بررسی طول درمان کامپوزیت

با پرسیدن سوال «انجام کامپوزیت چقدر طول می‌کشد؟» به راحتی می‌توان فهمید شما فردی هستید که به دنبال یک روش زیبایی و ترمیمی سریع و در عین حال غیر‌تهاجمی هستید. از آنجایی که کامپوزیت تمام این ویژگی‌ها را دارد بنابراین گزینه خوبی برای انتخاب است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را در رابطه با اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت، دریافت کنید.در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان  طول درمان کامپوزیت را مورد بررسی قرار می دهیم.

مدت زمان انجام کامپوزیت دندان

اجازه دهید سوال «انجام کامپوزیت چقدر طول می‌کشد؟» را در همین ابتدای مقاله بدهیم؛ زیرا فردی که این روش زیبایی دندان‌ها را انتخاب می‌کند مسلما مدت زمان پروسه درمان، جزو معیار‌های مهمش به حساب می‌آید.

فارغ از تمام مزیت‌هایی که با انتخاب کامپوزیت برای اصلاح طرح لبخند نصیبتان می‌شود، خبر بهتر این است که شما با مراجعه به دندانپزشکی پس از گذشت چند ساعت، صاحب دندان‌هایی بی‌نقص و لبخندی زیبا می‌شوید؛ زیرا مدت زمان لازم برای کامپوزیت کردن هر دندان، چیزی حدود ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت است. علت مدت زمان کم انجام کامپوزیت این است که ونیر کامپوزیت توسط دندانپزشک روی دندان فرم‌دهی می‌شود و نیازی به آماده‌سازی در لابراتوار نیست. در این روش نیازی به برداشتن مینای دندان نیست و فقط توسط یک ژل اسیدی، سطح دندان etch شده و سپس مواد کامپوزیت روی دندان قرار گرفته و فرم‌دهی می‌شود.

پروسه اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت شامل موارد زیر است:

  • اچ کردن دندان
  • قرار دادن مواد کامپوزیت و فرم‌دهی
  • پولیش دندان
  • تست کردن بایت
  • مدت زمان لازم برای طی تمامی مراحل نام برده شده در بالا حدودا ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت است.

کاربردهای کامپوزیت نانوفیل در دندانپزشکی | بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

تعداد جلسات لازم برای کامپوزیت کردن دندان

حال که پاسخ سوال «انجام کامپوزیت چقدر طول می‌کشد؟» را می‌دانید، ممکن است برایتان سوال باشد که برای انجام کامپوزیت دندان و یا اصلاح طرح لبخند، نیاز به چند جلسه ویزیت دندانپزشک است؟.

همانطور که گفته شد کامپوزیت یکی از سریع‌ترین روش‌های زیبایی و ترمیمی است. بنابراین علاوه بر زمان انجام کامپوزیت، تعداد جلسات مراجعه به دندانپزشکی نیز بسیار کم است.

لازم به ذکر است که تعداد جلسات مراجعه به دندانپزشکی برای انجام کامپوزیت، با توجه به تعداد دندان‌های قابل درمان متفاوت است. اما در حالت کلی تعداد جلساتی که برای اصلاح طرح لبخند نیاز است، یک یا در نهایت دو‌ جلسه است.

درواقع یکی دیگر از مزایای این روش این است که برخلاف دیگر روش‌ها که در حین درمان به چندین جلسه حضوری و ویزیت دندانپزشک نیاز است. دیگر نیازی به حضور مستمر شما به دندانپزشکی نیست و با یک یا دو جلسه مراجعه و طی پروسه درمان، می‌توانید صاحب دندان‌هایی بی‌نقص و زیبا شوید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

موارد موثر در مدت زمان انجام کامپوزیت دندان

در حالت عادی انجام کامپوزیت دندان در مدت زمان کم و یک یا دو‌ جلسه انجام می‌شود اما گاهی عواملی سبب افزایش مدت زمان انجام کامپوزیت می‌شوند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

مهارت و سرعت العمل دندانپزشک:

اگر دندانپزشک شما در کنار مهارت و تجربه، سرعت العمل زیادی نیز داشته باشد. نصب کامپوزیت بسیار سریع انجام می‌شود. اما در صورتی که دندانپزشک حرفه‌ای و باتجربه نباشد، باید مدت زمان زیادی را صرف اصلاح و تکمیل نصب باندینگ کند. بنابراین طبیعی است که مدت زمان انجام کامپوزیت طولانی شود.

وجود مشکلات متعدد دهان و دندان:

بهتر است بدانید که پیش از انجام کامپوزیت دندان و اصلاح طرح لبخند، باید همه مشکلات مربوط به دهان و دندان اعم از پوسیدگی دندان، شکستگی و لب‌پر شدگی، مشکلات لثه و… رفع گردد و سپس نسبت به انجام کامپوزیت اقدام گردد. در غیر این صورت انجام کامپوزیت بی‌تاثیر خواهد بود چرا‌که پس از مدتی، مشکلات دهان و دندان سبب شکست در درمان خواهند شد.
بنابراین در پاسخ به سوال «انجام کامپوزیت چقدر طول می‌کشد؟» می‌توان گفت «وضعیت دهان و دندان» یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها در افزایش و یا کاهش دوره درمان، به شمار می‌رود‌.

نکته: اگر دندانپزشک شما در صورت وجود مشکلاتی نظیر پوسیدگی دندان و… همچنان اصرار به انجام طرح لبخند داشت؛ نشانگر عدم مهارت و یا عدم اهمیت و توجه دندانپزشک به سلامتی و منافع بیمار است. اگر وضعیت دهان و دندان شما برای کامپوزیت مناسب نباشد، درمان و رفع کلیه مشکلات در اولویت خواهد بود.

مدت زمان ریکاوری پس از انجام کامپوزیت دندان

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، کامپوزیت به عنوان یک روش سریع درمانی و ترمیمی غیر‌تهاجمی شناخته می‌شود. بنابراین پس از انجام کامپوزیت نیازی به دوره ریکاوری نیست. درواقع چه در زمان انجام کامپوزیت و چه پس از اتمام آن، بیمار هیچ دردی را حس نمی‌کند و همین امر نیز به عدم وجود دوره ریکاوری قدرت می‌بخشد.

بهتر است بدانید که پس از قرار گرفتن مواد و فرم‌دهی، ونیر کامپوزیت توسط نور آبی سخت می‌شود به همین دلیل نیز زمانی که شما کلینیک را ترک می‌کنید. دیگر نیازی به گذراندن دوره ریکاوری و… نیست چون از آن لحظه به بعد پروسه اصلاح طرح لبخند به اتمام رسیده است.

البته برای افزایش طول عمر کامپوزیت دندان باید نکاتی را رعایت کنید که این نکات عبارتند‌از:

  • تا از بین رفتن بی‌حسی، غذا و نوشیدنی میل نکنید.
  • از خوردن مواد غذایی ونوشیدنی سرد و داغ خودداری کنید.
  • از دندان استفاده ابزاری نداشته باشید.
  • از خوردن مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی که دارای رنگدانه هستند خودداری کنید.

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

لمینت دندان مناسب چه کسانی نیست؟

باز شدن چسب لمینت دندان

تراش دندان در کامپوزیت

Leave a Comment