مراقبت از دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مراقبت از دندان هایی که روکش لمینت خود را از دست داده اند

در این مقاله از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک زیبایی اصفهان قصد داریم به شما بگوییم تا چگونه از دندان هایی که روکش لمینت خود را از دست داده اند مراقبت کنید. با ما همراه باشید.

موم سفید

اگر ناهمواری، تیزی یا حساسیت دندان شما را آزار می دهید، می توانید با مالیدن یک لایه نازک از موم سفید بر روی دندان های خود، این مشکل را موقتا بر طرف نمایید. موم سفید را می توانید از اکثر داروخانه ها تهیه نمایید، زیرا افرادی که از ارتودنسی استفاده می کنند، برای پوشاندن براکت های خود، به این ماده احتیاج دارند. فقط لازم است تا یک تکه کوچک را به صورت صاف بر روی دندان های خود بمالید. اگر آن ها را در بین دندان هایتان قرار دهید، به خوبی در جای خود تثبیت می شوند. احتمالا موم به راحتی از دندان هایتان جدا خواهد شد. پس بهتر از پیش از خواب و غذاخوردن، آن را از دهان خارج نمایید.

استفاده از محافظ دهان

در مواردی که تیزی و ناهمواری زیادی را حس می کنید که به راحتی قابل کنترل نیست، بهتر است تا پیش از خواب، از محافظ دهانی ارتودنسی، ورزشی و … استفاده نمایید. اگر به هیچ کدام از این تجهیزات دسترسی ندارید، می توانید یک محافظ دهانی را از داروخانه تهیه نمایید. برای آماده کردن این تجهیزات لازم است تا آن ها را گرم کنید. پس اگر دندان هایی حساس دارید، احتمالا این گزینه برایتان مناسب نباشد.

راهنمایی گرفتن از دندانپزشک

اگر بر روی دندان خود، تیزی زیادی را حس می کنید، احتمالا نمی توان به راحتی و به واسطه راهکار های خانگی آن را کنترل نمود. در این شرایط بهترین گزینه تماس با دندانپزشک و راهنمایی گرفتن از او است. طبیعتا دندانپزشک نمی تواند در اکثر مواقع، بلافاصله به شما وقت بدهد. اما می تواند شما را راهنمایی کند که تا زمان مراجعه برای درمان، چطور وضعیت دهان و دندان خود را مورد کنترل قرار دهید.

دوام لمینت دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

مراجعه حضوری به مطب دندانپزشکی

هنگام مراجعه حضوری، دندانپزشک برای درمان و ترمیم روکش لمینت دندان برنامه ریزی می کند. به صورت کلی، افتادن و شکستن روکش لمینت دندان در دسته مشکلات مربوط به زیبایی دندان به شمار می آید که وضعیت حادی را ایجاد نخواهند کرد. اما ممکن است در شرایط خاص و اضطراری، نگرانی هایی در زمینه سلامت دهان و دندان وجود داشته باشد. پس می بایست به آن توجه نمود تا عوارض جانبی به وجود نیاید.

هنگامی که با مطب دندانپزشک خود تماس می گیرید، دقت کنید که مشکل به وجود آمده را به صورت جزئی برای پزشک خود تشریح کنید. مطرح کردن کوچک ترین نکات از وضعیت لمینت دندان ،می تواند تاثیر گذار باشد. در این صورت پزشک به بهترین شیوه، برای درمان برنامه ریزی می کند. اگر پیش از مراجعه به مطب شرایط تغییر کرد، آن را با دندانپزشک خود در میان بگذارید تا بتواند با توجه به شرایط شما، تصمیم گیری نماید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

چه نوع درمانی برای لمینت شکسته انجام می شود؟

از آنجایی که برای ترمیم و تعمیر لمینت شکسته و آسیب دیده، می توان از طیف وسیعی از درمان ها استفاده نمود، نوع درمان به میزان و نحوه آسیب بستگی خواهد داشت. در ادامه به نحوه تعمیر لمینت های آسیب دیده خواهیم پرداخت.

از مشکل ایجاد شده عبرت بگیرید و به شکل موثرتری از روکش لمینت مراقبت نمایید

برای جلوگیری از ایجاد آسیب مجدد روکش لمینت دندان، لازم است تا از برخی فعالیت هایی که ممکن است به لمینت آسیب بزنند، اجتناب نمایید. به عنوان مثال، جویدن ناخن، فشردن دندان ها با یکدیگر و… . در این وضعیت بهتر است تا شرایط و مشکلات خود را با دندانپزشک در میان بگذارید. بدین شکل، دندانپزشک می تواند بهترین راهکار درمانی را انتخاب کرده و برای تعمیر روکش مورد استفاده قرار دهد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

پیشگیری و درمان آفت دهان

نکاتی برای مراقبت از دندان ها

آموزش مصرف دهانشویه

Leave a Comment