مزایای لمینت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی مزایای لمینت دندان

  • از مهمترین مزایای لمینت دندان زیبایی، شفافیت، استحکام و نمای طبیعی آن است که به فرد اعتماد به نفس و زیبایی می دهد.
  • لمینت دندان مشکلاتی مانند لک دندان در اثر مصرف تتراسایکلین و آسیب دیدگی دندان در اثر درمان ریشه را پوشش می دهد.
  •  قرار دادن لمینیت دندان به عنوان روکش روی دندان از پوسیدگی و خراب شدن دندان جلوگیری می کند.
  •  یکی از مزایای لمینیت پرکردن فواصل دندانی است، به خصوص دندان های جلویی که بیشتر در معرض دید هستند.
  • نسبت به روکش های سرامیکی تراش دندان در روش لمینیت کمتر است و در نتیجه آسیب کمتری می رساند.
  • رنگ لمینیت دندان ماندگاری بالایی دارد و در صورت رعایت بهداشت طول عمرش بسیار زیاد است.
  • لمینیت‌ دراکثر موارد جایگزین بسیار خوبی برای تاج دندان به حساب می آید و در مقایسه با تغییر رنگ، اندازه یا شکل دندان عملکرد به سزایی دارد.

مزایای لمینت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

عوارض لمینیت دندان:

ایجاد حساسیت پس از درمان یکی از عوارض لمینیت دندان است. منظور حساسیت گرمایی و سرمایی است که پس از مدتی از بین می رود.  عوارض بعدی لمینیت دندان شکستگی دندان لمینت شده است. برای جلوگیری از شکستگی لمینیت دندان و افزایش طول عمر دندان باید شرایط سلامت دهان و دندان بیمار بررسی شود، به طور مثال بیمار بیماری لثه نداشته باشد. همچنین مواد غذایی سفت باعث شکسته شدن لمینیت دندان می شود. در صورت شکستگی و یا لب پر شدن دندان ترمیم شده از لمینیت ها می توان استفاده کرد. لمینیت دندان به صورت لایه بسیار نازکی با استفاده از چسب و باند بر روی سطح دندان برش داده شده نصب می شود و به همین دلیل به راحتی قابل جداسازی و ترمیم است.

تغییر رنگ دندان

یکی دیگر از عوارض و مشکلات لمینیت دندان تغییر رنگ آن است. مواد غذایی رنگ دار، چای و قهوه، سیگار و قلیان همگی از جمله موادی هستنتد که باعث تغییر رنگ لمینیت دندان می شوند. تراش زیاد دندان در لمینیت دندان که توسط پزشک غیر حرفه ای صورت گیرد، باعث تحلیل مینای دندان می شود. البته تراش دندان ها در لمینیت بستگی به نوع و شکل و فرم دندان دارد. گاهی ممکن است اصلا نیازی به تراش نباشد.

استفاده از دهان شویه ممکن است تاثیرات بدی روی لمینیت دندان بگذارد.  پس از انجام لمینیت دندان دیگر حالت دندان های قبلی قابل برگشت نیست، زیرا قسمتی از دندان تراشیده شده است و دیگر آن حالت اولیه و اصلی خود را ندارد و همچنین زیبایی آن را تحت تاثیر قرار داده است.

در صورتی که لمینیت دندان به درستی روی دندان قرار نگیرد منجر به پوسیدگی زودهنگام می شود. البته میزان عوارض لمینیت دندان تا حد زیادی به بیمار و دندانپزشک بستگی دارد. دندانپزشک مجرب با قراردهی پوشش مناسب روی دندان بیمار عوارض لمینیت دندان را کاهش می دهد و به طول عمر آن کمک می کند.

بهترین ایمپلنت اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

بیشتر بخوانیم:

پرسش های پیرامون مینی ایمپلنت

عصب کشی دندان با لیزر

معایب و مزایای مواد پر کننده دندان

Leave a Comment