بهترین ایمپلنت اصفهان | سفید کردن دندان ها بعد از بریس

چرا باید پس از برداشتن بریس دندان ها را سفید کرد؟

ضرورت سفید کردن دندان ها بعد از بریس | پس از برداشتن بریس‌ها، رنگ دندان های شما کمی قرار است شما را آزار دهد. زیرا بخش هایی از دندان که براکت به آن متصل بوده است می‌تواند رنگی متفاوت تر از بخش های دیگر  دندان داشته باشد. اما نباید زیاد نگران باشید. زیرا خبر خوب دیگر این است که، قرار نیست متخصص دندانپزشک شما را به حال خودتان رها کند. او پس از بریس‌، دندان های شما را درخشان و سفید خواهد کرد به گونه ای که وقتی لبخند میزنید، دیگران از لبخند زیبای شما لذت ببرند.

چرا دندان ها با وجود بریس و براکت زرد می‌شوند؟

زرد شدن دندان ها پس از برداشتن بریس، یکی از نگرانی های شایع در بین نوجوانان و بزرگسالانی است که از درمان ارتودنسی با این ابزار استفاده کرده اند. اگر می‌خواهید در دوره پس از درمان و صاف شدن دندان ها، شاهد سفید آن‌ها باشید، باید ابتدا علل زرد شدنشان را یافته و درک کنید. و لازم است بدانید که خود بریس و اجزای آن مستقیماً باعث تغییر رنگ و زرد شدن دندان های شما نمی‌شود.

تشکیل پلاک دندان و تارتار، داشتن مشکلاتی در مسواک زدن و خوردن برخی غذاهای خاص همگی باعث زرد شدن دندان ها می شوند. و نیاز به سفید شدن دندان ها بعد از بریس‌ها را ضروری می‌کند.

نقش پلاک و تارتار در زرد شدن دندان ها

پلاک یک لایه چسبنده و بی‌رنگ حاوی  باکتری هایی است که پس از خوردن و آشامیدن روی دندان ها شکل می گیرد. این پلاک با قندها ترکیب شده و اسیدهایی را ایجاد می کند که مواد معدنی را از دندان های شما بیرون کشیده و از بین می‌برد. از بین رفتن مواد معدنی دندان به طور بالقوه می تواند منجر به ظاهر شدن لکه های زرد رنگ ناخوشایند روی دندان های شما می‌شود. تشکیل پلاک دندان به هنگام داشتن بریس، خطر ابتلا به بیماری لثه و پریودنتیت و پوسیدگی دندان را افزایش می دهد.

پلاک می تواند به مرور سخت شده و تبدیل به تارتار شود. تارتار به راحتی دندانها را زرد یا قهوه ای رنگ می کند. این لایه سخت حتی می تواند پلاک تازه شکل گرفته را سخت تر کند. پس از ایجاد تارتار ، فقط یک متخصص ارتودنسی می تواند آن را حذف کند.

بیشتر بدانید : بهترین روش سفید کردن دندان

بهترین ایمپلنت اصفهان | سفید کردن دندان ها

بریس ها چگونه بر بهداشت دهان و دندان شما تاثیر می‌گذارند؟

رعایت اصول اولیه بهداشت دهان و دندان، یک روش مهم در پیشگیری از تشکیل پلاک و تارتار است. افرادی که از بریس ارتودنسی استفاده می‌کنند باید همیشه بعد از صرف غذا:

  1. دهان خود را شستشو داده
  2. و مسواک بزنند و
  3. حداقل روزی 1 بار نخ دندان بزنند.

اگرچه وجود براکت ها و سیم ها می تواند تمیز کردن دندان‌ها و مسواک زدن را دشوار کند، اما به طرز چشمگیری شخص را عادت میدهد که بیشتر از پیش به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کند.

مسواک زدن صحیح و نخ دندان کشیدن باعث می شود مواد غذایی و بقایای نوشیدنی ها روی سطح دندان های شما از بین برود. این کار باعث می شود که به دست خودتان روزانه باکتری های مضری که در تشکیل پلاک نقش دارند را از دهان خود خارج کرده یا نابود کنید.

علاوه بر رعایت بهداشت دهان و دندان توسط خودتان، شستشو و مراقبت های حرفه ای در طول درمان ارتودنسی به از بین بردن پلاک هایی که منجر به زرد شدن دندان ها میشود کمک می‌کند.

ابزار ویژه و تکنیک های مورد استفاده به دست متخصص دندانپزشک ، می تواند بخش هایی از بریس و دندان که با مسواک زدن تمیز نمی‌شوند را به درستی و به سرعت تمیز کنند. نادیده گرفتن پروسه تمیز کردن دندان ها می تواند منجر به زرد شدن دندان ها پس از خارج کردن بریس ها شود.

چه غذاهایی باعث زرد شدن دندان ها می شود؟

اگر می خواهید یک لبخند سفید داشته باشید، حتما مراقب رژیم غذایی و سبک زندگی خود باشید. برخی از غذاها و نوشیدنی ها می توانند دندان های شما را زرد کنند و در نهایت منجر به تغییر آن ها رنگ شوند.

  • قهوه
  • چای
  • نوشابه
  • آبمیوه های تیره رنگ
  • بستنی میوه ای
  • غذاهای قندی، اسیدی یا نشاسته ای می توانند رشد باکتری‌ها و فرایند زرد شدن دندان را تسریع ببخشند.

پاسخ به سوالات مهم سفید کردن دندان

Leave a Comment