بهترین ایمپلنت اصفهان | فایده درمان ریشه

فواید درمان ریشه دندان چیست و چه مشکلاتی را برطرف می کند؟

درمان ریشه دندان می تواند برای شما این فواید را داشته باشد ، با ماهمراه باشید تا بیشتر بدانید : 

 1. به حفظ دندان های طبیعی شما کمک می کند . 

این روزها اگر حتی دندان خودمان را از دست داده باشیم، به لطف پیشرفت دندانپزشکی می توانیم از انواع روش جایگزین دندان بهره برده و دوباره صاحب دندان شویم. اما هیچکدام از این روش ها حتی ایمپلنت دندان، نمی تواند جای دندان طبیعی ما را بگیرید. حتی اگر دندان شما بمیرد و پالپش نابود شود (بافت نرم و زنده دندان که حاوی عروق و اعصاب است پالپ نام دارد) باز هم داشتن یک دندان طبیعی که همچنان کارش را انجام می دهد به هر جایگزین دیگری می ارزد. از آنجایی که درمان ریشه می تواند به حفظ دندان کمک کند از این حیث می تواند هم مقرون به صرفه باشد و هم نجات دهنده.

 1. در این روش به زیبایی دندان شما هم کمک می شود .

پس از انجام موفق یک درمان ریشه همه چیز همانطور  که قبلا بود باقی می نماند. ما در این پروسه کاری به رباط ها، ساختارهای زنده و نگهدارنده دندان نداریم بنابراین دندان همچنان سرجای خودش باقی میماند و کسی به دندان شما شک نمی کند. اما در سایر روش ها مانند ایمپلنت دندان، این امکان وجود دارد که  پایه ایمپلنت با بالا رفتن یا عقب نشینی لثه ها در معرض دید قرار بگیرد و اینجاست که همه متوجه می شوند ایمپلنت دارید. (البته احتمال این موضوع خیلی کم است.) اما از آنجایی که ما بعد از روت کانال همچنان ریشه دندان را داریم و تنها یک تاج نصب می کنیم یا مواد پر کننده بکار میبریم، همچنان ظاهر دندان طبیعی است. بنابراین حفظ حالت طبیعی یکی از فواید درمان ریشه دندان است.

بیشتر بخوانید : پوسیدگی دندان و عوارضی که در پی دارد !

 1. یک روزه انجام داده می شود . 

شاید یکی از مهمترین مزایای درمان ریشه دندان نسبت به سایر روش های ترمیمی، این است که مدت زمان کمی نیاز دارد. در اغلب کلینیک های دندانپزشکی مجهز مانند کلینیک دکتر ندا مکانیک  تمام مراحل مربوط به روت کانال تنها در یک روز به اتمام خواهد رسید و دیگر نیازمند مراجعه های بعدی و صرف هزینه بیشتر نیست.

 1. شما را از درد نجات می دهد .

یکی از عمده دلایل درمان ریشه دندان و روی آوردن افراد به آن، تجربه درد شدید است. معمولا در بیشتر افراد ریشه دندان دچار شکستگی می شود که درد بسیار زیادی دارد. بهترین و سریعترین روش برای تسکین این درد انجام و بهره بردن از کاربرد روت کانال است. بدون انجام این درمان شما درد زیادی تجربه خواهید کرد که تحمل آن بسیار دشوار خواهد بود.

 1. مقرون به صرفه و کارآمد است . 

کشیدن دندان هم زمان زیادی نیاز دارد و هم هزینه های بیشتری روی دست شما میگذارد. بعد از کشیدن دندان احتمالا باید به فکر جایگزین مناسب آن باشید. برای مثال یا باید بریج دندان نصب کنید، یا پروتز سفارش دهید و یا اینکه ایمپلنت بکارید. همه این ها هزینه دارد. و اگر هیچکدام از این جایگزین ها را انتخاب نکنید باید برای صاف کردن دندان های کج شده،  ارتودنسی کنید. که باز هم این گزینه نیز هزینه دارد. اما با انجام روت کانال شما از همه این هزینه ها اجتناب خواهد کرد. بنابراین کاهش هزینه ها را نیز به فهرست فواید درمان ریشه دندان اضافه کنید.

 1. هیچ دردی ندارد (از مهمترین مزایای درمان ریشه دندان)

روت کانال و کاربرد روت کانال برخلاف تصور عامه، بدون درد است. شما برای انجام این پروسه تحت داروهای ضد درد و بیحس کننده قرار خواهید گرفت، این بدان معناست که هیچ دردی احساس نخواهید کرد. علاوه بر این، دوره بهبود و نقاهت آن نیز کمتر درد  دارد. زیرا ما در روت کانال تمام بافت های زنده از جمله اعصاب را خارج کرده ایم و دیگر نباید دردی تجربه کنید. (با این وجود در دوره نقاهت از آنجا که تمام بافت زنده دندان خارج نشده احتمالا کمی درد تجربه می کنید که با دارو برطرف میشود.)

 1. میزان موفقیت آن بسیار بالا است . 

از جمله فواید درمان ریشه دندان به نسبت سایر روش های مشابه میزان موفقیت بالای آن است. همین موضوع باعث شده که روت کانال یکی از گزینه های مفید و موثر برای نجات دندان آسیب دیده باشد. پس از انجام عمل، اگر به طور منظم به مراقبت از سلامت دهان خود ادامه دهید، دندان عصب کشی شده می تواند یک عمر دوام داشته باشد. این یک معامله خوب است. زیرا شما هم دندان را دارید و هم دیگر هیچگاه دردی از جانب او تجربه نخواهید کرد.

بهترین ایمپلنت اصفهان | درمان ریشه

 1. روت کانال اروژانس های دندانپزشکی را کاهش می دهد . 

اگرچه خیلی نادر است، اما یک دندان آلوده و عفونی می تواند باعث مسمومیت خون شود که پیامدهای شدیدی برای سلامتی شما دارد. یکی از خطرناک ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که دندان آلوده را در دهان خود نگه دارید و آن را درمان نکنید یا نکشید. اگر می خواهید زندگی طولانی و با کیفیت داشته باشید، انجام درمان ریشه دندان گزینه خوبی برای پیشگیری از آسیب های احتمالی در آینده خواهد بود. در این خصوص بدانید که اگر یک دندان که تا چند لحظه پیش بسیار درناک بوده  و ناگهانی دردش ساکت شده علامت خوبی نیست و نیاز به مراقبت دارد.

 1. از مراجعه های تکراری یا انجام پروسه های تکراری پیشگیری می کند . 

در بعضی موارد، ممکن است روی یک دندان چندین بار درمان دندانپزشکی انجام دهید. برای مثال ممکن است یکی از دندان های شما دچار حفره شود و شما مجبور شوید آن را پر کنید. بعد از پر شدن یک حفره، ممکن است چند ماه بعد یک حفره دیگر در همان دندان ایجاد شود. یکی از مزایا و فواید درمان ریشه دندان این است که شما در آن واحد، چند روش درمانی را با هم انجام می دهید و خود را از مراجعات بعدی خلاص می کنید.

 1. از کج  شدن دندان ها جلوگیری می کند . 

بلافاصله بعد از اینکه یک دندان را از دهان خارج می کنید یا آن را می کشید اتفاقاتی در داخل دهان و فک شما رخ می دهد. دندان های مجاور، چون جای خالی پیدا کرده اند، کم کم حرکت کرده و به سمت آن جای خالی می روند. درنتیجه دندان ها کج می شوند. از دیگر مزایای درمان ریشه دندان اجتناب از این کج شدن است. زیرا با وجود اینکه دندان ترمیم شده اما همچنان سرجایش است و به سایر دندان ها اجازه حرکت نمی دهد. همانطور که گفتیم این موضوع باعث می شود شما نیازی به ایمپلنت و ارتودنسی دندان نداشته باشید. بنابراین این مورد را نیز به فواید درمان ریشه دندان اضافه کنید.

ایمپلنت اصفهان 

Leave a Comment