بررسی عوارض عدم رعایت مراقبت‌های پس از جرم گیری دندان

عدم رعایت مراقبت‌های پس از جرم گیری دندان موجب ایجاد عوارضی برای بیمار می‌شود.  در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی عوارض عدم رعایت مراقبت‌های پس از جرم گیری دندان می پردازیم.

  • تجمع مجدد جرم
  • زرد شدن دندان‌ها
  • احساس درد در دندان و لثه

تجمع مجدد جرم

توجه نکردن و جدی نگرفتن نکاتی مانند رعایت بهداشت دهان و دندان، عدم مصرف سیگار و همچنین مصرف نکردن بیش از حد مواد غذایی و نوشیدنی‌های رنگی، اسیدی، شیرین و چسبناک موجب می‌شود که در مدت زمان کمی پس از جرم گیری مجدداً پلاک و جرم بر روی دندان‌ها تشکیل شوند و فرد در فاصله زمانی کوتاه‌تری نیاز به جرم گیری مجدد پیدا کند.

زرد شدن دندان‌ها

رعایت نکردن نکات مراقبتی باعث می‌شود که مجدداً جرم بر روی دندان‌ها ایجاد شود و همانطور که می‌دانیم جرم و پلاک‌ها باعث بدرنگ و زرد شدن دندان‌ها می‌شوند و ظاهر نامطلوبی را ایجاد می‌کنند.

احساس درد در دندان و لثه

همانطور که گفتیم پس از جرم گیری دندان‌ها به سرما و گرما حساس شده و لثه‌ها نیز ممکن است مقداری ملتهب شوند. عدم رعایت نکاتی مانند استفاده از مسواک، خمیر دندان، دهانشویه و همچنین مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های سرد و یا گرم باعث افزایش التهاب و حساسیت بیشتر دندان‌ها و بروز احساس درد و ناراحتی می‌شود. پس لازم است که به این موارد توجه شود تا بیمار این عوارض را تجربه نکند.

نکات مراقبتی پس از جرم گیری دندان | بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

سؤالات متداول

آیا خونریزی لثه پس از جرم گیری دندان خطرناک است؟

مشاهده خونریزی کم لثه پس از جرم گیری طبیعی است و جای نگرانی ندارد، اما در صورتی که خونریزی شدیدی را مشاهده نمودید بهتر است که در این باره با دندانپزشک خود صحبت کنید.

آیا احساس درد در لثه پس از جرم گیری طبیعی است؟

در صورتی که تا 2 روز پس از انجام این اقدام درمانی، هنگام جویدن غذا دردی را در لثه خود احساس کردید، نگران نباشید، زیرا به مرور از بین می‌رود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

پس از جرم گیری چه غذاهایی را نخوریم؟

بهتر است از مصرف غذاهای سرد و یا گرم، مواد تحریک کننده بافت لثه و دندان مانند فلفل و ادویه، چای، شکلات، قهوه، خوراکی‌های چسبناک مانند پفک، میوه‌های خشک و لواشک، غذاهای سفت، اسیدی و یا شیرین و همچنین جویدن آدامس تا 1 الی 2 روز پس از جرم گیری خودداری نمایید.

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

ماندگاری لمینت دندان

حفظ و نگهداری روکش ایمپلنت

ایمپلنت دندان بدون برش لثه چیست؟

Leave a Comment