مراحل انجام لمینت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی مراحل انجام لمینت دندان

در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک زیبایی اصفهان مراحل انجام لمینت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم. روند ساخت لمینیت دندان شامل چند مرحله است :

مرحله اول :

طى جلسه اى آماده سازی هاى لازم بر روى دندان هاى مورد نظر با دقت و ظرافت در حد چند دهم میلیمتر بر روى دندان ها صورت مى گیرد.

مرحله دوم :

در همین جلسه شامل قالب گیرى از دندانهاى هردو فک مى باشد (حتى در صورت انجام لمینیت براى دندانهاى فقط یک فک) سپس ادامه ى کار به جلسه ى بعد که معمولاً حدود یک هفته طول مى کشد موکول مى شود.

در این بین قالب ها به لابراتوار دندانپزشکى ارسال شده و در لابراتوار لمینیت ها به شکل پوسته هاى نازک سرامیکى ساخته شده و در کوره پخته مى شوند و یا بر روى بلوک هاى سرامیکى تراشیده مى شوند تا لمینیت هاى سرامیکى با شفافیت و براقى و نهایت زیبایى و تشابه با بافت میناى دندانى تهیه شوند.

سومین مرحله :

لمینیت ها بر روى دندان ها قرار گرفته و توسط سمانهاى رزینى به سطح دندان با اتصال بسیار قوى چسبانده مى شوند. به طورى که در صورت اجراى صحیح تمام مراحل لمینیت ها کاملاً با دندان یکپارچه شده و هیچ درز و نا هموارى وجود نخواهد داشت و مى توان مانند دندانهاى معمولى براى تمیز کردنشان از نخ دندان استفاده کرد.

بدیهی است در ایجاد طبیعى ترین نما و امانت دارى در برابر سلامت بافت ها، مهارت و دقت دندانپزشک متخصص دندانپزشکی شبانه روزی در شهریار و همکارى لابراتوار متبحر و همچنین استفاده ى صحیح از مواد مناسب بسیار موثر و حایز اهمیت است.

مزیت ها

از آنجایی که لمینت برای هر فرد به طور مجزا و شبیه دندان وی ساخته می شود پس تشخیص تفاوت لمینت و دندان طبیعی تقریبا غیر ممکن است.
برخلاف دندان های طبیعی، لمینت ها به دلیل اینکه از موادی با تکنولوژی بالا ساخته شده اند در مقابل لکه های چای، قهوه و دود سیگار مقاوم هستند.
لمینت دندانی را می توان برای مشکلاتی مثل دندان های کج روی هم رفته و فواصل کم دندان ها پیشنهاد کرد.

بررسی ضخامت لمینت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

معایب

  • ساخت لمینت های سرامیکی در آزمایشگاه زمان بر است و حداقل یک هفته روند لمینت گذاری را به تاخیر می اندازد.
  • در صورتی که لمینت ها به درستی نصب شده باشند و عوامل تخریب کننده ی دندان نیز محدود یا از بین رفته باشند. بیمار باید بتواند از لمینت مانند دندان طبیعی اش استفاده کند.
  • با وجود استحکام بالای آنها، ممکن است گاهی شکننده باشند.
  • همانطور که باید از فشارهای شدید به دندان طبیعی خودداری کرد. لمینت ها نیز نباید تحت فشار قرار بگیرند. مثلا از خوردن ناخن ها، جویدن یخ یا باز کردن شیشه های نوشیدنی با لمینت هایتان خودداری کنید.

عوارض درمان لمینت دندان

تغییر رنگ لمینت:

با خوردن نوشیدنی ها و غذاهای رنگدار و کشیدن قلیان و سیگار و خوردن چای و قهوه در مرور زمان به تغییر رنگ دادن لبه های دندان منجر شده و هرچقدر که این مواد بیشتر مصرف می شوند. تغییر رنگ دندان نیز بیشتر شده و تاثیر بیشتری می گذارد و با کم کردن خوردن این مواد رنگی به سلامت دندان خود اهمیت داده و دندانپزشک در اندیشه شهریار از تغییر رنگ آن پیشگیری می کند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

حساسیت های مدت دار بعد از درمان:

درمان لمینت هم مانند بقیه ی درمان های ترمیم دندان با حساسیت گرما و سرما روبروست و بعداز مدت زمانی این حساسیت از بین می رود.

شکستگی دندان لمینت شده:

برای اینکه طول عمر دندان درمان شده بالا رود باید فرد از ابتدا شرایط درمان را داشته باشد. و به درستی انتخاب گردد و به بیماری های دهانی دچار نباشد تا از شکستگی دندان کاهش یابد. و یکی از عواملی که طول عمر دندان را بالا میبرد نخوردن غذاهای سفت و گاز زدن های سخت بوده است.
اگر دندانی که درمان شده است و به علت های متفاوت با پریدگی و شکستگی همراه شود. میتوان در ترمیم کردن آن با لمینت های سرامیکی و یا کامپوزیتی آن را اصلاح کرد.

غیرقابل بازگشت بودن:

به علت تراش دندان امکان برگشت به حالت اولیه ممکن نیست. (امکان برداشتن لمینت وجود ندارد)

 

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

بررسی موارد نیاز به انجام عصب کشی دندان

مقایسه پر کردن دندان با کامپوزیت و سرامیک

بررسی انواع روکش دندان

Leave a Comment