌شود. پس بهتر است هر چه زودتر برای درمان دیپ بایت خود اقدام نمایید. روند درمان در سنین پایین تر بسیار آسان تر و سریع تر خواهد بود علاوه بر این، درمان این عارضه در سنین پایین از بروز عوارض این مشکل جلوگیری می‌کند.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

میزان مقاومت لمینت و کامپوزیت

محبوبترین روش های دندانپزشکی سفید کردن دندان

مراحل انجام ارتودنسی لینگوال

Leave a Comment