مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

“تا چند ساعت بعد از کامپوزیت نباید چیزی خورد؟”

در پاسخ به این سوال، شما نباید فقط به دانستن یک ساعت مشخص و نخوردن نوشیدنی و مواد غذایی بسنده کنید؛ بلکه شما باید بدانید که حتی پس از گذشت یک الی دو روز نیز مجاز به مصرف چه مواد غذایی و نوشیدنی‌ نیستید تا با مصرف کردن آن‌ها باعث تغییر رنگ و یا ایجاد ترک روی کامپوزیت نشوید.

اگر می‌خواهید بدانید که دقیقا چند ساعت پس از نصب کامپوزیت می توانید چیزی بخورید؛ بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که درست است کامپوزیت دندان، دوره نقاهت ندارد و بلافاصله پس از نصب روی دندان سخت می‌شود؛ اما توصیه می‌شود تا حداقل 1 ساعت پس از نصب کامپوزیت دندان، مطلقا نباید چیزی مصرف کنید.

همچنین توصیه می کنیم تا از بین رفتن اثر بی‌حسی صبر کنید و تا زمانی که اثر بی‌حسی از بین نرفته است از خوردن و آشامیدن هر نوع مواد غذایی و نوشیدنی خودداری کنید.

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

نکات مهم در مراقبت از کامپوزیت دندان بلافاصله پس از نصب

از آن‌جایی که بی حسی موضعی سبب عدم کنترل شما روی جویدن غذا می‌شود بنابراین ملزم به رعایت نکاتی هستید که در ادامه آورده شده‌اند.

  • دندان‌ها پس از انجام کامپوزیت، کمی حساس می‌شوند بنابراین در روز‌های اول از خوردن غذا‌ها و نوشیدنی‌های بسیار داغ و یا بسیار سرد خودداری کنید.
  • همانطور که در بالا اشاره شد، تا زمان رفع کامل بی‌حسی، از خوردن و جوییدن غذا خودداری کنید. زیرا با فشار آوردن نامناسب به کامپوزیت، به آن‌ها آسیب می‌رسانید.
  • بعد از میل هر وعده غذایی حتما مسواک بزنید؛ قرقره کردن آب نمک هم مفید است. (دندانپزشکتان در این مورد توضیحاتی را به شما ارائه خواهد داد.).
  • غذا‌های نرم بهترین گزینه برای روز‌های اول است.

مطالعه بیشتر:

آیا می شود رنگ کامپوزیت را تغییر داد؟

کامپوزیت روی دندان روکش شده

باید‌‌ها و نباید‌های غذا خوردن بعد از کامپوزیت دندان

Leave a Comment