مراقبت های بعد از ارتودنسی (تکمیل درمان) | بهترین دندانپزشک اصفهان

مراقبت های بعد از ارتودنسی (تکمیل درمان)

وقتی که درمان ارتودنسی به وسیله بریس ارتودنسی به پایان رسید. و دندان ها به موقعیت درست خود هدایت شدند. درمان ارتودنسی ظاهرا به پایان می رسد. می گوییم ظاهرا چون در این مرحله هم نیاز به مراقبت از دندان های ارتودنسی شده، احساس می شود. جابه جایی دندان ها ی ارتودنسی شده یکی از عوارض احتمالی ارتودنسی دندان است که در صورت رعایت نکردن مراقبت های لازم اتفاق می افتد. در این مقاله از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان به مراقبت های بعد از ارتودنسی (تکمیل درمان) میپردازیم.

استفاده از پلاک نگهدارنده یا ریتینر از مهم ترین اقدامات بعد از ارتودنسی است. که بازگشت درمان اتفاق نیفتد. مراقبت از دندان ها به هنگام استفاده از ریتینر هم کار دشواری نیست. شما می توانید به هنگام غذا خوردن یا مسواک زدن آن را از دهان خارج کنید. و سپس دندان ها را تمیز کنید. تمیز کردن ریتینر ها هم با استفاده از محلول های تمیز کننده امکان پذیر است. و هم می توانید با مسواک و خمیر دندان نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمایید.

مسواک زدن و کشیدن نخ دندان را به طور صحیح انجام دهید

دقت داشته باشید اگر شما بهترین مسواک ارتودنسی و نخ دندان را تهیه کنید. اما به هنگام انجام آنها به نکات لازم توجه نکنید. و یا مراحل مسواک زدن را به ترتیب درست و کامل انجام ندهید. نه تنها به بهداشت دندان های شما کمک نمی کند بلکه آسیب های بیشتری را متوجه دندان و براکت های شما می کند. در مسواک زدن ارتودنسی ثابت از سه مسواک بین دندانی، مسواک برقی و در آخر یک مسواک با سری کوچک برای تمیز کردن نواحی مختلف دندان ها استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : مراقبت از ارتودنسی در طول مدت درمان

کشیدن نخ دندان هم از اهمیت بالایی برخوردار است. و شما می توانید بهداشت دندان خود راکامل کنید. و مطئن شوید که تمام نقاط زیر و کنار براکت ها و سطح جونده دندان ها کاملا از مانده های غذایی پاک شدند. فرصتی برای رشد انواع باکتری فراهم نیست. پس نحوه صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ارتودنسی را جدی بگیرید.

مزایای ارتودنسی دیمون | بهترین دندانپزشک اصفهان

طول عمر ارتودنسی دندان

عمر ارتودنسی باید دائمی باشد. مگر اینکه مراقبت های بعد از آن را رعایت نکرده باشید. و یا بلافاصله بعد از کندن بریس ها ،فشار های بسیار زیادی روی آن وارد کرده باشید. البته وجود جای خالی دندان در صورت از دست دادن دندان ها نیز می تواند به کج شدن مجدد دندان ها کمک کند. بهتر است در صورت از دست دادن هر دندانی، از روش های جایگزین کردن دندان و کاشت دندان جدید استفاده کنید.

یکی از دغدغه های افرادی که متقاضی درمان ارتودنسی هستند. طول عمر ارتودنسی است. ارتودنسی به عنوان یک درمان دائمی شناخته می شود. اما شایان ذکر است که ماندگاری هر چیزی کاملا بستگی به شرایط نگهداری و نحوه ی مراقبت از آن ها دارد. عدم مراقبت از دندان ها بعد از ارتودنسی ممکن است به بازگشت درمان که یکی از عارضه های ارتودنسی است منجر شود. البته که اقدامات و راه حل هایی وجود دارد که به کمک آن ها می توان به دوام هر چه بیشتر درمان ارتودنسی کمک کرد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

یکی از عوامل تأثیرگذار در میزان طول عمر ارتودنسی؛ استفاده از« ریتینر » است. اگر بعد از خارج کردن بریس ارتودنسی، از ریتینر ها طبق دستور ارتودنتیست استفاده کنید. تا حد زیادی از عارضه ی بازگشت ارتودنسی جلوگیری کرده اید. ریتینر ها، همانند دستگاه ارتودنسی در دو نوع ثابت و متحرک هستند. که مدت زمان استفاده از آن ها بسته به نوع و شدت ناهنجاری بیمار و میزان احتمال حرکت دندان ها در هر بیمار متفاوت است.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

تفاوت بریج با ایمپلنت و روکش دندان

انواع ارتودنسی لینگوال

ایمپلنت فوری دندان

Leave a Comment