عکس cbct برای ایمپلنت | بهترین ایمپلنت اصفهان

آشنایی با عکس cbct برای ایمپلنت

آیا تا کنون در رابطه با عکس cbct چیزی شنیده اید و کاربرد آن را میدانید؟ مسلما تمامی کسانی که تا کنون از روش ایمپلنت برای دندان های خود استفاده کنند، با عبارت عکس cbct آشنا هستند و اطلاعاتی درباره آن دارند. اما کسانی که تا کنون برای ترمیم دندان های خود به روش ایمپلنت اقدام نکرده اند، شاید این عبارت را نشنیده باشند. در ادامه این نوشته از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان قصد داریم مطالبی پیرامون آشنایی با عکس cbct برای ایمپلنت خدمت شما ارائه کنیم.

معرفی عکس cbct برای ایمپلنت

همان طور که می دانید برای ایمپلنت کردن دندان ها و یا سایر روش های دندانپزشکی به تجهیزات مخصوصی نیاز است. و در بسیاری از مواقع بیماران باید مراحل پزشکی مشخصی را مطابق با دستور پزشک طی کنند تا برای جراحی ایمپلنت و آغاز درمان اماده شوند.

حال یکی از این مراحل پزشکی که برای بیماران در خصوص ترمیم دندان به روش ایمپلنت مورد نیاز است، عکس cbct برای ایمپلنت است.

عکس cbct برای ایمپلنت یکی از تکنولوژی های جدید در زمینه عکسبرداری از دهان و لثه در خصوص ترمیم دندان ها به روش ایمپلنت است. که با استفاده از آن می توان به خوبی نسوج نرم و سخت را به شکل سه بعدی مشاهده کرد و انها را تحت بررسی قرار داد.

از انجایی که تصویر برداری در این روش به شکل سه بعدی انجام می شود، امکان بررسی و طراحی مدل آناتومیکی دقیق نسوج نرم و سخت وجود دارد.

معرفی عکس cbct برای ایمپلنت به بیان دیگر

به عبارت دیگر می توان عکس cbct را به این شکل معرفی کرد. که این عکس در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که به کار گرفتن تجهیزات اشعه ایکس در این راستا موثر نباشد.

رادیوگرافی cbct با استفاده از یک اشعه مخروطی شکل می تواند تصاویر بسیار عمیق و خوبی را ثبت نماید تا به این شکل دندانپزشک نوع بیماری را تشخیص دهد.

با استفاده از این تکنیک عکسبرداری جدید می توان از تمامی استخوان ها و دندان ها عکس تهیه کرد.

عکس cbct برای ایمپلنت | بهترین ایمپلنت اصفهان
عکس cbct برای ایمپلنت

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

معرفی انواع دستگاه عکس cbct برای ایمپلنت

دستگاه عکسبرداری cbct نه تنها برای ایمپلنت بلکه برای امور دیگر دارای انواع مختلفی از قبیل زیر می باشد:

  • دستگاه cbct کوچک با مقدار اشعه 252-11 میکروسیورت
  • دستگاه cbct متوسط با مقدار اشعه 652-28 میکروسیورت
  • دستگاه cbct بزرگ با مقدار اشعه 1370-52 میکروسیورت

در رابطه با انواع دستگاه های cbct لازم به ذکر است که میزان دوز اشعه در این دستگاه ها برای کودکان از بزرگسالان مجزا می باشد. زیرا سایز ارگان ها و اعضای بدن و درصد موفقیت عسکبرداری در کودکان با بزرگسالان متفاوت است.

عکس cbct چگونه گرفته می شود؟

برای اینکه این نوع عکسبرداری را برای شما در کلینیک مورد نظر انجام دهند. باید در ابتدا با لباس های مخصوص وارد اتاق شوید و سپس در محل دستگاه قرار بگیرید، سپس دستگاه شروع به چرخیدن به دور شما با زاویه 360 می کند و چندین عکسبرداری پی در پی انجام می دهد تا در نهایت یک عکس سه بعدی به دست آید.

در این روش دستگاه در یک دور چرخش به دور سر در حدود 150 الی 200 عکس را تهیه می کند که همه این عکس ها به صورت دو بعدی هستند.

به کار بردن رادیوگرافی به روش cbct باعث بروز هیچ درد و ناراحتی برای بیمار نمی شود. و بیمار می تواند پس از انجام این روش به راحتی امور روزمره مورد نظر خود را انجام دهد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

برای کاهش ورم لثه و صورت بعد از کشیدن دندان چه کنیم؟

مقایسه مسواک معمولی و مسواک برقی

چند روش برای افتادن دندان شیری بدون درد

Leave a Comment