علل درد دندان عصب کشی شده | بهترین دندانپزشک اصفهان

علت درد دندان عصب کشی شده

در این نوشته از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان علل درد دندان عصب کشی شده را مورد بررسی قرار می دهیم. عصب کشی دندان یکی از روش‌های درمانی است که برای ترمیم دندان‌های آسیب دیده انجام می‌شود. در این روش تمام پالپ دندان دچار عفونت و آسیب شده توسط دندانپزشک تخلیه شده و پس از پاک کردن کانال‌های دندان توسط مواد مناسب پر می‌شود. درد دندان عصب کشی شده ممکن است تا چند روز با فرد باقی بماند که به کمک دارو و عمل به توصیه‌های دندانپزشک برطرف می‌شود.

گاهی اوقات ممکن است با گذشت زمان درد دندان کاهش نیافته و یا پس از چندین سال از درمان دندان، درد آن دوباره آغاز شود. دلایل مختلفی برای درد دندان عصب کشی شده هنگام جویدن و در حالت عادی وجود دارد که در ادامه ذکر شده‌اند.

دوره نقاهت اولیه

برای درمان‌های مختلف دندانپزشکی از جمله عصب کشی، پزشک از داروی بی حسی استفاده می‌کند. در حین درمان بیمار هیچ گونه دردی را احساس نمی‌کند، اما با از بین رفتن اثر داروی بی حسی، درد دندان دوباره آغاز می‌شود. این درد کاملا طبیعی است و با گذشت زمان و کاهش میزان تورم، کاهش می‌یابد. درد دندان عصب کشی شده بعد از یک هفته تا نهایت 2 هفته به طور کامل برطرف می‌شود. برای کاهش درد حتما توصیه‌های پزشک را اجرا کرده و همچنین از مسکن نیز استفاده کنید. رعایت موارد بهداشتی، شستشوی دهان و استفاده از فلوراید نیز در کاهش میزان درد تأثیر دارند. اگر با رعایت تمام موارد گفته و با گذشت 2 هفته همچنان دندان درد داشتید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

درد ناشی از عفونت اطراف استخوان

پس از درمان ریشه و از بین بردن بافت‌های آسیب دیده و عفونت به طول کامل درد دندان برطرف می‌شود. اما گاهی اوقات عفونت اطراف استخوان همچنان باقی می‌ماند و تا زمانی که توسط سیستم ایمنی بدن از بین برود، درد دندان همراه شما خواهد بود. در این شرایط می‌توانید با مصرف آنتی بیوتیک به تسریع این فرآیند کمک کنید.

خطرات احتمالی دندان قروچه | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

عفونت باقی مانده در لثه

اگر پس از درمان همچنان عفونت در لثه یا بافت‌های اطراف آن باقی بماند و یا پزشک به درستی عفونت لثه را تشخیص نداده و آن را درمان نکند، درد دندان عصب کشی شده همچنان با شما باقی می‌ماند. علائم باقی ماندن عفونت شامل درد، تورم و قرمزی است که برای برطرف شدن آن باید به پزشک مراجعه کرده و یا آنتی بیوتیک مصرف کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

بیش از اندازه پر کردن یا روکش بزرگ

در برخی از موارد دندان بیش از اندازه پر شده و یا از روکشی بسیار بزرگ استفاده شده است. دراین شرایط دندان دچار درد شده و برای برطرف کردن آن حتما باید به پزشک مراجعه کنید. در این صورت پزشک میزان اضافه مواد را برداشته و روکشی کاملا اندازه برای دندان قرار می‌دهد.

آسیب دیدن بافت‌های اطراف

پزشک در حین انجام عصب کشی باید دقت و حساسیت زیادی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است لثه و بافت‌های اطراف دندان آسیب ببینید. اگر میزان آسیب‌های وارد شده بیش از حد باشد، درد شدیدی همراه شما خواهد بود و برای درمان باید مجددا به پزشک مراجعه کنید.

شکستگی کانال یا ریشه دندان

یکی از مشکلات بسیار نادر در درمان عصب کشی دندان که معمولا هم به صورت سهوی اتفاق می‌افتد، شکستگی کانال دندان است. این مورد درد بسیار شدیدی را به همراه دارد. به همین دلیل بهتر است حتما به پزشک متخصص و باتجربه مراجعه کرده تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

موارد استفاده از نایت گارد دندان

بهترین زمان برای انجام ارتودنسی

علل اصلی تحلیل رفتن لثه

Leave a Comment