لیفت لثه قبل از کامپوزیت | بهترین ایمپلنت اصفهان

چه کسانی می توانند لیفت لثه قبل از کامپوزیت انجام دهند؟

در این نوشته از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان قصد داریم لیفت لثه قبل از کامپوزیت را بررسی کنیم. همانطور که می دانید کامپوزیت دندان ها به عنوان یک روش غیر تهاجمی شناخته می شود که بسیار ساده و کم هزینه است. این روش را معمولا برای از بین بردن نواقص و عیوب دندان ها به کار می برند تا بتوانند لبخند زیباتری داشته باشند. به همین دلیل است که این روش در حال حاضر به عنوان یکی از محبوب ترین روش های ترمیم دندان ها در میان اقشار مردم شناخته شده است.

افرادی وجود دارند که در زمان خندیدن بخش زیادی از لثه های آن ها آشکار می شود. اصطلاحا این افراد لبخند لثه ای دارند. با توجه به این مشکل دندانپزشکان به این افراد پیشنهاد می دهند که پیش از انجام کامپوزیت دندان عمل لیفت لثه را انجام بدهند. این فرایند باعث می شود که افراد علاوه بر دندان های مرتب در زمان خندیدن قسمت کمتری از لثه هایشان نمایان شود. همین امر باعث می شود که فرد لبخند جذاب و تاثیرگذارتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید : تاثیر دندانپزشکی بر فشار خون

افرادی که از بدشکلی و بد رنگی دندان ها رنج می برند می توانند از درمان کامپوزیت استفاده کنند. جراحی لثه پیش از کامپوزیت دندان ها اغلب در طی یک جلسه با استفاده از بی حسی موضعی انجام می گیرد. به شکلی که بیمار هیچگونه دردی را در زمان انجام جراحی حس نخواهد کرد. فقط برخی از بیماران بعد از برطرف شدن بی حسی موضعی احساس درد خفیفی در ناحیه ی لثه های خود دارند که این مشکل با مصرف مسکن رفع می شود.

بخیه هایی که برای جراحی لیفت لثه به کار می برند از نوع جذبی می باشد و نیازی به کشیدن ندارد. در صورتی که دندانپزشک از بخیه های غیر جذبی استفاده کند پس از حدود 7 الی 10 روز بخیه ها را از موضع مورد نظر خارج می کند. پس از اینکه اثرات جراحی لیفت لثه کاملا از بین رفت افراد می توانند به دندانپزشک مراجعه کنند و درمان درمان کامپوزیتی و سرامیکی را برای اصلاح فرم دندان ها آغاز کنند.

لیفت لثه قبل از کامپوزیت کردن دندان ها چه فایده ای دارد؟

زمانی که افراد پیش از انجام لمینت یا کامپوزیت دندان ها اقدام به جراحی لیفت لثه ها می کنند ارتفاع دندان های جلوی آن ها که قصد دارید بر روی آن ها روکش کامپوزیتی یا سرامیکی انجام دهید بیشتر می شود. این مسئله باعث می شود که ارتفاع و قوس دندان ها تا حد زیادی اصلاح شود که در نهایت باعث زیبایی لبخند شما می شود. با انجام این عمل افراد دندان های مرتب و لبخند زیبایی خواهند داشت که این امر در افزایش اعتماد به نفس آن ها تاثیر زیادی دارد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

مراحل انجام لیفت لثه | بهترین ایمپلنت اصفهان

مشکلات لیفت لثه

همانطور که می دانید بافت لثه در اطراف دندان ها قرار گرفته است. دندان ها نیز از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که شامل مینا، پایه و بدنه دندان ها می باشد که بر روی استخوان فک قرار گرفته اند. انجام عمل جراحی لیفت لثع و در کل هر عملی که مربوط به دندانها می باشد باید در شرایط بهداشتی و توسط افراد متخصص انجام بگیرد. تا به این شکل عوارض جانبی آن به میزان زیادی کاهش پیدا کند. این عوارض عبارتند از:

  • ممکن است دندان ها به سرما و گرما حساس شوند و در خوردن و آشامیدن آن ها نیز اختلالاتی صورت بگیرد که در این موقعیت باید حتما از خمیردندان های ضد حساسیت استفاده شود.
  • امکان دارد در برخی موارد فضای بین دندان ها خالی شود و در مواردی لق شدن دندان ها نیز مشاهده شده است.
  • برخی افراد ممکن است با عوارض مانند با دوران نقاهت طولانی مواجه شوند که در این موقعیت امکان خونریزی وجود دارد و همین امر احتمال بروز بیماری های عفونی را تشدید می کند.
  • پس از عمل جراحی لیفت لثه امکان پوسیدگی دندان ها افزایش پیدا پیدا می کند. در صورتی که بهداشت دهان و دندان رعایت نشود ریشه دندان ها به سرعت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
  • در برخی موارد امکان دارد که بیمار نیاز به عمل جراجی مجدد داشته باشد که این امر احتمال بروز مشکلات بعدی را افزایش می دهد. در صورتی که فرد از بیماری هایی نظیر فشارخون، دیابت رنج ببرند مدت زمان بهبودی را تحت تاثیر قرار می گیرد.
  • افرادی که داروهای خاص، الکل و دخانیات استعمال می کنند زمان ریکاوری و بهبودی آن ها افزایش پیدا می کند.
بیشتر بخوانید : کامپوزیت و بوی بد دهان

در کل انجام هر عمل جراحی می تواند عوارض و مشکلاتی را به دنبال داشته باشد. افراد پیش از انجام عمل جراحی مورد نظر باید عوارض جانبی آن را مد نظر داشته باشند. و در مورد آن تحقیقات لازم را انجام دهند سپس اقدام به انجام عمل جراحی نمایند.

در برخی موارد لازم است که افراد حتما عمل جراحی لیفت لثه را انجام دهند. اما برخی دیگر از عمل های جراحی مربوط به دهان دندان جنبه زیبایی دارند که در صورت عدم نیاز بهتر است از انجام آن ها صرف نظر کنید.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

بهترین نوع لمینت دندان

​عکس CBCT دندان

اهمیت تمیز کردن زبان

Leave a Comment