فلوراید برای کودکان | بهترین دندانپزشک اصفهان

فلوراید برای کودکان

بهترین وقت برای انجام فلوراید تراپی در کودکان از سن ۳ سالگی است. یعنی زمانی که همه ی دندانهای شیری کودک رشد کرده اند . این روند را هر شش ماه یک بار باید به مدت دو سال ادامه داد تا از پوسیدگی دندان ها جلوگیری به عمل آید.

اگر فرزند شما زیر ۳ سال باشد ، صرفا باید با نظارت دقیق دندان هایش را مسواک بزنید. فقط یک لایه نازک از خمیردندان حاوی فلوراید را روی مسواک بمالید. خمیر دندان باید بسیار کمتر از نیمی از برس مسواک را بپوشاند.

خمیر دندان حاوی فلوراید به اندازه یک نخود برای کودکان ۳ تا ۶ ساله توصیه می شود. باید مراقب بچه ها باشید تا هنگام مسواک زدن خمیر دندان را به بیرون تف نکنند

فلوراید برای کودکان | بهترین دندانپزشک اصفهان

انواع فلوراید

فلوراید هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی در استحکام دندان ها موثر است. فلوراید خوراکی از طریق آب مصرفی، نمک های غنی شده با فلوراید و غذا ومیوه های حاوی فلوراید جذب بدن می شود. تاثیر موضعی فلوراید از طریق خمیر دندان های حاوی فلوراید، دهان شویه های حاوی فلوراید و ادامس های حاوی فلوراید بر روی دندان ها اعمال می شود.

فلوراید و مینای دندان

علاوه بر اینکه فلوراید با جایگزین شدن در بلورهای ساختمان مینای دندان، به ساختمان مینای دندان در زمان شکل گیری تاج دندان استحکام می بخشد. فلوراید روند پوسیدگی دندان را متوقف می کند و همچنین پوسیدگی هایی را که در مراحل اولیه و نوشیدن آب حاوی فلوراید (فلوراید منابع اب شهری) 50 تا 60 در صد باعث کاهش پوسیدگی در دندان های دائمی و 40 تا 50 در صد باعث کاهش پوسیدگی در دندان های شیری می شود.
اگر فلوراید آب منطقه ی مسکونی شما کم باشد موثر ترین روش پیشگیری از پوسیدگی دندان در فرزندان شما مصرف فلوراید از 6 ماه بعد از تولد تا سن بین 12 تا 14 سالگی است که دندان پزشک برای فرزند شما تجویز می کند.
.

مقادیر توصیه شده روزانه فلوراید عبارتند از:
-تولد تا ۳ سالگی: ۰.۱ تا ۱.۵ میلی گرم

– ۴ تا ۶ سالگی: ۱ تا ۲.۵ میلی گرم

– ۷ تا ۱۰ سالگی: ۱.۵ تا ۲.۵ میلی گرم

 


جهت مشاهده‌ی صفحه‌ی اینستاگرام دکتر ندا میکانیک کلیک کنید.
برای مشاهده‌ی کلیپ های بیشتر در خصوص فعالیت دکتر ندا میکانیک به کانال آپارات ایشان مراجعه فرمایید.

مطالب بیشتر:

عوارض سوء مصرف فلوراید

معایب و مزایای مینی اسکرو

انواع بریج دندان یا پل دندانی

روش های پیشگیری و درمان عفونت دندان

عفونت لثه چیست و چه علائمی دارد؟

راه های پیشگیری از آبسه دندان چیست

Leave a Comment