مراقبت از لمینت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

روش های مراقبت از لمینت دندان

مراقبت و نگهداری به شیوه صحیح از لمینت های پرسلن باعث طولانی شدن عمر روکش ها می شود این امر در سلامت دهان و دندان شما نیز بسیار تاثیر می گذارد. زمانی که لمینت ها را بر روی دندان نصب می کنند امکان دارد که دندان های زیرین در معرض خطر پوسیدگی قرار بگیرند. اگر لمینت ها باعث خراب شدن یا آسیب دیدن دندان های طبیعی شوند لازم است که لمینت ها را تعویض کنند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان برخی از روش های مراقبت از لمینت دندان را خدمت شما بیان خواهیم کرد.

برای اینکه عمر لمینت های پرسلن طولانی تر شود باید به سلامت لثه ها توجه زیادی کرد. در صورتی که تجمع پلاک و تارتار به وجود بیاید امکان ابتلا به بیماری لثه و عفونت لثه نیز وجود دارد. این بیماری بسیار دردناک است با تورم و خونریزی نیز همراه است. برای جلوگیری از این اتفاق باید بهداشت دهان و دندان مانند کشیدن نخ دندان به شکل منظم خطر ابتلا به پوسیدگی دندان و بیماری لثه ها را کاهش می دهد. مسواک زدن منظم می تواند از عوارضی که باعث نیاز به تعویض لمینت ها است جلوگیری کند.

معرفی روش های مراقبت از لمینت های دندان

رعایت بهداشت دهان دندان تنها یکی از مواردی است که باعث افزایش عمر روکش های دندانی می شود. افراد می توانند با رعایت نکاتی عمر این روکش ها را افزایش بدهند.

استفاده از مسواک با موی نرم

مسواک هایی که دارای موی سفت و خشن هستند می توانند بیش از اندازه سایش ایجاد کنند. استفاده از این مسواک ها باعث سایش ، خراشیدگی و تغییر رنگ و لکه دار شدن لمینت ها می شود. افرادی که دندان های خود را لمینت کرده اند باید حتما از مسواک هایی با برس نرم استفاده کنند. مسواک های نرم به آرامی روکش ها را تمیز می کنند و از ایجاد خراشیدگی در سطح آن ها جلوگیری به عمل می آورند.

رعایت بهداشت دهان و دندان

لازم است افراد در روز حداقل یک بار از نخ دندان استفاده کنند و دو بار مسواک بزنند. رعایت بهداشت دهان و دندان علاوه بر طولانی کردن عمر لمینت ها باعث حفظ استحکام و سلامت دندان های طبیعی نیز می شوند.

گاز گرفتن و جویدن اجسام سخت

در صورتی که اجسام سخت نظیر ناخن های دست، مداد و خودکارها گاز بگیرید یا بجوید باعث شکستگی و ترک خوردن لمینت دندان ها خواهید شد.

مراجعه به پزشک

لازم است برای تمیز کردن و معاینه دندان ها به دندانپزشک مراجعه کنید. انجام جرم گیری و معاینات مربوط به دندان ها به صورت منظم باعث می شود که از صدمات زود هنگام دندان ها جلوگیری می کند.

استفاده از خمیر دندان مناسب

خمیردندان های نامناسب می توانند عملکردی مانند مسواک های سفت داشته باشند. برخی از این خمیر دندان ها از قابلیت سایندگی برخوردار هستند و باعث می شوند که سطح لمینت ها آسیب دیده و خراش پیدا کنند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

ترمیم لمینت دندان

لمینت دندان برخلاف روکش های کامپوزیتی امکان ترمیم شدن ندارند اما قابل تعویض می باشند. اما باید به این نکته توجه داشت که در صورتی که لمینت ها را را به شکل مداوم و زود به زود تعویض کنید امکان آسیب دیدن دندان ها وجود دارد.

لمینت کردن | بهترین دندانپزشک اصفهان

مواردی که قبل از انجام لمینت باید به آن ها توجه کنید

افراد باید پیش از آنکه برای لمینت کردن دندان ها به دندانپزشک مراجعه کنند باید همه راه های ترمیمی دندان را مورد بررسی قرار دهند. گاهی اوقات امکان دارد دندان ها کج شده باشند یا امکان نداشته باشند که از لمینت استفاده کنند. در این موقعیت با پیشنهاد متخصصان ارتودنسی افراد باید از بریس های ارتودنسی استفاده کنند تا بتوانند دندان های خود را همطراز و هماهنگ کنند.

در این روش دندان پزشک ها برای معاینه و آگاهی از سلامت دندان ها از اشعه ایکس استفاده می کنند تا وضعیت دندان ها را مورد ارزیابی قرار دهند. دندانپزشک مواردی را نظیر وجود علائم پوسیدگی، نیاز به عصب کشی و روت کانال، وجود بیماری های لثه و …..را مورد بررسی قرار می دهد.

چنانچه هر کدام از موارد ذکر شده وجود داشته باشد افراد برای انجام لمینت دندان مناسب نیستند. در صورتی که موارد بالا وجود نداشته باشد دندانپزشک از دندان های فرد قالب می گیرد تا برای روکش کردن دندان ها اقدام کند. پس از تهیه قالب دندان ها توسط ارتودنتیست آن را به دندانسازی می فرستند تا روکش هایی متناسب با دندان افراد ساخته شوند.

پس از آماده سازی لمینت دندان و ارزیابی هماهنگی رنگ و اندازه آن توسط دندانپزشک اصفهان انجام می گیرد تا اطمینان حاصل کند که همه چیز مناسب است. دندانپزشک باید دندان های بیمار را تمیز کند تا از وجود هر نوع باکتری و عفونت در زیر لمینت ها جلوگیری شود. لمینت ها با استفاده از سیمان دندانپزشکی به دندان ها متصل می شوند برای اینکه این سیمان را هر چه سریعتر سفت کنند از اشعه ماوراء بنفش استفاده می کنند.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

علت استفاده از لمینت فوری دندان

فواید لمینت فوری دندان

فواید Buildup

۲ Thoughts to “مراقبت از لمینت دندان”

  1. لمینت دندان منو دکتر مکانیک انجام دادند مراقبت هایی که دکتر مکانیک بهم اموزش دادند

    1. با تشکر از اعتماد شما، با آرزوی سلامتی

Leave a Comment