عوامل تاثیرگذار در طول عمر ایمپلنت | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

عوامل تاثیرگذار در طول عمر ایمپلنت

برای اینکه ایمپلنت را در طی سال های متمادی داشته باشید بهتر است چند عامل تاثیر گذار در این افزایش طول عمر را بدانید. مانند:

 

  • مهارت و تخصص ایمپلنتوژیست

شاید برایتان عجیب باشد که اولین مورد را به این گزینه اختصاص داده ایم. بدون شک هر چقدر که مهارت و تخصص ایمپلنوژیست بیشتر باشد خیال شما از مادام العمر بودن ایمپلنت راحت تر خواهد بود. تشخیص اولیه بیماری های لثه و تراکم استخوان نیاز به علم و دانش حرفه ای دارد.

  • تراکم استخوان

هر چقدر که تراکم استخوان به حد کافی باشد و فرد از لثه های سالمی برخوردار باشد، به همان میزان به طول عمر ایمپلنت افزوده می شود. در صورتی که شما از تراکم استخوان کافی برخوردار نیستید می توانید از پیوند استخوان استفاده کنید.

عوامل تاثیرگذار در طول عمر ایمپلنت | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

 

  • برند و نوع ایمپلنت

هزینه ایمپلنت دندان همیشه به صورت متغیر و غیر ثابت اعلام می شود. علت آن نیز به انتخاب شما در برند و نوع ایمپلنت بر می گردد. هزینه ایمپلنت بسته به برند و مارک آن متغیر است. تعداد آن و جنس آن از سوی دیگر قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد. اما از این نکته هم نباید غافل شد که زمانی ایمپلنت مادام العمر است که شما جنس و برند خوبی را انتخاب کرده باشید.

کیفیت بالای آن باعث خواهد شد که پایه به خوبی در استخوان فک جوش بخورد. علاوه براین طول درمان و فرایند بهبود آن نیز بشدت کاهش پیدا می کند. طول عمر مفید ایمپلنت به کیفیت و جنس آن ارتباط مستقیم دارد.

  • مراقبت های پس از کاشت

همیشه متخصص های ایمپلنت قبل، حین و پس از کاشت تذکرات و توصیه های لازم را به بیماران خود تجویز می کنند. لازم است که مراقبت ایمپلنت را همانند مراقبت های دندان طبیعی در نظر گرفت. یعنی به همان میزان که شما به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهید باید به رعایت بهداشت ایمپلنت دقت کنید.

استفاده از مسواک و خمیر دندان مخصوص ایمپلنت دندان یکی از این گزینه ها است که لازم است پس از کاشت آن را مدنظر قرار دهید. اگر قصد استفاده از دهانشویه را دارید بهتر است پیش از خرید با دکتر خود مشورتی داشته باشید. عدم شکستن اجسام سخت با دندان و پرهیز از خوردن غذاهای سفت به صورت مداوم می تواند تعداد سال های طول عمر ایمپلنت را افزایش دهد.


مطالب مرتبط:

راه کارهای محافظت و افزایش طول عمر ایمپلنت‌های دندانی

روش هایی برای افزایش طول عمر ایمپلنت دندان

Leave a Comment