عوامل افزایش موفقیت کاشت ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی عوامل افزایش موفقیت کاشت ایمپلنت دندان

درصد موفقیت کاشت ایمپلنت دندان بسته به این که در کجای فک جایگذاری می شود متفاوت است اما به طور کلی ایمپلنت تا ۹۸ درصد موفق است. با مراقبت مناسب میتوان آن را تا آخر عمر حفظ کرد. در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک ایمپلنت اصفهان عوامل افزایش موفقیت کاشت ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

عوامل تاثیرگذار بر موفقیت ایمپلنت دندان

عوامل متعددی بر عدم موفقیت ایمپلنت تاثیر می گذارند. این عوامل عبارتند از:

عفونت لثه

سلامت لثه یک معیار مهم در جراحی کاشت ایمپلنت است و اگر بیماری فعال لثه داشته باشید، نمیتوان این درمان را انجام داد تا زمانی که لثه سلامت خود را به دست بیاورد.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن یکی از عواملی است که باعث می شود احتمال شکست درمان ایمپلنت افزایش یابد. چون سیگار موادی دارد که باعث محدود شدن گردش خون در لثه و کندی فرآیند التیام می شود. چندین پژوهش نشان داده اند که احتمال ناموفق شدن درمان کاشت ایمپلنت دندان در افراد سیگاری ۲۰ درصد است.

کاشت ایمپلنت برای افراد سیگاری

بله میتوانند. اگر سیگاری هستید باز هم میتوانید از درمان ایمپلنت بهره مند شوید به شرطی که از دو هفته قبل از جراحی سیگار را کنار بگذارید و تا حداقل دو ماه پس از آن، لب به سیگار نزنید. همچنین در حفظ بهداشت دهان دستور دکتر را درست و دقیق رعایت کنید.

تراکم استخوان فک

موفقیت عمل کاشت ایمپلنت بستگی زیادی به کیفیت و مقدار تراکم استخوان در محل کاشت دارد. اگر استخوان سالم و کافی در محل درمان نداشته باشید، کاشت ایمپلنت ریسک زیادی خواهد داشت. علت نامناسب بودن استخوان فک ممکن است پوکی استخوان، عفونت پیشرفته لثه و یا سپری شدن مدت زمان زیاد از کشیدن دندان باشد.

با وجود کمبود استخوان باز هم روشهایی برای حل این مشکل و کاشت ایمپلنت وجود دارد. میتوانید با پیوند استخوان و افزودن مواد تحریک کننده رشد استخوان به این محل و در نتیجه بهبود وضعیت استخوان این عمل را پشت سر بگذارید. همچنین انواع مختلف مینی ایمپلنت و پروتزهای بر پایه ایمپلنت وجود دارند که بسته به شرایط، میتوانید از آنها استفاده کنید.

آشنایی با پست و کور دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

مصرف داروها و بیماریهای زمینه ای

در صورتی که یک بیماری خود ایمنی یا مشکلاتی مانند دیابت یا روماتیسم داشته باشید، درصد موفقیت ایمپلنت کمتر می شود چون در التیام بافتها مشکل ایجاد می شود. کند بودن التیام بافتها باعث می شود استخوان در جوش خوردن به ایمپلنت کند عمل نماید و دیرتر جوش بخورد در نتیجه احتمال عوارض بیشتر می شود.

همچنین مصرف برخی داروها میتواند منجر به شکست درمان شود. بنابراین اگر دارویی (خواه گیاهی یا شیمیایی) مصرف می کنید، پیش از برنامه ریزی برای کاشت ایمپلنت موضوع را به دکتر بگویید.

رعایت نکردن بهداشت درست دهان و دندان

توانایی حفظ بهداشت دهان به شکل مناسب پس از کاشت ایمپلنت تاثیر زیادی بر موفقیت درمان دارد. اگر محدودیتهایی دارید که بر حرکت دست جهت مسواک زدن یا به هر شکل بر توانایی تمیز کردن دندانها تاثیر می گذارد، ممکن است این درمان برای شما ریسک بیشتری داشته باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

انتخاب متخصص کاشت ایمپلنت

همه جراحان دهان و دندان تجربه و مهارت یکسانی ندارند و در صورتی که نزد جراح مجرب مراجعه نکنید احتمال عوارض مختلف در حین یا پس از کاشت ایمپلنت دندان بیشتر خواهد بود. یک جراح ماهر و با تجربه میداند چه تعداد ایمپلنت باید جایگذاری شود تا پشتیبانی کافی از دندان جایگزین به عمل بیاورد و چه مقدار استخوان برای این درمان کفایت می کند. محاسبه درست فشاری که بر هر ایمپلنت وارد می شود بسیار مهم است چون اگر فشار از حد تحمل بیشتر شود، ایمپلنت ناموفق می شود.

از طرفی یک جراح ایمپلنت باتجربه، میتواند از صدمه رساندن به بافتها و عصبهای اطراف پرهیز نماید و احتمال عوارض را کاهش دهد. بنابراین به دنبال متخصص کاشت ایمپلنت باشید که تجربه زیادی در این زمینه داشته باشد.

درصد موفقیت بالا در کاشت ایمپلنت دندان

کسانی که شرایط زیر را دارند، احتمال موفقیت ایمپلنت دندان در آنها بیشتر است:

  • مطلوب بودن وضعیت سلامتی
  • سلامت لثه
  • تراکم خوب استخوان
  • سلامت دهان و دندانها

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

موارد مراقبتی پس از جراحی لیفت سینوس

علل شکستن یا افتادن لمینت دندان

تشخیص علل انواع بیماری لثه

Leave a Comment