مزایای ایمپلنت های دندانپزشکی دیجیتال | بهترین ایمپلنت اصفهان

مزایای ایمپلنت‌ های دیجیتال

در این مطلب به بررسی دقیقتر مزایای ایمپلنت‌ های دیجیتال همراه با دکتر مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان خواهیم پرداخت.

لازم به یادآوری است که با استفاده از ایمپلنت‌های دیجیتال دندان، شما همچنان از تمام مزایای کاشت دندان سنتی بهره مند می‌شوید. این شامل:

  • ظاهر طبیعی دندان
  • عملکرد طبیعی دندان
  • بدون مراقبت ویژه
  • استخوان فک را تحریک می‌کند تا ساختار صورت را حفظ کند.
  • می‌تواند یک عمر طول بکشد (مطالعات بالینی عملکرد ۳۰+ ساله را ثابت می‌کند)

پزشکان هیچ یک از این مزایا را در روش کاشت دندان دیجیتال فدا نمی‌کنند. اما این روش با مزایای اضافی همراه است.

روش شاتر

یکی از بهترین مزایای ایمپلنت‌ های دیجیتال دندان این است که این عمل طولانی نمی‌شود. در حالی که جراحی ایمپلنت دندان سنتی برای دو ایمپلنت می‌تواند ۱۳۰ دقیقه یا بیشتر طول بکشد، مرحله جراحی ساختگی روش دیجیتال به ما امکان می‌دهد قبل از آن همه جزئیات را بررسی کرده و روش را بهینه کنیم. در نتیجه، انجام کاشت دندان شما ممکن است در کمتر از ۱۵ دقیقه طول بکشد.

مزایای ایمپلنت های دندانپزشکی دیجیتال | بهترین ایمپلنت اصفهان

| برای ورود به صفحه‌ اینستاگرام دکتر ندا مکانیک کلیک کنید |

دندان‌های خود را سریعتر بگیرید

با ایمپلنت‌های دیجیتال دندان، به احتمال زیاد دندان موقت خود را در همان روز تهیه می‌کنید. و به طور کلی به احتمال زیاد سریعتر ترمیم می‌شوید، به طور متوسط ۵-۷ روز، در مقایسه با روش‌های سنتی ۱۲۳ روز.

روش راحت‌تر

بسیاری از افراد نگران هستند که آیا یک روش کاشت دندان آسیب ببیند، اما با بیهوشی مدرن، هیچ گونه ناراحتی در طول عمل وجود ندارد. و با استفاده از روش کاشت دندان دیجیتال دندانپزشکان می‌توانند ناراحتی را حتی بیشتر کاهش دهند. با این روش نیازی به برش و بخیه نیست. مرحله جراحی ساختگی همچنین به ما امکان می‌دهد روش حداقل اختلال در لثه و فک را بهینه کنیم.

و اگر هنوز نگران این عمل هستید، دندانپزشکان برای کمک به شما در آرامش بیشتر، دندانپزشکی آرام بخشی را ارائه می‌دهند.

بازدید کمتر به دندانپزشک

با یک روش سنتی کاشت دندان، شما باید تقریباً در هر مرحله از برنامه ریزی در مطب باشید. این ممکن است به معنای حداقل هفت بار مراجعه به دندانپزشک برای یک ایمپلنت دندانی باشد. اما با استفاده از ایمپلنتهای دیجیتال دندان، دندانپزشکان می‌توانند با کار بر روی مدل دیجیتالی، برنامه ریزی‌های زیادی را بدون حضور شما انجام دهند.

اما با استفاده از ایمپلنت‌های دیجیتال دندان، دندانپزشکان می‌توانند با کار بر روی مدل دیجیتالی، برنامه ریزی‌های زیادی را بدون حضور شما انجام دهند. این بدان معنی است که شما می‌توانید ایمپلنت دندان خود را فقط با سه بار مراجعه به مطب انجام دهید.

زمان بازیابی کوتاه

از آنجا که این روش بدون برش و بدون بخیه انجام می‌شود، بهبودی از عمل نسبتاً کوتاه است. و اگرچه درد شخصی و متغیر است، اما افراد احتمالاً ناراحتی بسیار کمتری نسبت به این روش جراحی کاشت دندان را با استفاده از روش‌های سنتی تجربه می‌کنند.

نتیجه گیری عالی

در روش سنتی کاشت دندان، ایمپلنت‌ها قرار داده می‌شوند و سپس باید ترمیم‌های دندانی متناسب با محل کاشت برنامه ریزی شود. گاهی اوقات آنچه به نظر می‌رسد برای قرار دادن بهینه برای کاشت ممکن است برای تاج مطلوب نباشد، برای متناسب بودن با کاشت باید به خطر بیفتد.

اما با روش کاشت دندان دیجیتال، می‌توانیم کل کاشت را به طور همزمان برنامه ریزی کنیم. با تصمیم گیری در مورد بهترین محل قرارگیری برای ریشه و بهترین شکل برای تاج، بریج یا دندان مصنوعی به طور همزمان، می‌توان دو قسمت را با هم بهینه کرد، بنابراین تاج هرگز قربانی یا کوتاه نمی‌شود.

دقت و ثبات بزرگتر

به عنوان بخشی از روش برنامه ریزی، دندانپزشکان راهنمای جراحی را برای قرار دادن مستقیم ایمپلنت‌های دندانی طراحی و تولید می‌کنند. سیستم دیجیتال در مقایسه با سایر گزینه‌های برنامه ریزی دارای دقت شگفت انگیزی است. میانگین انحراف در محل کاشت با این سیستم فقط ۰.۹ درجه است. با سایر راهنماهای جراحی، میانگین انحراف کاشت ۲.۵ درجه یا حتی ۴.۹ درجه است.

دقت بیشتر با این سیستم به این معنی است که ایمپلنت‌‍ها و ترمیم‌ها کاملاً در کنار هم قرار می‌گیرند و ثبات بیشتری می‌دهند.


مطالعه بیشتر :

روشهای درمان پری ایمپلنت دندان

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت چیست؟

جراحی ایمپلنت دیجیتال چیست؟

Leave a Comment