مزایا و معایب استفاده از نایت گارد | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی مزایا و معایب استفاده از نایت گارد

در این نوشته از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان مزایا و معایب استفاده از نایت گارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

مزیت های استفاده از گارد دهان

مهمترین مزیتهایی که استفاده از گارد دهان دارد همگی یه حفظ دندان مرتبط میشوند:

  • جلوگیری از ترک خوردن، شکستن و سایش دندان.
  • بازکردن راه تنفسی، خوابیدن با کیفیت بهتر و جلوگیری از خروپف کردن.
  • درمان مفصل گیجگاهی.
  • کاهش انقباض و گرفتگی در عضلات فک.

ماندگاری گارد دهان

طول عمر گارد دهان برای هر بیمار متفاوت با فرد دیگر است. زیرا میزان و شدت دندون قروچه برای هر فرد متفاوت است اما کسانی که دچار دندان قروچه بسیار شدید هستند مدت زمانی که گارد دندان برای آنها عمر میکند کمتر از بقیه افراد است و زمانی که گارد دهان آن‌ها فرسوده میشود باید آن را تعویض کنند. جنس و نوع گاردی که مورد استفاده قرار میگیرد نیز در طول عمر آن بسیار تاثیر گذار است

برای مثال گارد سفارشی که توسط دندان پزشک و لابراتوار ساخته میشود طول عمر بیشتری نسبت به گاردهای آماده پلاستیکی دارد. اگر هنگام استفاده از گارد دهان باز هم متوجه درد در فک و دندان خود شدید این به معنا است که دیگر نایت گارد شما فرسوده شده است و دیگر قدرت کافی برای مقاومت در برابر فشاری که به آن وارد میکنید را ندارد و دیگر زمان تعویض آن با یک گارد جدید فرا رسیده است.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

در نهایت آنچه باید بدانید آن است که طبق منابع معتبر خارجی در حال حاضر هیچ درمانی جز نایت گارد برای درمان دندان قروچه وجود ندارد. نایت گارد دارای انواع مختلفی با هزینه‌های مختلفی است. اگر قصد درمان دندون قروچه خود را دارید حتما به دندان پزشک مراجعه کنید تا یک نایت گارد سفارشی متناسب با پیچیدگی درمان شما ساخته شود. که البته هزینه بیشتری نسبت به سایر گاردهای آماده دارد اما به دلیل اینکه تنها راه حل برای این مشکل استفاده از این گاردها است ارزش هزینه کردن برای درمان را دارد. اغلب نایت گارد در طول شب استفاده میشود و کسانی که در طول روز هم دچار دندون قروچه میشوند میتوانند از آن استفاده کنند.

کاربردهای محافظ دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

نظافت دهان و دندان و همچنین نظافت گارد بسیار اهمیت دارد و سعی کنید در هوای متعادل در جعبه‌های مناسبی که هوا در آن عبور میکند از آن نگهداری کنید. نایت گارد فاصله‌ای مناسب بین دندانهای فک بالا و فک پایین ایجاد میکند. این فاصله فشاری که بر اثر دندون قروچه به دندان شما وارد میشود را گرفته و عضلات فک را به حفظ این فاصله عادت میدهد که در بلند مدت موجب درمان آن میشود. مدت زمانی که برای درمان داین مشکل نیاز است رابطه مستقیمی با میزان پیچیدگی علت دندان قروچه شما دارد.

عوارض نایت گارد

نایت گارد یا محافظ‌ دهانی که در زمان خوابیدن به‌کاربرده می‌شود به از بین بردن مشکلات خرو پف، توقف تنفسی (آپنه) در خواب کم تا متوسط، مشکل دندان‌قروچه (ساییدن و فشار دادن دندان‌ها بر روی یکدیگر) یا اختلال مفصل فکی ـ گیجگاهی خیلی از افراد کمک کرده است. محافظ دهانی افزون بر این‌که برای از بین بردن مسائل خواب یا خرو پف استفاده می‌شود. برای نگهداری و حفظ کردن دندان‌ها، لثه‌ها و لب‌ها در زمان ورزش کردن هم پیشنهاد می‌شود.

هر گارد افزون بر اینکه فواید و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد. عوارض و مشکلاتی هم دارد که موجب می‌شود برخی از اشخاص به‌سوی آن کشیده نشوند. برای اینکه بتوانید رویه درمانی فاقد مشکلی داشته باشید باید پیش از انتخاب درمان مورداستفاده خود، به پژوهش در مورد عوارض و مشکلات آن‌هم بپردازید تا آن‌ها را با وضعیت جسمانی خود مقایسه نمایید و اگر مسئله‌ای به این خاطر وجود نداشت، اقدام به انجام رویه درمانی کنید.

یکی از مسائل اصلی که برای برخی از اشخاص به وجود می‌آید. از بین رفتن و خراب شدن این دستگاه به دلیل گاز زدن آن است. وقتی‌که این وسیله را دردهان خود می‌گذارید. احتمال دارد چه خواسته و یا ناخواسته در برخی از اوقات آن را گاز بگیرید که در مدت‌زمان طولانی می‌تواند موجب خراب شدن آن شود.

  • عمر کمی دارد
  • دارای ضمانت و یا گارانتی بسیار کوتاه‌مدت میان ۶ تا نهایت ۹ ماهه است.
  • پاسخی برای مدت طولانی به‌حساب نمی‌آید
  • تنظیم نمودن آن مسئله‌ای بسیار سخت است

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

موارد کاشت ایمپلنت مگاژن

اهمیت کاشت ایمپلنت دندان آسیاب

کاربردهای محافظ دندان

Leave a Comment