محبوبترین روش های دندانپزشکی سفید کردن دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی محبوبترین روش های دندانپزشکی سفید کردن دندان

حالا که عارضه سیاهی دندان و درمان آن برایتان روشن شد بیایید شما را با روش های جدید دندانپزشکی برای سفید کردن دندان آشنا کنم. وقتی می گویم سفید کردن منظورم سفید کردن معمولی نیست. منظورم داشتن دندان هایی صاف، یکدست، سفید و براقی است که وقتی می خندید جذابیت شما را چند برابر می کنند. قصد داریم تا در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان به آشنایی با محبوبترین روش های دندانپزشکی سفید کردن دندان بپردازیم.

پرطرفدارترین روش ها برای از بین بردن سیاهی دندان و اصلاح ظاهر دندان و طرح لبخند:

 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان
 • بلیچینگ دندان

لمینت دندان: محبوب بازیگران و سلبریتی ها

بهترین روش برای سفید کردن دندان سیاه شده، زرد یا کدر، دندان های فاصله دار یا نامرتب لمینت دندان است. لمینت دندان، روکش نازکی است که در لابراتوار بر اساس قالب دندان های شما ساخته می شود و توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی روی سطح دندان نصب می شود و ظاهر دندان و حتی چهره شما را متحول می کند.

البته دقت داشته باشید چنانچه دلیل تغییر رنگ و سیاهی دندان شما از پوسیدگی و خرابی دندان یا لثه باشد، باید در مرحله اول مشکل را برطرف کرده و سپس جهت لمینت دندان اقدام کنید، در غیر این صورت امکان دارد خرابی و عفونت دندان شما بیشتر شود و هم دندان طبیعی هم لمینت را از بین ببرد و هزینه لمینت شما بی فایده شود.

مطلب پیشنهادی : میزان مقاومت لمینت و کامپوزیت

کامپوزیت دندان: زیبایی سریع و کم هزینه

از دیگر روش های محبوب برای از بین بردن لکه های سیاه روی دندان و رفع سیاه شدن بین دو دندان، روکش های زیبای کامپوزیتی است. کامپوزیت هم مانند لمینت دندان باعث زیباتر شدن ظاهر دندان و اصلاح طرح لبخند می شود. تفاوت آن با لمینت در جنس و روش کار است. کامپوزیت قیمت بسیار پایین تری نسبت به لمینت دارد. البته به همان میزان طول عمر کمتری هم دارد. لمینت های با کیفیت تا ۲۰ سال دوام دارند اما کامپوزیت تا ۶ سال عمر مفید دارند بعد از آن ممکن است تغییر رنگ دهند که البته برخلاف لمینت که در صورت آسیب باید تعویض شود کامپوزیت ها را می توان ترمیم کرد.

روشهای افزایش ماندگاری و دوام لمینت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بلیچینگ دندان: سفید کردن دندان در چند دقیقه

بلیچینگ هم یکی از روش های کاربردی و کم هزینه برای سفید کردن دندان و رفع سیاهی اطراف و پشت دندان است. البته این را هم بگویم که اگر سیاهی دندان شدید باشد و علل آن نیز پوسیدگی یا آسیب پالپ باشد، چه لمینت، چه کامپوزیت و چه بلیچینگ دندان کارایی نخواهد داشت.

این توصیه ها شاید به ظاهر ساده باشند اما نتیجه تجارب من طی سالها کار در این رشته و مشاهده موارد متعدد بوده:

 • روزی دوبار مسواک بزنید.
 • حداقل روزی یکبار از نخ دندان استفاده نمایید.
 • از مصرف بیش از حد مواد قندی خودداری کنید.
 • از مصرف دخانیات تا حد ممکن خودداری نمایید.
 • برای دادن آهن به نوزادان و کودکان از لوازم مخصوص استفاده نمایید.
 • حتی اگر مشکلی در دندان های خود حس نمی کنید، باز هر ۶ ماه یکبار جهت چکاب دوره ای به دندانپزشک مراجعه نمایید.

چکاپ برای پیشگیری از آسیب دیدن دندان

چکاپ دندان موثر ترین راه برای پیشگیری از آسیب دیدن دندان هاست چون شما را از خطرات زیر دور می کند:

 • پوسیدگی دندان
 • عفونت دهان و دندان
 • بیماری ها و سرطان های دهانی
 • گسترش بوی بد دهان.

تصور غلطی که بسیاری از افراد دارند این است که تا وقتی ظاهر دندان هایشان سالم است و دردی را حس نمی کنند نیاز به درمان، رسیدگی و مراجعه به دندانپزشک ندارد. اگر جزو افرادی هستید که اینطوری فکر می کنید باید بگویم که سخت در اشتباهید. بهترین کار این است که همین امروز این تصورات را دور بریزید و در اولین فرصت به دندانپزشک مراجعه کنید تا دندان های شما را معاینه کند.

سیاهی دندان دلایل مشخصی دارد. اگر نمی خواهید عواقب سیاهی دندان و هزینه های درمان آن را قبول نمایید. به توصیه های من در مورد حفظ سلامتی دندان های خود عمل کنید. تنها با رعایت نکاتی که در بالا گفتم می توانید از دندان های خود که از اعضای مهم بدن شما هستند محافظت کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

علل سیاه شدن ریشه دندان

در صورتی که سیاهی به ریشه دندان رسیده باشد، می تواند نشانه پوسیدگی و عفونت دندان باشد. برای درمان این مشکل باید دندانپزشک، ابتدا سیاهی را تراشیده، دندان را عصب کشی کرده و آن را در نهایت پر کند.

علل سیاه شدن دندان پر شده

در صورتی که یک دندان خود را پر کرده اید و پس از آن رنگ سیاهی را روی آن می بینید، ممکن است چند دلیل داشته باشد. یکی، استفاده از مواد سیاه الگام و کامپوزیت برای پر کردن دندان. دومی جا ماندن قسمتی از پالپ در دندان پر شده. سومی استفاده از قرص ها و داروهای درمان ریشه دندان و جا ماندن مواد ترمیم ریشه دندان در تاج.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

انواع دندان مصنوعی

ساختمان آناتومی دندان

درمان دندان عقل پوسیده

Leave a Comment