مراحل انجام ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

مراحل انجام ایمپلنت دندان چطور است؟

در این مطلب از سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی مراحل انجام ایمپلنت دندان می پردازیم.

معاینه دندان ها:

ابتدا وضعیت دندان‌ها، استخوان فک و مقاومت لثه توسط پزشک بررسی می‌شود تا نوع جراحی های موردنیاز مشخص شود.

کاشت پایه ایمپلنت:

بعد از آن، پایه ایمپلنت داخل استخوان فک کاشت می شود.تا زمانی که پایه به استخوان فک جوش بخورد می توانید از دندان موقت استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : شیر و پوسیدگی دندان

نصب اباتمنت:

اباتمنت یک اتصال دهنده کوچک بین پایه و روکش است که گاهی در زمان کاشت پایه و گاهی در زمان نصب روکش قرار داده می شود.

نصب روکش دندان:

در مرحله آخر، روکش ساخته شده در لابراتوار روی اباتمنت قرار می‌گیرد و شما می توانید تا آخر عمر مانند دندان طبیعی از آن استفاده کنید.

ایمپلنت فوری دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

ایمپلنت رو کجا انجام بدم؟

برای کاشت و نصب ایمپلنت مهمترین مساله انتخاب یک کلینیک و دندانپزشک حرفه ای است . زیرا تجربه و تخصص دندانپزشک در طرح ریزی موقعیت و تعداد ایمپلنت ها بسیار اهمیت دارد . به علاوه در صورتی که دندانپزشک مهارت کافی در این زمینه نداشته باشد ممکن است بیمار با عوارضی مانند عفونت محل کاشت دندان ، لق شدن ایمپلنت یا دندان های کناری و از همه بدتر آسیب دیدگی ساختار دندانها یا رگهای خونی مواجه شود.

ایمپلنت دندان بهترین و طبیعی ترین روش کاشت دندان به شمار می رود. در این روش، پایه ایمپلنت درون فک کاشته می شود و جایگزین ریشه دندان می‌شود و با قرار گرفتن روکش روی آن، یک جایگزین کامل برای دندان‌ از دست رفته محسوب می‌شود. در صورتی که بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید و از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید. ایمپلنت می تواند تا پایان عمر نقش دندان‌های اصلی را برای شما ایفا می‌کند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

چه زمانی باید ایمپلنت کنید؟

کودکان و نوجوانان معمولاً نیازی به ایمپلنت ندارند. زیرا رویش دندان های دائمی یا ارتودنسی می تواند لبخند آنها را ترمیم کند. اما اگر بزرگسال هستید و چندین دندان را از دست دارید و بقیه دندان ها هم وضعیت بدی دارند، حتما به فکر ایمپلنت دندان باشید. زیرا اگر استخوان فک بدون پشتیبانی باقی بماند، آسیب ناشی از تحلیل استخوان به سختی قابل بازگشت است.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

مقایسه کامپوزیت با لمینت دندان

عادت های نادرست و خرابی دندان‌ها

مراحل ارتودنسی دیمون چیست؟

Leave a Comment