علت لثه بیرنگ | بهترین ایمپلنت اصفهان

علت لثه بیرنگ چیست؟

در قسمت قبل برخی از علت های لثه بیرنگ را بیان کردیم.در ادامه به معرفی برخی دیگر از علل بی رنگ شدن لثه می‌پردازیم.

 

خانم دکتر ندا میکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان دارای مدرک دانشگاهی ایمپلنت I‌TI و ایمپلنت SIC از سوییس با بهترین و بروزترین دستگاه های دندانپزشکی در خدمت شما عزیزان است.درصورت بروز هرگونه مشکل در خصوص دهان و دندان خود و کودکانتان می‌توانید به مطب مراجعه و یا جهت اطلاع از نحوه‌ی نوبت دهی تماس حاصل فرمایید.

عفونت‌ های قارچی

معمولاً عفونت‌ های قارچی در سراسر بدن یک نشانه رایج دارند و آن هم زخم‌ ها یا ترشحات سفید رنگ است. اگر در لثه‌ ها، گوشه زبان، داخل لپ و … زخم‌ های سفید یا شیری رنگ مشاهده کردید احتمالاً به یکی از بیماری‌ های قارچی لثه مبتلا شده‌ اید. عفونت‌ های قارچی دهانی در کودکان، سالمندان و همچنین افراد مبتلا به دیابت بیشتر دیده می‌ شود. عفونت‌ های قارچی دهانی در مراحل اولیه به راحتی با دارو درمان می شوند.

ضربه سنگین به فک

اگر در اثر حوادث مختلف به فک ضربه‌ ای وارد شود، ممکن است تا مدتی رنگ لثه در ناحیه‌ ای که ضربه وارد شده است کمرنگ‌ تر از نواحی دیگر باشد. همچنین وقتی دندانی را بکشید، لثه اطراف آن تا چند روز به رنگ سفید دیده می‌ شود ولی بعد از مدتی بهبود پیدا می‌ کند.

علت لثه بیرنگ | بهترین ایمپلنت اصفهان

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر روشن شدن رنگ لثه‌ ها همراه با علائم دیگری مانند موارد زیر باشد در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید:

● زخم‌ ها یا آفت‌ های کوچکی در دهان ایجاد شده و بهبود پیدا نکنند

● در فک یا زبان درد حس کنید

● تنفس شما بوی بدی بدهد

● طعم دهان شما شبیه به طعم فلز باشد

● در بلع غذا مشکل داشته باشید

● لثه‌ ها تحلیل رفته باشند

 

به هر حال ما توصیه می‌ کنیم بلافاصله بعد از مشاهده کمرنگ شدن لثه‌ ها به دندانپزشک مراجعه نمایید زیرا یک معاینه ساده وقت زیادی از شما نمی‌ گیرد ولی خیالتان آسوده می‌ شود.

برای اینکه بتوانید از بیماری‌ های دهان و دندان در امان بمانید با دقت بیشتری مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و محلول دهانشویه مصرف کنید. همچنین در رژیم غذای از مواد مغذی و سالم استفاده نموده و مصرف قند‌ها را کاهش دهید. حداقل سالی دو بار چکاپ دندانپزشکی انجام داده و به علائم سلامتی خود حساس باشید.


جهت مشاهده‌ی صفحه‌ی اینستاگرام دکتر ندا میکانیک کلیک کنید.
برای مشاهده‌ی کلیپ های بیشتر در خصوص فعالیت دکتر ندا میکانیک به کانال آپارات ایشان مراجعه فرمایید.

مطالب بیشتر:

فرآیند عصب کشی دندان و اتفاقات بعد از آن

بلیچ کردن دندادن رو روش های انجام آن

درمان فاصله بین دندان ها با باندینگ دندان

Leave a Comment