عوامل مهم در ترمیم طبیعی دندان ها | بهترین ایمپلنت اصفهان

عوامل مهم در ترمیم طبیعی دندان ها

نمونه عمل برگرفته شده از صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک 

عوامل مهم در ترمیم طبیعی دندان ها | بهترین ایمپلنت اصفهان

کیفیت مواد مورد استفاده، علم و هنر دندانپزشک و مراقبتهای بعد از درمان، عوامل بسیار مهمی هستند در ترمیم طبیعی دندانها. در اینجا تفاوت کیفیت، رنگ و شکل کامپوزیت بکار رفته در ترمیم زیبایی را مشاهده می فرمایید.


ترمیم دندان های قدامی با پرکردن دندان

معروف ترین نوع پرکننده های دندان از جنس نقره یا آمالگام است. از ویژگی های آن مقاوم بودن است، اما در هنگام ترمیم دندان های جلویی به دلیل تفاوت رنگ با دندان ها ترجیح داده نمی شود.

نوع دوم کامپوزیت یا به اصطلاح پرکننده های رنگی است که مشخصه این پرکردگی ها سازگاری با بعد زیبایی و ارتباط شیمیایی با دندان است.

نوع سوم که پرکننده های ساخته شده از طلا هستند به دلیل سختی و دوام آن متمایز می شوند.

ترمیم دندان های جلو با استفاده از روکش

منظور از روکش دندان نصب یک لایه نازک از بیرون روی دندان ها برای ترمیم دندان جلویی است. نصب این لایه طی چند جلسه انجام می شود و پس از انجام تمام اندازه گیری های لازم برای ساخت روکش های سازگار با دندان های شما، روکش ها برای هر مورد جداگانه ساخته می شوند.

ترمیم دندان های جلو با استفاده از لومینیرز

روکش های دندانی تفاوت چندانی با لومینیرز ندارند که هر دو به نصب لایه جدیدی از مواد مناسب برای ارائه ظاهر سفید جذابی که بسیاری آن را لبخند هالیوودی می نامند، بستگی دارد. تفاوت روکش و لومینیرز در ضخامت آن لایه است، لومینیرزها کمی نازک تر از روکش ها هستند که مزایایی را به همراه دارد مانند عدم نیاز به برداشتن یک لایه نازک از مینای دندان برای سفت شدن نصب یا این که به روشی سبک تر انجام شود.

ترمیم دندان های قدامی به روش تاج دندان

تاج دندان را می توانیم به عنوان کلاهک یا کپسول دندان تشبیه کنیم، یعنی از همه جهات دندان را احاطه کرده است، نه فقط از جلو. تاج های دندانی را می‌توان از چندین ماده مختلف ساخت، مانند:

  • طلای خالص
  • رزین های خالص یا مخلوط با مواد معدنی
  • پرسلن مخلوط با مواد معدنی
  •  اج سرامیکی دندان
  • فولاد ضد زنگ

هزینه ترمیم دندان های جلو با توجه به روش ترمیم دندان های جلویی که پزشک دنبال خواهد کرد و همچنین با توجه به عوامل دیگری مانند تجربه و مهارت پزشک، کیفیت مرکز درمانی، تعداد، بسیار متفاوت است.

بهترین ایمپلنت اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

برای دیدن نمونه کارها و خواندن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید

 

Leave a Comment