عفونت ریشه دندان چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

عفونت ریشه دندان چیست؟

عفونت ریشه دندان

التهاب و عفونت ریشه های دندان پدیده ای بسیار خطرناک است که نیاز به مراجعه فوری به دندانپزشکی دارد. واقعیت این است که در صورت عدم درمان ، عفونت نه تنها شروع به ایجاد بیماری پریودنت می کند، بلکه به بافت استخوان و سپس به طور همزمان به چندین دندان مجاور نیز آسیب می زند.

التهاب و عفونت در ناحیه ریشه دندان می تواند به صورت حاد و مزمن و یا به طور خفیف اتفاق بیفتد: در حالت اول، بیمار با درد شدید در ناحیه عفونت، روبرو می شود که متخصص باید سریعا درمان را آغاز کند ولی در حالت دوم، علائم و روند گسترش عفونت کندتر است.

علت عفونت دندان

عفونت و التهاب ریشه دندان دلایل مختلفی دارد که مهم ترین این موارد عبارت اند از:

  1. پوسیدگی دندانی که درمان نشده و به عصب ها و ریشه دندان آسیب زده است
  2. پالپ دندان که به موقع درمان نشده است
  3. ضربه ای که در اثر ورزش یا برخورد اجسام سنگین به دندان وارد شده است.
  4. پر کردن نادرست دندان توسط دندانپزشکان مبتدی

بیشتر اوقات، مشکلات مرتبط با پوسیدگی دندان و پالپ دلیل التهاب ریشه دندان هستند. در هر صورت، درمان عفونت دندان باید در چند مرحله انجام شود. این بیماری دندانی که بعضی از افراد به آن توجهی نمی کنند یا تصور می کنند امری گذرا است، می تواند مشکلات جدی دندانی ایجاد کند، بنابراین لازم است که با نهایت جدیت به درمان بپردازید.

عفونت ریشه دندان چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

 

علائم نشان دهنده وضعیت خطرناک عفونت دندان

  • افزایش دمای بدن
  • تورم و خونریزی لثه
  • ضعف عمومی جسم
  • درد در ناحیه دندان آسیب دیده
  • درد غدد لنفاوی فک

مطالب پیشنهادی:

عوارض احتمالی درمان ریشه

مراحل درمان ریشه دندان

Leave a Comment