لمینت و کامپوزیت ای پی اس | بهترین ایمپلنت اصفهان

لمینت و کامپوزیت ای پی اس

با آمدن انواع کامپوزیت و لمینت و تنوع آن ها، گاهی افراد برای بکارگیری یکی از روش های کامپوزیت و لمینت دچار سردرگمی می‌شوند. اما باید بدانید که هر کدام از انواع روکش های دندانی برای یک کاربرد خاص است. و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از انواع آن را انتخاب نمایید. ما در مطلب می‌خواهیم شما را با لمینت و کامپوزیت ای پی اس و مزیت آن ها آشنا کنیم. و دلیل اینکه چرا این روکش جذاب و زیبا، محبوبیت زیادی در بین افراد دارد را بیان کنیم. پس با این مقاله از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان همراه باشید تا به طور کامل این نوع از انواع روکش و مزایایی که باعث تمایز آن از انواع دیگر شده است آشنا شوید.

برتری لمینت و کامپوزیت ای پی اس (IPS)

روکش آی پی اس دارای استحکام زیادی است. و به طور کامل از جنس سرامیک می‌باشد. و همین ویژگی ها باعث شده است تا به عنوان یکی از بهترین کامپوزیت های موجود شناخته شود. علاوه بر این لمینت ای پی اس به صورت فشاری روی قالب در لابراتوار ها و به صورت اختصاصی برای دندان هر فرد و متناسب با ویژگی های دهان و دندان فردی شما می سازند و این می‌تواند یک نقطه مثبت برای این باشد که طرح لبخند شما کاملا به صورت طبیعی بنظر رسد. و به دلیل رنگ طبیعی این نوع لمینت و هماهنگی آن با دندان های شما برای شما زیبایی منحصربفردی را ایجاد نماید. حتی از لمینت ای پی اس به عنوان جایگزین و ترمیم دیگر لمینت ها استفاده می‌شود.

مطلب پیشنهادی : بوی بد دهان بعد از ایمپلنت

کارایی فوق العاده کامپوزیت و لمینت ای پی اس

روکش ای پی اس یکی از انواع لمینت و کامپوزیت هایی است که هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از آن برای انواع بیماران وجود ندارد. و میتواند در عین زیبایی آفرینی برای شما بسیار کاربردی باشد. و تمامی جنبه های زیبایی دهان و دندان را برای شما به ارمغان آورد:

  • رفع فواصل در دندان ها
  • رفع لکه ها و تغییر رنگ دندان ها (به صورتی کاملا طبیعی)
  • اصلاح ناهماهنگی دندان ها
  • ایجاد هماهنگی در سایز دندان ها
  • درمان ساییدگی و شکستگی و ترک دندان ها

مزایای منحصربفرد لمینت ای پی اس

قطعا هر فردی که اقدام به استفاده از روکش های لمینت و کامپوزیت می‌نماید. رفع و اصلاحات مشکلات دهان و دندان ها برای داشتن لبخندی زیبا تر و چهره ای دلنشین تر است. دیگر تاثیر لبخند و داشتن لبخند زیبا در جامعه و ارتباطات شما با اطرافیان و همچنین در محل کار به ویژه افرادی که کسب و کارهایی مانند بازاریابی و فروش دارند. بر کسی پنهان نیست. پس اولین انتظاری که از هر لمینت می‌توان داشت این است که لبخند شما را زیباتر و تاثیرگذار تر نماید.

سن مناسب برای لمینت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

و این ویژگی به صورت منحصر بفرد و ویژه تری در لمینت ای پی اس وجود دارد. یکدستی این لمینت و هماهنگی آن با دندان های طبیعی شما باعث شده است که بیمارانی که از این نوع لمینت استفاده می‌نمایند کاملا از ظاهر جدید دندان های خود راضی باشند. البته این تنها مزیت این نوع لمینت ها نیست؛ بلکه از دیگر مزیت های این روکش ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

طول عمر بالای روکش های ای پی اس

به علت استفاده از مواد با استحکام بالا در این نوع روکش ها؛ طول عمر کامپوزیت و لمینت ای پی اس بسیار بالا می باشد. به گونه ای که اگر از آن به خوبی مراقبت نمایید؛ می‌توانید در طولانی مدت از لمینت ای پی اس بدون نیاز به ترمیم استفاده نمایید. علاوه بر این استحکام بالا باعث می‌شود که زمان های مراجعه شما به دندانپزشک برای ترمیم و معاینه آن ها طولانی شود و این موضوع می‌تواند به کاهش هزینه های بعد از لمینت و همچنین وقت شما کمک نماید.

ترمیم و یکدستی دندان ها

با روکش های آی پی اس مانند دیگر روش های لمینت دندان و کامپوزیت دندان، می توان به یک دست کردن و رفع مشکلات جزئی دندان ها پرداشته و ظاهر آن را ترمیم نمود.

بالا رفتن اعتماد بنفس

بهبود ظاهر و اطمینان از ظاهر آراسته باعث میشود شما به عنوان یک فرد در جامعه در ارتباطات خود با دیگران اعتماد بنفس بالاتری داشته باشید و بتوانید بهتر از قبل با دیگران در ارتباط باشید. و بدون خجالت در میان جمع بدرخشید.

نازک بودن آن

مواد موجود در روکش های ای پی اس در کنار مقاومت و استحکام بالا دارای ضخامت بسیار کمی هستند. به طوری که برای قرار گیری روی دندان ها نیازی به تراشیدن مینای دندان ها نیست. و شما می‌توانید با خیال راحت از برگشت پذیر بودن این روش، آن را انتخاب نمایید.

سرامیکی بودن آن

درخشش و رنگ طبیعی که سرامیک موجود در روکش ای پی اس دندان به شما کمک می‌کند تا این نوع لمینت در برابر تغییر رنگ مقاوم باشد. و همچنین این موضوع باعث می‌شود تا سازگاری این نوع روکش با لثه ها بالا باشد و به خوبی روی دندان های شما قرار بگیرد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

مراقبت های لازم بعد از لمینت یا کامپوزیت های ای پی اس

چنانچه از روش های دندانی مانند لمینت آی پی اس یا کامپوزیت آی پی اساستفاده می نماید؛ برای افزایش طول عمر آنها و استفاده بهتر و بیشتر از این روکش ها، موارد زیر را رعایت فرمایید:

در مواد غذایی که استفاده می‌کنید دقت بیشتری نمایید

نوشیدنی ها و غذاهایی که استفاده می‌کنید. نباید برای دندان های شما مضر باشد. و باعث آسیب به لمینت یا کامپوزیت شما شود. نوشابه به دلیل قند بالا و اسید موجود در آن یکی از نوشیدنی های مضر برای آن ها است. همچنین بافت غذایی که مصرف می‌کنید نباید سفت باشد تا فشار به دندان های شما زیاد نباشد. و باعث شکستن و یا ترک خوردن دندان های شما نشود.

رعایت اصول بهداشت دهان و دندان

رعایت اصول بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن حداقل روزی دو مرتبه با مسواکی مناسب و همچنین استفاده از خمیر دندان که فاقد مواد ساینده است می‌تواند در طول عمر لمینت ای پی اس بسیار تاثیرگذار باشد. توجه داشته باشید؛ هنگامی که دارای روکش هستید نباید زیاد از دهان شویه ها استفاده کنید. زیرا دهان شویه ها بزاق دهان شما را کم می‌کند در صورتیکه شما برای کاهش اسیدیته دهان خود به بزاق کافی نیاز دارید.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

علل وجود دیپ بایت

درمان دندان های کج شده

رفع سیاهی دندان و لکه های تیره

Leave a Comment