مراقبت از ایمپلنت ساب پروستئال | بهترین ایمپلنت اصفهان

روش های مراقبت از ایمپلنت ساب پروستئال

در این نوشته از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان قصد داریم نکاتی درباره مراقبت از ایمپلنت ساب پروستئال خدمت شما بیان کنیم.

گاهی اوقات بیماران از شکستن مداوم یا عوارض بعد از کاشت ایمپلنت دندانی زیر پروستئال شکایت می کنند. اما راه بهتر برای جلوگیری از بروز عوارض مختلف این نوع پروتز ها، رعایت بهداشت دهان و دندان و پیروی از دستورات جراح است. برخی از بیماران ممکن است بعد از عمل جراحی و جاسازی این پروتز، چند روز تورم و درد موقتی را تجربه کنند در این صورت بهتر است به مدت یک هفته از غذاهای نرم استفاده کنید.

فراموش نکنید سیگار کشیدن همواره به عنوان قاتل و عامل اصلی آسیب به بافت دهان و دندان شناخته شده، بنابراین استعمال آن می تواند خطر شکستگی در ایمپلنت های دندانی را افزایش دهد. بهتر است بعد از فرایند جراحی از مسکن و آنتی بیوتیک استفاده کنید و بعد از مدتی به مطب دندانپزشکی خود مراجعه کنید تا خیالتان از عفونت و رشد مناسب لثه راحت باشد. به این ترتیب دنداپزشک وضعیت دهان ، لثه ، پروتز و… را بررسی می کند و در صورت نیاز بخیه ها را برمی دارد.

ایمپلنت های ساب پروستئال برای چه کسانی مفید است؟

اگر قصد دارید از ایمپلنت به عنوان جایگزین دندان های آسیب دیده استفاده کنید مهم است که در وهله اول به یک متخصص ایمپلنت دندان مراجعه کنید. دندان پزشک با توجه به وضعیت شما تعیین می کند چه نوع ایمپلنتی برای جایگزینی دندان های تخراب شده شما مناسب است. اما به طور کلی ایمپلنت های ساب پروستئال برای افرادی که توده استخوانی کافی برای حمایت از ایمپلنت اندوستال ندارند،گزینه ایده آل هستند.

  • در صورت کمبود توده استخوانی، ایمپلنت‌های ساب پریوستئال نسبت به سایر ایمپلنت ها از موفقیت بسیار بالاتری برخوردار هستند.
  • ایمپلنت ساب پروستئال برای افرادی که از تحلیل استخوان فک رنج می برند، گزینه بسیار مناسبی است
  • ایمپلنت های دندانی ساب پریوستئال در بالای استخوان فک و زیر لایه نازک بافت بین استخوان و لثه (پریوستئوم) قرار می‌گیرند.
  • ایمپلنت ساب پروستئال جایگزینی برای ایمپلنت های دندانی اندوستالبرای بیمارانی است که نمی تواند ازپروتزهای سنتی استفاده کنند.
  • بیمارانی که استخوان‌های فک دارای ارتفاع کمتری هستند به طوری که فک نمی‌تواند از ایمپلنت‌های دندانی آندوستال پشتیبانی کند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

ایمپلنت ساب پروستئال | بهترین ایمپلنت اصفهان

سخن پایانی

ایمپلنت ساب پروستئال یکی از پرکاربردترین ایمپلنت های دندانی است که معمولاً در شرایط استثنایی به بیمار توصیه می شود.اگر بیمار نیاز به جایگزینی دندان دارد ولی از فقدان استخوان و درصد موفقیت پایین پیوند استخوان عمودی در این ناحیه رنج می برد، ایمپلنت ساب پریوستئال گزینه بسیار مناسبی است.

این روش شیوه علاوه بر اینکه یک راه حل مناسب و ماندگار برای بریج ها یا پروتزهای ثابت است، بهترین راه را برای بازگرداندن لبخند به شما ارائه خواهد کرد.در ایمپلنت دندانی ایمپلنت ساب پریوستئال ، پروتزها و پیچ ها به جای استخوان بر روی آن قرار می گیرد.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

فواید لمینت فوری دندان

فواید Buildup

مراقبت از لمینت دندان

Leave a Comment