عوامل دیر درآمدن دندان شیری | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی عوامل دیر درآمدن دندان شیری

رویش دندان های شیری و مراقبت از آن ها امری است که بیشتر والدین در زمان خود دچار نگرانی هایی می شوند . در آمدن دندان های شیری و البته افتادن آن ها لازم است در برهه زمانی خاصی اتفاق بیفتد و اگر این زمان تاخیر داشته باشد و یا زود تر از موعد خود اتفاق بیفتد دلایل خاص و البته اختلالات بسیاری را نیز در پی دارد . در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان عوامل دیر درآمدن دندان شیری را مورد بررسی قرار می دهیم.

عوامل تاثیرگذار در رشد دندان ها

در حقیقت موارد بسیار زیادی وجود دارند که می توانند در رشد دندان های شیری تاثیر گذار باشند که شامل موارد زیر است:

  • بعد از تشکیل ریشه رشد و حرکت ریشه دندان به سمت دهان آغاز می شود در نتیجه درصورتی که این رشد با تاخیر مواجه شود می تواند تاثیر بسزایی در رویش دندان داشته باشد .
  • هر گونه اختلال در بافت های هم بند اطراف دندان و استخوان آلوئول فک نیز در رشد دندان تاثیر گذار است. بافت انتهای ریشه دندان را می توان از دیگر عوامل تاثیر گذار در رشد دندان ها دانست .
  • هر گونه تغییر در رگ ها و عصب نیز در رشد دندان ها موثر هستند .

چند روش برای افتادن دندان شیری | بهترین ایمپلنت اصفهان

این مواردی که ذکر شد همگی می توانند بر رشد دندان ها موثر باشند. اما برخی از والدین از تاخیر از دیر در آمدن دندان های شیری کودک گله مند هستند، باید این نکته را یاد آور شد که نگرانی برخی از والدین بی مورد است و زمان رویش دندان ها در کودکان با یکدیگر متفاوت است، به طور تقریبی باید اولین دندان شیری در حدود 6 ماهگی رویش کند و تا سن 6 الی 7 سالگی دندان های شیری شروع به افتادن کنند. لازم به ذکر است که علل دیر افتادن دندان های شیری در مقالات قبلی بررسی شده است. اگر این زمان برای کودک شما خیلی طولانی شد یعنی حدود شش ماه تاخیر داشت هرچه سریعتر به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید .

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

دلایل تاخیر در رویش دندان های شیری

  • یکی از دلایل مهمی که بر رویش دندان های کودک می تواند تاثیرگذار باشد، عوامل ژنتیکی است. گاهی بنا برعامل ژنتیک، دندان های شیری در زمان خود رشد نمی کنند.
  • همچنین در صورتی که کودک، تغذیه خوبی نداشته باشد، این عدم تغذیه مناسب می تواند سبب تاخیر در رویش دندان های شیری شود.
  • فراموش نکنید که بهترین و مناسب ترین تغذیه برای کودک شیر مادر است.
  • کمبود ویتامین D کودک از موارد مهمی است که تاثیر بسزایی بر رشد دندان ها دارد. ویتامین D کافی در بدن کودک سبب می شود که کلسیم کافی برای رشد استخوان ها و دندان ها در بدن وجود داشته باشد.
  • کم کاری تیروئید در کودکان یکی دیگر از عواملی است که بر رویش دندان های کودک موثر است.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

درمان علل دندان درد کودکان

روش های کاهش استرس دندانپزشکی در کودکان

روش های ارتودنسی دندان کودکان

One Thought to “عوامل دیر درآمدن دندان شیری”

  1. ما برای دیر درامدن دندان شیری دخترم خیلی دلواپس بودیم از دندانپزشک کودکان پیگیری کردیم و با بررسی دندانپزشک مشکل خاصی نبود و بعده ها دندان هاش یکی یکی بدون مشکل دراومدن

Leave a Comment