مزایای ارتودنسی دیمون | بهترین دندانپزشک اصفهان

آشنایی با مزایای ارتودنسی دیمون

این ارتودنسی، با حذف کش ‌های کوچک که در روش های ثابت ارتودنسی دندان استفاده می شود، بسیار کاربرد خود را ارتقا دهد. در واقع در ارتودنسی ‌های سنتی کش‌های کوچکی وجود دارند که باید سیم‌ها را به براکت ها متصل سازد، اما در ارتودنسی دیمون از این کش‌ها که گاهی بسیار دردسرزا بودند؛ خبری نیست و فرد بسیار راحت‌ تر می‌تواند دوره ارتودنسی خود را بگذراند. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان به بررسی مزایای ارتودنسی دیمون خواهیم پرداخت.

شاید در نگاه اول و شنیدن این قابلیت بدون استفاده از کش ها و یا همان لیگاتورهای الاستیکی که در ارتودنسی لینگوال نیز استفاده می شد. کمی قابلیت کوچکی بنظر رسد و با خود بگویید. آیا واقعا چنین مسئله کوچکی باعث محبوبیت ارتودنسی دیمون تا این حد می شود؟

باید گفت این قابلیت ارتودنسی دیمون هم خیلی کوچک و بی ارزش نیست. بلکه هر فردی که تا به حال یکبار تجربه ارتودنسی را داشته باشد م‍ی ‌تواند به شما بگوید که بودن این کش‌های کوچک چقدر می‌تواند در دوره ارتودنسی مشکل زا باشد. وجود این کش‌ها که بسیاری از فضای اطراف دندان شما را پر می‌کند. و هنگام مصرف غذا و آشامیدن برای شما دردسر ایجاد می‌کند. محل مناسبی برای رشد انواع باکتری ها نیز می باشد. پس حذف این کش‌ها بسیار می‌تواند به رعایت بهتر بهداشت دهان و دندان به شما کمک نماید و این می ‌تواند یکی از دلایل محبوبیت این نوع ارتودنسی است. ارتودنسی دیمون می تواند به رعایت سلامت دهان و دندان شما در این دوره کمک نماید.

مطلب پیشنهادی : علت سیاه شدن دندان

حذف کش های دردسرزا

ارتودنسی دیمون با حذف کش‌ های ارتودنسی یا همان لیگاتورهای الاستیکی و بجای آن استفاده از مکانیسم قفل و بستی که تعبیه شده است توانسته بسیاری از مشکلات دیگر را نیز حل کند. علاوه بر این، با حذف کش ها، اصطکاک، سایش و درد کش های ارتودنسی نیز حذف می شوند.

بهداشت بیشتر دهان

این ارتودنسی برای کودکان بسیار مناسب است: از آنجایی که رعایت بهداشت در ارتودنسی برای سنین پایین مشکل تر است. ارتودنسی دیمون برای سنین پایین بسیار مناسب تر بنظر میرسد. و می‌تواند به کودکان کمک نماید. در نتیجه این روش کار را برای بهداشت دهان و دندان در ارتودنسی و بعد از آن نیز آسان تر می کند.

ارتودنسی پیشگیری | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

عدم تغییر رنگ

تغییر رنگ کش‌های ارتودنسی یکی از معضلات فردی است که برای هر کسی که از ارتودنسی‌های سنتی استفاده می‌نماید؛ ایجاد می‌شود. اما در ارتودنسی دیمون به دلیل حذف این کش ها این معضل نیز حل شد.

ظاهر زیباتر و روشن ارتودنسی

طراحی این ارتودنسی به گونه ای است که بیمار می‌تواند دندان های خود را در شیوه صحیح راحت‌تر حرکت دهد. همچنین طراحی زیبا این ارتودنسی‌ها باعث می شود که فرد در دوره ارتودنسی خود نگرانی تغییر در چهره و آسیب به زیبایی خود نباشد. زیرا ارتودنسی دیمون با طراحی زیبا مورد تایید افراد بسیاری قرار گرفت.

امنیت بیشتر دندان ها

کاهش احتمال سایش و فرسودگی دندان ها: این روش ارتودنسی با حذف لیگاتورهای الاستیکی باعث شده که اصطحکاک دندان‌ها به حداقل برسند. و از فرسایش احتمالی دندان‌ها جلوگیری شود.

دوره درمان کوتاه تر

طول درمان کم: به دلیل کم شدن اصطکاک دندان ها در ارتودنسی دیمون، به صورت قابل توجهی طول درمان با این نوع ارتودنسی هم کاهش پیدا کرده و حداقل ۶ ماه، دوره ارتودنسی دیمون از ارتودنسی های معمولی کمتر است. ارتودنسی در زمان کوتاه، تعبیر دیگری از این نوع ارتودنسی است.

سلامت بیشتر دندان ها

تضمین سلامت دندان های شما: در مقالات دیگر بسیار به اهمیت این موضوع در هنگام داشتن ارتودنسی تاکید کردیم. و دلیل آن هم ایجاد پلاک ها و تجمعات باکتریایی در اطراف بریس ها است. اما ارتودنسی دیمون با افزایش بهداشت در طول دوره ارتودنسی توانسته این مشکل را حل نماید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

احساس درد کمتر

تجربه بیمارانی که از ارتودنسی دیمون استفاده کرده اند ثابت می کندکه به دلیل اینکه نیروی اعمال شده به دندان ها به صورت اتوماتیک و یکنواخت است، درد کمتری احساس می شود.

قابل تشخیص هستند

بریس های دیمون به سبب اینکه سیم و براکت ها از جنس فلز هستند. از دید دیگران قابل تشخیص هستند البته که اگر از براکت های شفاف استفاده کنید. فقط سیم اتصال آن ها از جنس فلز است و دید دارد. بدین گونه می توانید قابلیت تشخیص را به حداقل ممکن برسانید.

کاهش تعداد دفعات مراجعه به دندانپزشکی

در ارتودنسی های سنتی فرد برای تنظیم لیگاتورهای الاستیکی مجبور بود تا به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه نماید. اما با ارتودنسی های دیمون این دفعات به حداقل خود رسید. و دیگر نیازی نیست که فرد به طور مرتب به متخصص ارتودنسی خود مراجعه نماید. و این موضوع بسیار می‌تواند در دقت و هزینه ها صرفه جویی شود.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

نکات مهم برای دریافت بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان

روشهای افزایش ماندگاری و دوام لمینت دندان

عوارض لمینت دندان

Leave a Comment