فواید و مشکلات لمینت کانتکت لنز | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی فواید و مشکلات لمینت کانتکت لنز

در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان فواید و مشکلات لمینت کانتکت لنز را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

فواید لمینت کانتکت لنز

لنزهای دندانی علاوه بر اینکه ظاهر دندان‌های تغییر رنگ داده را بهبود می‌بخشند، فاصله‌های دندانی را نیز پر کرده، ترک‌ها و لب پرشدگی‌ها را هم می‌پوشانند. از آنجاکه لمینت کانتکت لنزها سبب ایجاد لبخندی طبیعی در افراد می‌شوند، حتی جایگزینی مناسب و البته بدون دردسر برای ارتودنسی هستند.

برای نصب لنزهای دندانی نیازی به تراش دندان وجود ندارد و آماده سازی و نصب لنزهای دندانی بسیار سریع صورت می‌گیرد.

فرایند نصب لنزهای دندانی بسیار ساده و کوتاه است زیرا دندانپزشک تغییری در ساختار دندان شما ایجاد نخواهد کرد.

در اجرا و نصب لمینت کانتکت لنزها به هیچ عنوان نیازی به استفاده از داروهای بی حسی نیست.

دوام طولانی لنزهای دندانی باعث استقبال زیادی از این روش شده است. اگر از این لنزها مراقبت اصولی به عمل آید، بیشتر از 10 سال عمر خواهند کرد.

عدم نیاز به تراشیدن مینای دندان در نصب لنزهای دندانی، سبب تقویت ساختار طبیعی دندان‌ها نیز خواهد شد. همچنین این مزیت بزرگ سبب عدم ایجاد حساسیت به گرما و سرمادر دندانها می‌شود.

به طور کلی میتوان گفت، مزایای استفاده از لنزهای دندانی عبارتند از:

 • شفافیت و براقیت دائمی
 • انجام بدون تراش دندان
 • دوام رنگ و طول عمر زیاد
 • حفظ و تقویت ساختار دندان
 • سازگار با بافت لثه
 • اجرا بدون درد و حتی بدون نیاز به بی حسی
 • مقاوم در برابر ایجاد پلاک و جرم
 • مقاوم در برابر اسید، الکل و تنباکو
 • نتیجه رضایت بخش برای بیمار

بررسی ترمیم لمینت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مشکلات لمینت کانتکت لنز

لنزهای دندان نسبت به ونیرهای لمینت، بسیار نازک‌تر هستند، بنابراین در صورت وجود عیوب ظاهری زیاد در دندان بیمار، معمولاً نمی‌توان از این روش استفاده کرد، زیرا کانتکت لنزها فوق نازک هستند و قادر به پوشاندن دندان‌های سیاه یا بسیار زرد نیستند.

همچنین اگر دندان‌های بیمار ناهموار و کج باشد، نمی‌توان لنز دندان را بر روی آن نصب کرد و حتی اگر دندانپزشک بخواهد با ضخیم کردن لنزها، عیوب ظاهری دندان‌ها را بپوشاند، از آنجاکه مینای دندان تراشیده نشده، نتیجه کار طبیعی نخواهد بود.

نصب کانتکت لنزها نسبت به لمینت معمولی یا استاندارد نیاز به مهارت و تخصص بیشتری دارد، زیرا باید به درستی در جای خود قرار گرفته و پولیش شود تا ظاهری طبیعی داشته باشد، بنابراین مراجعه به دندانپزشک حرفه‌ای بسیار مهم است.

حالا که با فواید و مشکلات لنز دندانی( لمینت‌های کانتکت لنز) باید دید چه کسانی می‌توانند از این روش برای اصلاح لبخند و ظاهر دندان‌های خود استفاده کنند؟

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

چه کسانی می توانند از لنزهای دندانی استفاده کنند؟

تا اینجا با چندین روش مناسب برای طراحی و تامین لبخند زیبا آشنا شدید. اما به یاد داشته باشید که هریک از این روش‌ها باید متناسب با نیاز و ساختار دندانهای شما اجرا شوند، بنابراین حتما از پزشکان متخص مشورت بگیرید تا بهترین شیوه را برای شما اجرا کنند.

تا اینجا بیشتر با مزایای لنزهای دندانی، به عنوان راه حلی ایده آل و سریع برای اصلاح لبخند خود آشنا شدید اما باید توجه داشته باشید که دندانپزشکان زیبایی، این روش را برای همه بیماران توصیه نمی‌کنند.

برای اینکه بدانید آیا استفاده از لمینت کانتکت لنزها برای شما نیز مناسب هستند یا خیر، بهتر است قبل از تصمیم‌گیری نهایی درباره نصب این نوع از لمینت‌ها، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

اگر دندان‌های شما دارای آسیب‌های زیادی هستند، استفاده از لنزهای دندانی به هیچ عنوان برای شما توصیه نمی‌شود. همچنین استفاده از لمینت کانتکت لنزها در موارد زیر اصلا توصیه نمی شود:

 • دندان‌های تغییر رنگ داده با لکه های زیاد (زیرا لنزها بسیار شفاف هستند و نمی‌توانند لکه‌ها را پوشش دهند.)
 • افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت نمی دهند. (نیاز به مراقبت دائم و تمیز کردن نواحی اطراف خط لثه و پاک کردن جرم در محل اتصال لمینت به خط لثه)
 • افرادی که به طور طبیعی دندان‌های بزرگی دارند. (لنزهای دندانی بدون تراش مینای دندان نصب می‌شوند، بنابراین سبب افزایش ضخامت و طول دندان‌های شما شده و لبخندتان حجیم‌تر به نظر خواهد رسید.)

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

دلایل آسیب دیدن لمینت های دندانی

بررسی ترمیم لمینت دندان

ماندگاری بلیچینگ دندان

Leave a Comment