بهترین دندانپزشک اصفهان | طراحی لبخند

انتظارهای درست از درمان اصلاح طرح لبخند

قبل از اینکه درمان طراحی لبخند شروع شود باید درک مناسبی را از نتیجه داشته باشد و با انجام تصویربرداری های دیجیتالی لازم این نگرش را در فرد ایجاد می کنند که باید برای اصلاح شدن و درمان از روش های درمانی مدنظر استفاده گردد تا معایب آن ها رفع شود و رضایت کامل را ایجاد کند و با طراحی لبخند زیبا برای زیبایی خنده اقدامات لازم را انجام دهد.

ما هر روز با افراد بسیار زیادی برخورد خواهیم کرد و ممکن است به لباس و یا کفش یا ساعت و یا بسیاری از چیزهایی که آنها به همراه دارند، توجه نکنیم و اصلا به نظرمان نیاید که طرف مقابل ما پیراهن مارک دارد یا یک پیراهن معمولی بر تن دارد. یا این که کمربند اصل به کمر خود بسته یا نمونه ارزان قیمت را استفاده می کند.

اما چهره افراد همیشه در نظر همه مهم جلوه می کند. در برخورد های روزانه به هیچ عنوان نمی توان با کسی صحبت کرد بدون اینکه به صورت او توجه کرد. بنابراین صورت از مهم ترین نقاط در برخورد های اجتماعی افراد محسوب می شود. در میان اجزا چهره لب ها و همینطور دهان و دندان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. تصور کنید که فردی را برای اولین بار ملاقات می کنید. اگر این فرد دارای دندان های زیبا و لبخندی دل انگیز داشته باشد می تواند در شما موثر تر واقع شود تا آنکه دندان هایی خراب و نا مطلوب داشته باشد. امروزه داشتن یک لبخند زیبا می تواند حتی در پیدا کردن دوست و یا شغل نیز موثر باشد.

همه ما در طول روز لبخند می زنیم اما بسیار مهم است که فرم لبخند ما به چه شکلی باشد. در علم دندانپزشکی رشته و بحثی وجود دارد که از آن به عنوان اصلاح طرح لبخند یاد می شود. با استفاده از این علم می توان نوع لبخند را اصلاح کرد خنده ای زیبا و دلنشین داشت. مسلم است که هیچ کس نمی تواند اهمیت داشتن یک چهره زیبا و یک خنده جذاب را زیر سوال ببرد.

داشتن یک لبخند زیبا به روابط عمومی فرد کمک شایانی می نماید و او را فرد شاد و سر زنده ای نشان خواهد داد. از خصوصیات داشتن یک لبخند خوب و زیبا این است که فرد دارای دندان های سالمی باشد. سالم بودن دندان ها به نیاز به مراقبت های بهداشتی دارد.

بیشتر بخوانید : اطلاعاتی پیرامون اصلاح طرح لبخند

بهترین دندانپزشک اصفهان | روکش کامپوزیت بعد از عصب کشی دندان

مسواک زدن و استفاده به موقع و به جا از نخ دندان ها و دهان شویه ها می تواند از برخی از آسیب های دندانی جلوگیری کند. در صورتی که فرد بهداشت دهانی را به خوبی رعایت نکند با مرور زمان زیبایی دندان های خود را از دست خواهد داد. اسیدهای به وجود آمده توسط مواد غذایی باعث تخریب دندان می شوند و با باز شدن دهان نمایان می شوند.

بنابراین اولین قدم برای داشتن یک لبخند زیبا و دلنشین این است که به سلامت دندان های خود اهمیت دهیم. پس از آنکه از سلامت دندان ها مطمئن شدیم و به طور مرتب به آنها رسیدگی کردیم نوبت به ترتیب دندان ها و جلو و عقب بودن آنها می رسد. مسلما در صورتی که دندان ها به طور مرتب و منظم روی هم قرار بگیرند و از نظر جلو و عقب بودن کاملا در راستای هم قرار گرفته باشند، خنده زیبا تری را می توانند برای فرد به وجود بیاورند.

اصلاح طرح لبخند توسط  متخصص دندانپزشک نیازمند اطلاعات بسیار زیادی می باشد. اطلاعاتی از قبیل شناخت فرم بینی ها، استیل های لبخند و چهره و مواردی از این قبیل.

در بسیاری از مواقع نوع لبخند فرد نیاز به اصلاح دارد و این اصلاح باید متناسب با سایر اندام های فرد باشد. نمی توان بدون در نظر گرفتن لب ها و بینی لبخندی را طراحی و پیاده سازی کرد. افرادی که دارای مشاغلی هستند که در آن نیاز به لبخندی خاص و جذاب دارند، می توانند با استفاده از این روش و سبک مدرن و امروزی به خواسته خود برسند.

به عنوان مثال برای هنرپیشه گان سینما بسیار مهم است که در زمانی که می خندند، استیل صورتشان چگونه باشد. یک بازیگر هر چقدر هم که توانمند باشد نمی تواند خلاها و کمبود های موجود در صورت خود را از بین ببرد. با اصلاح طرح لبخند می توان به چیزهایی رسید که هر کس آرزویش را دارد.

با داشتن یک چهره خوب می توان موقعیت های شغلی بسیاری را به دست آورد و یا افرادی را که دوست داریم در زندگی ما باشند را به زندگی خود راه دهیم. در اصطلاح طرح لبخند همه نکاتی که ممکن است در بهبود و زیباتر شدن خنده شما نقش داشته باشد، مورد بررسی قرار می گیرد. هر نقصی که وجود داشته باشد از بین خواهد رفت تا زیبایی و اعتماد به نفس به شما روی بیاورد و شما را میان جمع دوستانتان محبوب تر و جذاب تر کند.

از جمله عواملی که در این روش مورد توجه قرار می گیرد، نوع فک های بیمار است. ما هیچ اختیاری بر روی دندان ها و قالب فک خود نداشته ایم و اگر از ظاهر آنها ناراضی باشیم می توانیم به راحتی این کار را انجام بدهیم.

افرادی که فک بالایی آنها کمی رو به جلو است و ظاهر نامطلوبی دارد، یا آنان که فک پایینی شان رو با عقب است و یا کسانی که دندان هایشان به درستی روی هم قرار نمی گیرد، می توانند به کمک اصلاح طرح لبخند همه این مشکلات را حل نمایند. شاید موارد بسیار کمی پیش بیاید که فردی دارای فک های نا متناسبی باشد و نیاز به ایجاد تغییرات در آنها شود.

بهترین دندانپزشک اصفهان | از طراحی لبخند چه انتظاری باید داشت ؟

اما در علم دندانپزشکی امروز ما با نامتناسب بودن چیدمان دندان ها نسبت به یکدیگر بسیار برخورد خواهیم کرد و همین باعث شده که این علم تا این حد گسترده شود. برای اینکه فرد بیمار لبخند زیبایی داشته باشد ممکن است از روش های متفاوتی استفاده شود. به طور کلی شرایط کار برای هر دو بیمار ممکن است متفاوت باشد.

در برخی از موارد بیمار ممکن است نیاز به کاشت یک دندان قدامی داشته باشد حال آن که در مواردی دیگر ممکن است روش کار به نحوی دیگر صورت گیرد و گره کار به دست ارتودنسی باز شود. به طور کلی برای این که یک پزشک بتواند لبخندی زیبا را برای بیمار خود طراحی کند، می بایست به علوم بسیار زیادی در زمینه دندانپزشکی تسلط داشته باشد.

بیشتر بدانید : بهترین و بدترین کاندیدای کاشت ایمپلنت دندان

دندانپزشک که قصد انجام این کار را دارد باید با موارد همچون ارتودنسی، ایمپلنت، جرمگیری دندان و …آشنایی کامل داشته باشد تا در مواقع لزوم بتواند بهترین گزینه ممکن را به بیمار خود توصیه کند و بیشترین کمک را به او بنماید. بنابراین تخصص پزشک در این زمینه از مهمترین چیزها به شمار می رود زیرا سلامت دندان های بیمار در دستان اوست.

امروزه دارا بودن یک خنده در آداب معاشرت افراد بی تاثیر نیست. نیاز به داشتن یک خنده زیبا و همینطور طراحی لبخند باعث شده تا این رشته به وجود بیاید. شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که تمایل داشته باشید خنده زیبا و جذابی داشته باشید و همیشه در این فکر بوده اید که آیا راهی برای این مسئله وجود دارد یا خیر.

تا چندین سال پیش هیچ راهی برای اینکه فردی بتواند فرم دهان، دندان و خنده خود را تغییر دهد وجود نداشت و می بایست با همان شکل طبیعی سر می کرد. اما امروزه راه هایی وجود دارد که به افراد این امکان را می دهد که بتوانند از لبخندی خاص و منحصر به فرد بهره مند شوند و فرم دهان و خنده آنها به گونه ای باشد که تنها منحصر به خود آن شخص است و هیچ کس دیگر آن را ندارد.

اما این روش ها در واقع چه هستند و آیا ضرری دارند یا خیر سوال بسیاری از افرادی است که تصمیم دارند نسبت به انجام این کار مبادرت کنند. اگر بخواهیم وارد مبحث این موضوع شویم و توضیح دهیم که دقیقا در این روش چه کارهایی انجام می شود و چگونه ایجاد برخی تغییرات موجب زیبایی خنده می شود، باید از اصطلاحات علمی و پزشکی استفاده کنیم اما به زبان ساده می توان گفت که طراحی لبخند در واقع با ایجاد کمی تغییرات در دهان و دندان ها صورت می گیرد.

همانگونه که می دانید دندان ها همیشه هم از فرم چندان جالبی برخوردار نیستند. در حقیقت در اکثر مواقع دندان ها فرم کاملا بی نقصی ندارند. البته هدف این نیست که دهان و دندانی کاملا بی نقص داشت زیرا در این صورت ممکن است جلوه ای مصنوعی به چهره بدهد و از زیبایی آن بکاهد. اما بد نیست که دندان ها با نظم خاصی و چینش منظمی کنار یکدیگر قرار بگیرند.

هرچه دندان ها بهتر و زیباتر کنا هم قرار بگیرند حالت خوش فرم تری پیدا می کنند. در این زمینه چیزی به نام تقارن وجود دارد که پایه و اساس طراحی لبخند محسوب می شود و بدون آن داشتن یک لبخند زیبا کاملا غیر ممکن و نشدنی است. تقارن به این معناست که دندان های پایینی و بالایی نسبت به هم یک قاعده و اصول داشته باشند و دارای نظم خاص خودشان باشند. اما در صورتی که هر دندان یک شکل داشته باشد و برخی روبه داخل و برخی رو به پایین باشند، زیبایی دندان ها نمی تواند پر فروغ باشد.

فرم دادن به دندان ها یعنی فرم دادن به خنده شخص بنابراین در این زمینه چیزهای بسیار زیاد تاثیر گذار است. یکی از مهمترین آنها سالم بودن دندان هاست. تنها در صورتی می توان بر روی دندان ها کار کرد و آنها را زیبا جلوه داد که آنها از سلامت کامل برخوردار باشند. به هیچ وجه نمی توان دندانی که استحکام کافی ندارد و یا نیاز به ترمیم دارد را برای این کار مورد استفاده قرار داد.

باید پیش از آنکه هر نوع اقدامی برای زیبا ساختن دهان و دندان انجام داده شود، ابتدا کارهای درمانی در این زمینه انجام شود. پس از آنکه کارهای درمانی انجام داده شد و سلامت دندان توسط پزشک متخصص تایید شد، می توان آن را زیباتر نمود.

مطالب پیشنهادی مرتبط : 

مهارت دندانپزشک در زمینه طراحی لبخند اهمیت بالایی دارد. تمامی این مراحل تنها زمانی اتفاق می افتند و نتیجه بخش هستند که پزشک مهارت کافی جهت انجام این کارها را داشته باشد. مهارت پزشک به این دلیل حائز اهمیت است که به عنوان مثال در صورتی که دندانپزشک تشخیص اشتباهی داده باشد و دندانی که نیاز به ترمیم داشته باشد را سالم پندارد، ممکن است شروع به اقدامات زیبایی بر روی دندان کند و در این صورت پس از مدتی دندان درد به وجود خواهد آمد و تمامی اقداماتی که در زمینه زیبا سازی دندان صورت گرفته است، بیهوده می شود.

یا ممکن است لثه آن گونه که باید و شاید توان نگه داری دندان ها را نداشته باشد و پزشک نتواند این مسئله را تشخیص دهد. در این صورت نیز اگر هیچ اقدامی برای مداوای لثه صورت نگیرد و پزشک مستقیما به سراغ طراحی لبخند برود، ممکن است پس از مدتی وضعیت لثه ها بدتر شود و باز هم تمامی کارهایی که برای زیبا سازی دندان ها صورت گرفته، بیهوده خواهد بود.

بهترین دندانپزشک اصفهان | دندانپزشک طراحی لبخند

اما هدف از طراحی یک لبخند زیبا باید فراتر از چیدمان دندان ها باشد. به طور کلی با چیده شدن و منظم شدن دندان ها شکل آنها تغییر بسیار زیادی خواهد کرد ولی نکته این است که علاوه بر اینکه یک دهان می بایست دارای دندان های منظم باشد، مهربانی و محبت نیز باید در چهره فرد موج بزند. بنابراین همه کار تنها با چیدمان دندان ها به صورت کلیشه ای صورت نمی گیرد.

برای داشتن یک خنده محبت آمیز باید دندان ها علاوه بر اینکه با یکدیگر متقارن می شوند، با سایر اجزا چهره شخص نیز باید این هماهنگی صورت گیرد. به عنوان مثال مهم است که رنگ چهره فرد چگونه است و حتی فرم بینی او نیز در زیباتر شد و به اصطلاح مهربان تر شدن لبخند نیز تاثیر دارد.

البته این نکته را مد نظر داشته باشد که بسیاری از نکات نیز به خود فرد بستگی دارد و ذوق و سلیقه افراد در نوع لبخند زدن می تواند به همان اندازه ای تاثیر گذار باشد که تقارن دندان ها با یکدیگر تاثیر گذارند.

پس از آنکه اقدامت لازم جهت درمان دندان های خراب و لثه های نامناسب انجام شد، و زیر ساخت های لازم توسط پزشک مورد بررسی و عمل قرار گرفت دوره زیبا سازی یا همان طراحی لبخند آغاز می شود.و پس از آن یک دوره بعد از عمل وجود دارد که حدود یک ماه به طول می انجامد. در مدت این یک ماه پزشک به بیمار خواهد گفت که از خوردن چه مواد و نوشیدنی هایی پرهیز کند و چه موادی را مورد مصرف قرار دهد. نکته دیگر در این زمینه رعایت کردن بهداشت است. رعایت بهداشت بعد از این که زیباسازی انجام شد، باید بیشتر شود و نکاتی که تا کنون مورد توجه قرار نمی گرفتند از این به بعد باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرند. بنابراین بهداشت نه تنها کاهش پیدا نمی کند بلکه باید در دوره بعد از طراحی لبخند افزایش چشمگیری نیز داشته باشد.

تماس با ما 

Leave a Comment