مزایای کاشت ایمپلنت دندان اشترومن | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی مزایای کاشت ایمپلنت دندان اشترومن

در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان مزایای کاشت ایمپلنت دندان اشترومن را مورد بررسی قرار می دهیم. در مطالب قبلی به آشنایی مختصر با ایمپلنت سوئیسی پرداختیم و با انواع جنس و مدل های آن آشنا شدیم. اما اگر بخواهیم به صورت مختصر و کوتاه علت استفاده از ایمپلنت دندان اشترومن را بگوییم بایستی اعلام کرد که به دلایل زیر متخصص ایمپلنت سعی دارد از ایمپلنتهای سوئیسی استفاده می کند.

  • کاهش تهاجم
  • موفقیت درمان
  • زیبایی بیشتر
  • دسترسی ساده تر
  • تطابق بیولوژیکی
  • نتایج تحقیقاتی تایید شده
  • تاریخچه‌ی ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت دندان اشترومن، یکی از پرکاربردترین انواع ایمپلنت دندانی است که توسط دکتر پرفسور پرکهر در سال 1952 معرفی شد. طراحی این ایمپلنت بر اساس ایده‌های پیشین در این حوزه انجام شد و بعد از تحقیقات بسیاری و آزمایشات بالینی در دهه 1960، این روش در دندانپزشکی تأیید شد.

در ابتدا، ایمپلنتبه‌صورت یک تیر کوچک آلومینیومی با چندین سوراخ در آن طراحی شد. اما در طول زمان، از مواد مختلفی برای ساخت ایمپلنت استفاده شد که از جمله آنها می‌توان به تیتانیوم، ترکیبات کروم کبالت، آلومینیوم و ویتالیوم اشاره کرد.

استفاده از ایمپلنت اشترومن در دندانپزشکی در حال حاضر یکی از روش‌های اصلی جایگزینی دندان‌های از دست‌رفته و یا آسیب دیده است. تحقیقات متعددی بر روی این روش انجام شده است که نشان داده‌اند که ایمپلنت اشترومن باعث افزایش کیفیت زندگی و اعتماد به نفس بیماران می‌شود و همچنین طول عمر طولانی‌تری نسبت به روش‌های دیگر جایگزینی دندان دارد.

آشنایی با ایمپلنت دندان سوئیسی اشترومن | بهترین دندانپزشک اصفهان

انتخاب اشترومن بعنوان بهترین ایمپلنت دندان جهان

همان طور که در بخش های فوقانی مطرح کردیم، ایمپلنت برند اشترومن توسط کشور سوئیس ساخته می شود و از جمله برند های ایمپلنت سوئیسی است. کشور سوئیس یکی از بهترین کشور های ارائه دهنده ایمپلنت در جهان است. که ایمپلنت های ساخته شده توسط این کشور از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و از کیفیت و زیبایی مناسبی نیز برخوردار هستند.

به ایمپلنت هایی که توسط کشور سوئیس ساخته می شوند ایمپلنت های اروپایی نیز گفته می شود. زیرا سوئیس یکی از کشور های اروپایی است و ایمپلنت های ساخته شده توسط آن در گره ایمپلنت های اروپایی قرار می گیرد. در رابطه با اینکه ایمپلنت اشترومن بهترین ایمپلنت در جهان می باشد و یا خیر باید گفت که این نوع ایمپلنت در گروه بهترین ایمپلنت های جهان می باشد اما بهترین ایمپلنت در جهان نیست. زیرا بهترین ایمپلنت در جهان به ایمپلنت امریکایی تعلق می گیرد و پس از ایمپلنت های آمریکایی، انواع ایمپلنت های سوئیسی، المانی و … جای داده می شوند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

وضعیت ایمپلنت دندان اشترومن در ایران

ایمپلنت های اشترومن در ایران از محبوب ترین برند ایمپلنت در ایران هستند که علت محبوبیت آنها طول عمر بالا در حدود 15 سال به بالا است که امکان استفاده از آن تا پایان عمر نیز وجود دارد. علاوه بر آن ایمپلنت های اشترومن از زیبایی بسیار زیادی نیز برخوردار هستند و جلوه طبیعی در دندان ایجاد می کنند که این مساله نیز از دیگر علل محبوبیت ایمپلنت اشترومن به حساب می آید.

اما مساله ای که در خصوص ایمپلنت دندان اشترومن در ایران وجود دارد، این است که این نوع ایمپلنت در ایران از قیمت بالایی برخوردار است و همه افراد توانایی تهیه آن را ندارند.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

ویژگی های کامپوزیت دندان نانو

قابلیت های نرم افزار طراحی لبخند دیجیتال

دستگاه‌های تطبیق رنگ دیجیتال دندانپزشکی

Leave a Comment