لمینت دندان برای زنان باردار | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی انجام لمینت دندان برای زنان باردار

بهتر است بدانید برخی از شیوه های زیبایی دندانپزشکی برای زنان باردار قابل انجام نیست. یکی از این روش ها لمینت می باشد. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی لمینت دندان برای زنان باردار خواهیم پرداخت.

لمینت دندان در دوران بارداری

توجه داشته باشید لمینت دندان در دوران بارداری پیشنهاد نمی شود. علاوه بر این یکی از مهم ترین مسائلی که در دوران بارداری اهمیت دارد، انجام روش های زیبایی دندانپزشکی است. دندانپزشکان معتقدند در صورتی که نیاز به درمان دندانپزشکی ضروری و اورژانسی باشد باید آن را انجام دهید. به طور مثال اگر پوسیدگی دندان آنقدر شدید باشد که به تمام قسمت های دهان نفوذ کرده باشد. ولی در برخی موارد انجام خدمات دندانپزشکی مانند لمینت به خصوص در دوران بارداری هیچ گونه ضرورتی ندارد و بهتر است به تاخیر بیفتد.

علل عدم انجام لمینت دندان در دوران بارداری

زنان باردار نباید برای طولانی مدت به قسمت پشت دراز بکشند

انجام فرایندهایی مانند لمینت دندان که خانم باردار باید برای طولانی مدت به پشت دراز بکشد در این دوران جایز نمی باشد. زیرا امکان دارد به جنین و ساختارهایی که باعث غذارسانی به جنین می شوند آسیب وارد شود. حتی اگر برای تایم طولانی خانم باردار به قسمت پشت دراز بکشد امکان دارد به علت فشار به جفت، جنین از بین برود. برای انجام خدمات زیبایی مانند لمینت باید زمان زیادی صرف شود. در تمام این مدت خانم باردار باید روی صندلی دندانپزشکی دراز بکشد، که همین عامل می تواند به جنین صدمه وارد کند.

مطلب پیشنهادی : نکاتی برای قبل و بعد از بلیچینگ دندان

برای نصب لمینت احتیاج به اشعه ایکس است

برای اینکه دندانپزشک لمینت دندان را با دقت به سطح دندان ها متصل نماید، باید از دندان ها به کمک اشعه ایکس تصاویر رادیوگرافی گرفته شود. ولی خانم باردار نباید به هیچ عنوان در معرض اشعه ایکس قرار بگیرد. زیرا امکان دارد به مادر و جنین آسیب وارد شود. به همین خاطر در دوران بارداری خدمات زیبایی دندانپزشکی را انجام ندهید.

انجام خدمات زیبایی دندانپزشکی در دوران بارداری به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود

دندانپزشکان توصیه می کنند انجام درمان های زیبایی مثل لمینت دندان در دوران بارداری نباید انجام شود. لمینت باعث حفظ زیبایی طرح لبخند می شود و در دوره بارداری ضرر دارد پس نباید آن را انجام دهید.

انجام درمان های زیبایی دندانپزشکی مانند لمینت دندان باعث التهاب لثه می شود

لازم به ذکر است بدانید گاهی اوقات لمینت دندان در دوران بارداری باعث التهاب و تورم لثه می شود. بعضی از مادران درگیر تغییراتی هورمونی هستنند و در دوره ای از حاملگی خود متوجه می شوند که لثه هایشان ملتهب شده است. به همین خاطر از این موضوع احساس ناراحتی می کنند. البته با مراجعه به دندانپزشک با تجربه و رعایت بهداشت دهان دندان می توانند این مشکل را سریعا رفع کنند.

سن مناسب برای لمینت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

انجام لمینت دندان در دوران بارداری با تحلیل مینای دندان همراه است

معمولا لمینت دندان در دوران بارداری با تحلیل مینای دندان همراه می باشد. مینا سخت ترین قسمت دندان می باشد. در این دوران به علت تحلیل رفتن مینای دندان انجام لمینت پیشنهاد نمی شود.

بهترین زمان جهت انجام درمان های زیبایی دندانپزشکی

خوب است بدانید بهتر است قبل از اینکه به انجام لمینت دندان بپردازید، با دندانپزشک مشورت کنید. در دوران بارداری حتما باید چکاپ کنید. بهترین تایم برای درمان های زیبایی دندانپزشکی به شرح زیر می باشد:

سه ماهه اول دوران بارداری

دندانپزشکان لمینت دندان را در سه ماهه اول بارداری توصیه نمی کنند. یکی از مهم ترین دلایل این امر، این است که در سه ماهه ی اول، بافت جنین تشکیل می شود و به همین دلیل استفاده از مواد شیمیایی حساسیت برانگیز است. به همین خاطر درمان های طولانی مدت و سخت پیشنهاد نمی شود. علاوه بر این گاهی مادر دارای حالات خاصی مثل بی اشتهایی، استفراغ و حالت تهوع است که این حالات می تواند درمان را سخت کند. در این تایم دندانپزشک با دقت دندان ها را معاینه می کند. شما باید در این سه ماهه حداقل دو بار به دندانپزشکی مراجعه نمایید.

سه ماهه دوم دوران بارداری

در این دوران اگر دندان ها مشکل داشته باشند به خوبی ترمیم می شوند. به طور معمول ترمیم در دو جلسه صورت می گیرد که به مادر هیچ فشاری وارد نمی شود. سه ماهه دوم بهترین تایم برای انجام درمان هایی زیبایی دندانپزشکی می باشد. زیرا در این دوران اکثر اعضای جنین شکل گرفته و بافت ها در حال کامل شدن هستند. مادر می تواند در این دوران با تجویز پزشک آنتی بیوتیک مصرف کند. علاوه بر این بهتر است در این سه ماه یک بار به دندانپزشکی مراجعه کند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان

سه ماهه سوم دوران بارداری

در این سه ماه جنین بیشترین میزان رشد را دارد. به همین خاطر درمان های طولانی مدت و سخت مانند لمینت دندان پیشنهاد نمی شود.

تاثیر انجام لمینت دندان در دوران بارداری روی سلامت مادر

همانطور که گفته شد لمینت دندان در دوران باردای پیشنهاد نمی شود. زیرا می تواند روی جنین و سلامت مادر تاثیر بگذارد. پس از آن امکان دارد درگیر حساسیت و مشکل شوید.

عدم جذب کلسیم بدن خانم باردار:

لمینت دندان در دوران بارداری باعث می شود که کلسیم بدن مادر کم شود. جنین در حال رشد به مواد مغذای احتیاج دارد. به همین خاطر کلسیم منبع مهمی برای جنین در حال رشد می باشد. جنین تمام کلسیم را از دندان های مادر خارج می کند و استفاده می کند. به همین خاطر دندان ها تحلیل می روند. بنابراین به مادران باردار پیشنهاد می شود در این دوران کلسیم بیشتری مصرف کنند.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

مزیت های انواع پروتز دندان

مقایسه کامپوزیت دندان با بلیچینگ دندان

نکات مهم برای دریافت بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان

Leave a Comment