عصب کشی و درمانهای ترمیمی مناسب | بهترین ایمپلنت اصفهان

عصب کشی و درمانهای ترمیمی مناسب

مراجعه کننده گرامی که با پوسیدگی شدید و از دست رفتگی دندانها مراجعه نمودند و با عصب کشی و درمانهای ترمیمی مناسب، زییایی و سلامتی دندانهایشان بازگشت.

نمونه عمل ترمیم برگرفته شده از صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک 
عصب کشی و درمانهای ترمیمی مناسب | بهترین ایمپلنت اصفهان

کاربرد فیکسچر در ایمپلنت

همانطور که در بالا هم ذکر شد، فیکسچر قطعه بسیار مهمی در فرآیند ایمپلنت دندان به شمار می آید و می توان گفت نقش ریشه را برای پروتز ایفا می کند. در حقیقت، این قطعه در ساختار فک وارد شده و سایر قطعات را به خود متصل می نماید. دندانپزشک متخصص یا جراح دهان و دندان در مرحله اول و پس از اینکه ناحیه مورد نظر را با بی حسی موضعی، بی حس نمود، سوراخ کوچکی در استخوان فک بیمار ایجاد نموده و فیکسچر را مطابق با اندازه، طول و ضخامت مورد نظر در آن قرار خواهد داد.

پس از آن با کاور اسکرو، روی آن را پوشانده و لثه را روی آن بخیه خواهد زد. معمولا مدت زمان مطلوب برای جوش خوردن فیکسچر به استخوان فک برای فک بالا و فک پایین به ترتیب 5 و 3 ماه خواهد بود. البته این مدت زمان عمدتا به جوش خوردن فیکسچر به بافت استخوانی بستگی دارد.

فیکسچر چگونه انتخاب می شود؟

نوع فیکسچر بر اساس ضخامت، اندازه و سایر ویژگی های فیزیکی پس از اقدامات اولیه نظیر گرفتن عکس رادیوگرافی انتخاب می شود. مهمترین پارامترهایی که در تعیین نوع فیکسچر نقش دارند شکل و ساختار استخوان فک بوده و به همین دلیل انتخاب آن به دقت بالایی نیاز دارد. طراحی آن نیز از نظر شکل ظاهری و ابعاد توسط متخصص ایمپلنت انتخاب شده و سپس توسط دندانپزشک متخصص مورد استفاده قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که پوشش های مختلف سطح فیکسچر کاملا متفاوت بوده و مطابق با نظر بیمار و البته بودجه ای که در نظر گرفته است انتخاب خواهند شد.

☘جهان به اعتبار خنده تو زیباست

📋 دکتر ندا میکانیک
دندانپزشک اطفال، ایمپلنت زیبایی

🏨اصفهان، توحید میانی، جنب بانک سامان، طبقه فوقانی داروخانه دکتر منوچهری، ساختمان نور، طبقه دوم، واحد چهارم

☎️۰۳۱۳۶۲۶۶۵۷۰
📱۰۹۳۸۳۸۶۷۹۹۷
🆔️ @doctormikanik

📅 دریافت کارت ویزیت الکترونیکی با ارسال عبارت:
دکتر ندا مکانیک یا dr_nm به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۸۵۹۰

بهترین ایمپلنت اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

بیشتر بخوانیم:

ترمیم زیبایی کامپوزیت

ترمیم لمینت، با رنگ طبیعی دندان

درمان با کامپوزیت با رنگ طبیعی

Leave a Comment