فرق ایمپلنت با دندان ثابت | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

فرق ایمپلنت با دندان ثابت

بدون شک ایمپلنت دندان از دندان ثابت یا پروتز دندان بسیار بهتر می باشد.

بخصوص در موارد زیر:

  • زیبایی صورت

    زمانی که فرد دندان خود را از دست می دهد، قیافه ظاهری او دچار تغییر خواهد شد. کاشت ایمپلنت دندان این زیبایی را دوباره به فرد هدیه می کند و از سوی دیگر مانع تحلیل استخوان و لثه می شود.

  • حفظ دندان های مجاور

    در برخی خدمات دندانپزشکی شاهد تراشیدن دندان های مجاور هستیم اما در کاشت ایمپلنت دندان خبری از این تراشیدن نیست. در دندان ثابت وقتی که از روکش استفاده می شود شاهد آسیب رسیدن به دندان می باشیم.

  • افزایش اعتماد به نفس

    لبخند در صورت زمانی جذابیت دارد که تمامی دندان ها سرجای خود باشد. زمانی که یک یا چند دندان بخصوص دندان جلو از بین رفته باشد، فرد دیگر اعتماد به نفس خود را از دست می دهد. برای جبران این معضل و ساختن دوباره دندان، کاشت دندان با کمک ایمپلنت یک گزینه بسیار کارساز است.

پروتز دندان ثابت چیست؟

در علم پزشکی به اعضای مصنوعی بدن، پروتز گفته می شود. در علم دندانپزشکی به دندان مصنوعی نیز پروتز می گویند. دندان ثابت یا پروتز ثابت به دندان های اطلاق شده که بر روی دندان یا دندان های پایه چسب می خورد و فیکس بر روی آن باقی می ماند. این پروتز شامل روکش، بریج یا پل و دیگر موارد نیز خواهد شد. روند استفاده روکش به این منوال است که متخصص ایمپلنت روکش را بر روی دندان تراش خورده با دقت فراوان سوار می کند.

اگر کاشت ایمپلنت را انجام داده باشید با این توضیح کوتاه فرق ایمپلنت با دندان ثابت را تا حدودی متوجه شده اید. گزینه بریج دندان به این شیوه است که بر روی دندان های پایه کناری سوار شده و شامل دندان های جایگزین نیز می باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

 

پل یا بریج دندان چیست؟

بریج دندانی یکی از انواع پروتز است که در میان مردم با دندان ثابت هم شناخته شده است. به طور معمول متخصص ایمپلنت زمانی از این متد استفاده می کند که بیمار یک یا تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده باشد اما حداقل یک دندان در جلو و یک دندان در عقب دندان از دست رفته هنوز وجود دارد. بریج یا پل در این حالت خود را نشان می دهد.

متخصص دو دندان مجاور ناحیه خالی از دندان را با دقت تراش می دهد و بین دندان های پایه یک پل می زند. با این روش ناحیه خالی به وجود آمده با کمک بریج دوباره پر شده و فرد می تواند دوباره مثل دندان طبیعی از آن استفاده کند. هر چند فرق ایمپلنت با دندان ثابت زیاد است اما با این حال مزایای بریج دندان نیز کم نیستند.

روکش تک واحدی دندان

در شرایطی که دندان دچار ساختاری ضعیف شده باشد، بیمار مجبور به تقبل هزینه روکش دندان خواهد شد. برای افرادی که در جویدن دچار مشکل شده باشند، روکش دندان می تواند اثربخش باشد.

ایمپلنت دندان چیست؟

پس از آشنایی حدودی با دندان ثابت نوبت به ایمپلنت دندان است. فرق ایمپلنت با دندان ثابت در این بخش کامل مشهود خواهد شد. زمانی که دیگر دندان شرایط ترمیم و یا بهبودی را نداشته باشد، سخن از ایمپلنت به میان می آید. ایمپلنت دندان به صورت تک مرحله ای یا دو مرحله ای قابل انجام است. از سوی دیگر دو نوع ایمپلنت وجود دارد که به دو دسته معمولی و یک روزه یا فوری تقسیم می شود.

مزایای ایمپلنت دندان با انتخاب جنس، برند و نوع ایمپلنت دندان دوچندان است. بهتر است به محض از دست دادن دندان یا مجبور به کشیدن دندان برای کاشت ایمپلنت اقدام کرد. به مرور زمان و تاخیر در کاشت، لثه دچار تحلیل شده و شما مجبور به تقبل هزینه های بیشتر خواهید شد.

 


مطالعه بیشتر :

تفاوت جرم‌ گیری با بلیچینگ دندان

باید‌‌ها و نباید‌های غذا خوردن بعد از کامپوزیت دندان

Leave a Comment