مراحل کاشت ایمپلنت مدنتیکا چگونه است؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

مراحل کاشت ایمپلنت مدنتیکا چگونه است؟

مراحل کاشت دندان Medentika

  • گام نخست متخصص ایمپلنت به بررسی دندان و فک می پردازد.

در این مرحله سالم بودن دهان بررسی می شود. در صورتی که عفونت و یا بیماری های لثه تشخیص داده شود، بایستی در ابتدا تمامی این موارد رفع شود.

چنانچه دندان شکسته و یا نصفه وجود داشته باشد، متخصص آن را می کشد. پس از کشیدن دندان، نوبت به بررسی استخوان فک می رسد.

در صورتی که تراکم استخوان به حد کافی وجود نداشته باشد، بایستی پیوند استخوان انجام شود. انواع پیوند استخوان وجود دارد که بسته به شرایط بیمار پزشک معالج آن را انتخاب می کند. پایه ایمپلنت مدنتیکا بایستی در استخوان فک جای گیرد. از این رو داشتن استخوان فک محکم و قوی لازم و ضروری است. در صورتی که شخص پیوند استخوان را انجام دهد باید حدود چند ماه منتظر بماند تا پیوند به خوبی انجام شود.

  • قرار دادن ایمپلنت دندان Medentika

پس از طی کردن مراحل بالا نوبت به قرار دادن پایه های ایمپلنت دندان می رسد. برای اینکار متخصص بایستی با کمک ابزارهای جراحی و تجهیزات مدرن دندانپزشکی، برش کوچکی در لثه ایجاد کند. پس از اینکه پایه ایمپلنت مدنتیکا در این شکاف قرار گرفت، دوباره با دقت فراوان این شکاف بخیه زده می شود.

روند کاشت ایمپلنت دندان یک پروسه طولانی اما ماندگار است. در نظر داشته باشید که ایمپلنت دندان مدنتیکا یک روزه یا فوری هم وجود دارد. برای افرادی که شرایط طی کردن این فرایند طولانی را ندارند می توانند از ایمپلنت فوری یا یک روزه استفاده کنند. اما زمانی که کاشت ایمپلنت معمولی را انتخاب می کنید بایستی تمامی این مراحل را با صبر و حوصله طی کنید.

فرایند استخوان سازی زمانی شروع می شود که ایمپلنت دندان Medentika در دهان قرار می گیرد.

در این حالت بافت طبیعی استخوان بدن با ایمپلنت آلمانی مدنتیکا در هم ادغام می شود. این مرحله برای هر شخصی یک بازه متفاوتی دارد. بسته به شرایط بیمار می تواند شامل 6 تا 12 هفته باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

 

  • مرحله استخوان سازی که به پایان رسید نوبت به نصب اباتمنت می رسد.

اباتمنت به عنوان یک رابط مابین قسمت تاج دندان و ایمپلنت مدنتیکا عمل می کند. در واقع می توان گفت که اباتمنت همانند یک تکیه گاه عمل می کند. پس از نصب این قسمت دوباره نیاز است که بیمار حدود 2 هفته صبر کند که لثه ها التیام پیدا کنند.

  • مرحله نهایی کاشت ایمپلنت دندان مدنتیکا

پس از طی کردن مراحل بالا متخصص تاج موقت را قرار می دهد. زیرا تاج دائمی بعد از حدود 3 الی 9 ماه بعد از پشت سر گذاشتن گام های بالا قرار می گیرد. پس از آن که لثه به خوبی التیام یافت و استخوان کافی به وجود آمد، تاج دائمی کار گذاشته می شود. در نظر داشته باشید که ماندگاری و طول عمر ایمپلنت مدنتیکا بستگی به مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت دندان دارد.

در صورتی که فرد پس از کاشت مراقبت های اولیه و مداوم را به خوبی انجام دهد، می تواند برای سال های طولانی از ایمپلنت دندان Medentika استفاده کند. مزایای ایمپلنت دندان مدنتیکا کمتر از کاشت دندان طبیعی نیست. از این رو بیشتر متخصص ها برندهای آلمانی ایمپلنت دندان را به بیماران خود توصیه می کنند.


مطالب پیشنهادی:

ایمپلنت دندان مدنتیکا چیست؟

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

برای کاشت ایمپلنت فوری چه مراحلی باید طی شود ؟

Leave a Comment